Znane marki: The North Face

Wyprawy górskie z całą pewnością nie są miejscem do eksperymentów ze sprzętem. Nic więc dziwnego, że zarówno początkujący, jak i wprawieni turyści, korzystają raczej z oferty znanych i lubianych producentów sprzętu i odzieży, tanie marketowe ubrania pozostawiając na mniej wymagające wycieczki, na których można zaryzykować zmarznięcie lub przemoknięcie.

Jednym z najpopularniejszych producentów sprzętu i odzieży przeznaczonej w góry jest marka The North Face. Firma powstała już dość dawno, bo w roku 1966, rozpoczynając od produkcji nart i sprzętu turystycznego w San Francisco. Dynamiczny rozwój firmy doprowadził do tego, że dziś marka jest znana praktycznie na całym świecie.

Kilka słów o ofercie

Wśród produktów oferowanych przez North Face znajdziemy praktycznie wszystko, co niezbędne turyście. Mamy więc do wyboru między innymi wiele rodzajów odzieży outdoorowej oraz wyposażenia turystycznego, jak na przykład:

  • Ciepłe bluzy polarowe, kurtki typu softshell i kamizelki.
  • Wygodne spodnie, spodenki i czapki na górskie wędrówki.
  • Wszelkiego rodzaju buty turystyczne: wysokie, niskie i sandały.
  • Akcesoria w postaci portfeli, pokrowców i pasków.
  • Plecaki turystyczne, narciarskie i miejskie.
  • Torby oraz saszetki na drobiazgi.
  • Śpiwory: zarówno syntetyczne, jak i puchowe.
  • Namioty na różne warunki pogodowe.
  • Sprzęt i odzież do biegania.

Gdzie kupić?

Nietrudno zgadnąć, że dostęp do markowych produktów nie jest dziś trudny. W wielu większych miastach bez trudu uda nam się znaleźć sklepy turystyczne, w których będziemy mogli namacalnie zapoznać się z ofertą firmy North Face. Rzecz jasna, nic nie stoi na przeszkodzie, by zrobić zakupy przez Internet, o ile oczywiście jesteśmy pewni tego, co właściwie chcemy kupić.

Z całą pewnością warto także pomyśleć o outletach i zakupach po sezonie – wówczas znalezienie naprawdę dobrego sprzętu w stosunkowo niskiej cenie nie powinno stanowić dla nas żadnego problemu. Biorąc pod uwagę, że markowa odzież i wyposażenie turystyczne to w górach niemal konieczność, takie zakupy mogą być naprawdę rozsądne.

Kiedy kupować w markecie?

Jeśli nie masz jeszcze doświadczenia górskiego i chcesz spróbować tego typu turystyki, być może kupowanie od razu pełnego wyposażenia w markowym sklepie nie jest najlepszym pomysłem. Jeśli czujesz, że robisz pewnego rodzaju eksperyment i chodzenie po górach niekoniecznie musi Ci się spodobać, czasem dobrym pomysłem jest kupienie podstawowego wyposażenia i spróbowanie, czy taka przygoda sprawia nam przyjemność.

Ma to jednak swoje wady – bardzo często niezbyt dobry sprzęt, jak chociażby obcierające buty, powodują dyskomfort na tyle duży, że nie potrafimy docenić piękna, jakie oferują nam góry. Konieczne jest więc znalezienie złotego środka, by z jednej strony nie zaryzykować zbyt dużej kwoty, a z drugiej – czuć satysfakcję z wędrówki.

Poprzedni artykułSpodnie na górskie wycieczki
Następny artykułNocleg w górach: namiot, kwatery, apartamenty i schroniska