Znamy nowych mistrzów Polski w narciarstwie alpejskim

Na trasie narciarskiej PKL Palenica I 22-24 stycznia o tytuły Międzynarodowego Mistrza Polski rywalizowali najlepsi narciarze alpejscy. Po mistrzostwo Polski sięgnęli: Michał Michalik i dwukrotnie Piotr Habdas. Wśród kobiet najszybsze były: Magdalena Łuczak, Sabina Majerczyk i Katarzyna Wąsek. W trakcie zawodów przedstawiciele Polskich Kolei Linowych, które są właścicielami ośrodka Palenica i Polski Związek Narciarstwa podpisały umowę o długofalowej współpracy.

Pierwszy dzień rywalizacji Międzynarodowych Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim wyłonił najlepszych zawodników i zawodniczki w slalomie gigancie. Na podium stanęli Piotr Habdas i Magdalena Łuczak. Drugiego dnia narciarze ścigali się w  kategorii slalom, w której zwyciężyli Sabina Majerczyk i po raz drugi Piotr Habdas. W czwartek, po raz pierwszy w krajowych mistrzostwach, alpejki i alpejczycy rywalizowali w slalomie równoległym. Tytuł w tej kategorii zdobyli Katarzyna Wąsek i Michał Michalik. W Międzynarodowych Mistrzostwach Polski wzięło udział łącznie 78 zawodników.

W trakcie zawodów przedstawiciele Polskich Kolei Linowych i Polskiego Związku Narciarskiego podpisali umowę o współpracy, która zakłada m.in. organizację kolejnych edycji Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Szczawnicy. Jest to powrót zawodów na czarną trasę Palenica I, ponieważ zawody odbywały się tu już wcześniej, ostatnie w latach 90.

– Cieszymy się, że na Palenicę wracają alpejskie zmagania o mistrzostwo Polski. Co roku trenują tu najlepsi narciarze, teraz mogą na tym stoku także rywalizować o najważniejsze tytuły. Trasy w ośrodku PKL Palenica są profesjonalnie przygotowane i stwarzają idealne warunki do treningu zarówno zawodowcom, jaki osobom, które jeżdżą rekreacyjnie. Trasa Palenica I posiada również homologację FIS. Podpisanie porozumienia z PZN daje PKL możliwość udzielania jeszcze większego wsparcia dla polskiego narciarstwa. Wierzymy, że współpraca będzie się rozwijać – mówi Janusz Ryś, prezes Polskich Kolei Linowych.

– W Szczawnicy odbyły się świetne mistrzostwa Polski, na bardzo dobrze przygotowanych trasach. Jesteśmy teraz w trakcie obchodów 100-lecia Polskiego Związku Narciarskiego, te mistrzostwa pięknie wpisują się w nasz jubileusz. Bardzo cieszy mnie wysoka frekwencja, która gwarantuje rozwój narciarstwa alpejskiego na następne lata. Współpraca z Polskimi Kolejami Linowymi na pewno wesprze jeszcze ten rozwój – Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

W ramach nowej współpracy na trasie Palenica I zostanie zorganizowana także IV edycja Młodzieżowego Pucharu Polski. 28 i 29 stycznia młodzi narciarze powalczą w slalomie oraz slalomie gigancie, natomiast w dniach 12-14 lutego odbędą się Mistrzostwa Polski Junior C.

Poprzedni artykułOd środy na Kasprowym Wierchu będzie można jeździć znowu na nartach
Następny artykułGdzie warto jechać na narty do Serbii?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj