Zimowe wakacje we Włoszech – jakie miejsca warto odwiedzić?

Zimowe wakacje we Włoszech mogą być równie ekscytujące, co odwiedzenie Italii latem. To nie tylko doskonała propozycja dla miłośników sportów zimowych, lecz także dla fanów zwiedzania. W tym okresie nawet w popularnych miastach, takich jak Rzym, nie trzeba obawiać się tłumów turystów.

Zimowy klimat we Włoszech – na jaką pogodę można liczyć?

Myśląc o tym, by odwiedzić Włochy zimą, w pierwszej kolejności warto dowiedzieć się, jaka pogoda panuje w kraju w tym okresie. Italia leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego, dlatego można liczyć tam na o wiele lepsze warunki atmosferyczne niż w Polsce. Średnia dzienna temperatura w grudniu wynosi około 7℃, w styczniu 6 ℃, w lutym 8 ℃, a w marcu 12℃. Należy jednak pamiętać, że w środkowej i południowej części kraju słupki rtęci pokazują wyższe wartości, natomiast na północy i w rejonach górskich o wiele niższe. Widać więc wyraźnie, że wycieczka do Włoch o tej porze roku może spodobać się zarówno osobom lubiącym zimową aurę, jak i tym poszukującym odrobiny ciepła i słońca.

Zimowe wakacje w Rzymie – dlaczego warto?

Zima to doskonały moment, aby pojechać do Rzymu. Stolica Włoch również o tej porze prezentuje się wyjątkowo urokliwie. Co więcej, w tym okresie łatwiej jest zobaczyć wszystkie jej zakątki. Warto więc odwiedzić m.in. Koloseum, Forum Romanum, Bazylikę św. Piotra czy Kapitol.

Zimą, wokół popularnych miejsc gromadzi się o wiele mniej turystów, co pozytywnie wpływa na komfort zwiedzania. Ze względu na brak tłumów, nie trzeba też czekać w bardzo długich kolejkach – czy to do zabytkowych budynków, czy restauracji położonych w centralnej części Rzymu. Co ważne, zimowe wakacje w stolicy Włoch mogą być też o wiele tańsze. Ceny po sezonie spadają, dlatego stosunkowo łatwo można znaleźć wycieczkę, która nie będzie stanowiła dużego obciążenia dla domowego budżetu.

Oprócz Rzymu warto oczywiście odwiedzić inne, duże miasta Włoch. Zima we Florencji, Neapolu, Mediolanie, Wenecji, Turynie czy Bolonii również może być zachwycająca i piękna.

Jak na narty, to tylko do Włoch

Planując zimowe wakacje we Włoszech, warto oczywiście pomyśleć o wybraniu się do jednego ze słynnych kurortów narciarskich. Górskie tereny tego kraju oferują doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych, np. narciarstwa zjazdowego i biegowego oraz jazdy na snowboardzie. Zadowolą więc nie tylko początkujących, ale i bardziej zaawansowanych miłośników tego typu aktywności fizycznych. Oprócz szalonej zabawy na stokach zapewniają szereg innych atrakcji, np. możliwość skosztowania regionalnych specjałów w miejscowych restauracjach czy odpoczynek w strefach wellness w tamtejszych hotelach i ośrodkach SPA.

Jednym z najsłynniejszych regionów narciarskich, które warto odwiedzić we Włoszech, jest dolina Val di Fiemme położona w północno-zachodniej części Trydentu. Oprócz niej na uwagę zasługują takie ośrodki jak Sella Ronda, Livigno, Cortina d’Ampezzo i Madonna di Campiglio. Wszystkie z nich stanowią idealne miejsce na zimowe wakacje dla całej rodziny.

Poprzedni artykułOtwarta trasa narciarska w Dolinie Gąsienicowej na Kasprowym Wierchu. Ośrodki PKL zapraszają na ferie zimowe.
Następny artykułNarciarze będą rywalizować o Puchar Zakopanego na Kasprowym Wierchu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj