Zabierzemy Cię w góry – czerwcowy weekend w ośrodkach PKL

Czerwcowy długi weekend to długo wyczekiwana przez wszystkich okazja do spędzenia kilku dni na łonie przyrody. Polskie Koleje Linowe zachęcają do odwiedzenia w tym czasie swoich ośrodków. Promocyjne ceny wjazdu kolejami na Kasprowy Wierch, Gubałówkę i Butorowy Wierch, doskonale przygotowane trasy rowerowe czy przysmaki serwowane w restauracjach – to tylko niektóre elementy oferty PKL, które czekają na turystów. Szukający spokoju, pięknych widoków i przestrzeni w górach mają w czym wybierać.

Ograniczenia związane z pandemią koronawirusa spowodowały, że dopiero po majówce można było zacząć wędrować po wszystkich górskich szlakach, znaleźć nocleg czy skorzystać w pełni z oferty gastronomicznej.Polskie Koleje Linowe udostępniają turystom wszystkie koleje i atrakcje towarzyszące w ośrodkach przy zachowaniu niezbędnych zasad sanitarnych. Warto je odwiedzić w czerwcowy weekend, by jeszcze przed wakacjami spędzić czas w górach.

Na Kasprowy Wierch rano i po południu taniej

Od 11 czerwca na Kasprowy Wierch rano i po południu wyjedziemy koleją PKL w nowych, promocyjnych cenach. – Oferta dotyczy przedsprzedaży prowadzonej w naszym sklepie internetowym na stronie www.pkl.pl . Kupując z wyprzedzeniem bilety w sklepie internetowym PKL można prosto zaplanować wycieczkę koleją linową na Kasprowy Wierch, który zarówno o świcie jak i o zachodzie słońca prezentuje się wyjątkowo imponująco. Zawsze zachęcamy do kupowania biletów na koleje w ośrodkach PKL właśnie w internecie, bo to gwarantuje wjazd o określonej godzinie danego dnia. W obecnej sytuacji epidemicznej jest to szczególnie istotne, byśmy mogli zadbać wspólnie o zdrowie i myśleć tylko o urokach gór – mówi Patryk Białokozowicz z zarządu Polskich Kolei Linowych.

Wszelkie informacje o tym jak prosto kupić bilety na podróż na Kasprowy Wierch znajdują się w zakładce ProstoNaKasprowy.pl na stronie Polskich Kolei Linowych. Na szczycie Kasprowego Wierchu warto zrobić zakupy w najwyżej położonym sklepie w Polsce, który oferuje oryginalne, bardzo dobrej jakości pamiątki z Tatr i zjeść obiad w najwyżej położonej w Polsce restauracji Poziom 1959.

Spacer pasmem Gubałowskim na Butorowy Wierch

Całodzienne atrakcje dla całej rodziny, bez tłumów przed wakacjami i z pięknymi widokami oferuje zakopiański ośrodek PKL Gubałówka. Wjazd koleją linowo – terenową trwa kilka minut i góry już można oglądać z wagonika PKL Gubałówka. Przy górnej stacji warto zatrzymać się w restauracji Tarasy, skąd można podziwiać widok na panoramę zaśnieżonych szczytów Tatr. Zastrzyk adrenaliny zapewni z pewnością zjeżdżalnia grawitacyjna, której wagoniki osiągają prędkość nawet do 25 km/h. Pamiątkowe zdjęcie z tej przejażdżki będzie nie lada atrakcją w albumie rodzinnym. Przy dolnej stacji PKL Gubałówka można skorzystać z toru do tubbingu, czyli zjazdu na specjalnych oponach. Wizyta na Gubałówce to też doskonała okazja do niewymagającego spaceru pasmem Gubałowskim na Butorowy Wierch, skąd zjedziemy koleją krzesełkową PKL. Warto zakupić bilet łączony na obie koleje w cenie niższej od biletu tylko na wjazd i zjazd z Gubałówki.

Rowerem po górach

PKL wykorzystały czas przestoju spowodowanego pandemią między innymi na remont wszystkich tras rowerowych PKL Bike Parks. Osoby, które jeżdżąc na rowerze chcą poczuć przypływ adrenaliny powinny odwiedzić Górę Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Znajdą tam trzy trasy rowerowe o różnym stopniu trudności. Najłatwiejsza z nich, czyli „Easy Line” po remoncie zyskała nowy, łagodniejszy początek trasy przy górnej stacji kolei. Ma długość prawie czterech kilometrów i w całości prowadzi przez las. Na szczyt można wjechać na rowerze lub z rowerem korzystając z kolei linowo – terenowej PKL Góra Żar. Swój początek ma też tam jedyna w Polsce prawdziwa trasa typu „AirLine” wyposażona w liczne przeszkody oraz najtrudniejsza „Downhill” z wieloma ciasnymi zakrętami. Wraz z trasami ruszyła też wypożyczalnia, w której można przetestować rowery enduro, uzbroić się w komplet ochraniaczy i skorzystać z lekcji indywidualnych pod okiem instruktorów.

Wyremontowane trasy rowerowe o różnym stopniu trudności znajdziemy także w Zawoi w ośrodku PKL Mosorny Groń. Po wjeździe koleją swoją przygodę na PKL Bike Parks można kontynuować na kompleksie tras Babia Góra Trails. To 14,5km tras podjazdowych i zjazdowych wokół Mosornego Gronia, które umożliwiają rowerową rekreację.

Mali Zdobywcy na Palenicy

Od 11 czerwca na całe rodziny czeka na także edukacyjny szlak Małych Zdobywców Gór na Palenicy w Szczawnicy. Na rozległym terenie przy górnej stacji ośrodka PKL po raz kolejny z bliska będzie się można przyjrzeć się między innymi rysiowi, salamandrze i innym realistycznym figurom dzikich zwierząt, które występują na tych terenach. Ścieżka została zaplanowana tak, by chodząc po górach najmłodsi mogli jednocześnie dowiadywać się ciekawych informacji o parku narodowym, zwierzętach i roślinności i nabierać chęci do kolejnych wypraw. Przy dolnej stacji ośrodka PKL w Palenicy dzieci otrzymają bezpłatną książeczkę wydrukowaną na ekologicznym papierze, w której znajdą mapę ścieżki edukacyjnej z zaznaczonymi na niej atrakcjami, a także krzyżówkami, zagadkami i ciekawostkami dotyczącymi zwierząt oraz roślin, które spotkają na swojej drodze.

Krynica Zdrój – podróż w czasie i piękne widoki

Liczne atrakcje zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych oferuje ośrodek PKL Góra Parkowa w Krynicy Zdroju. Przy górnej stacji kolei zlokalizowano kompleks Rajskich Ślizgawek, otwarty od wiosny do późnej jesieni. To kilka torów do jazdy na specjalnie przygotowanych matach. Na najmłodszych czeka fala o łagodnych skrętach, gdzie poślizgają się razemz opiekunami. Dla szukających emocji – kręty tunel, a najodważniejsi z pewnością podejmą wyzwanie i skuszą się na przejazd trasą kamikadze.

Na wszystkich turystów, niezależnie od wieku czeka także „Wehikuł czasu”, czyli unikatowa instalacja łącząca ducha lat 30’ XX wieku z nowoczesnością. Każdy może usiąść na retro rowerach, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Dla miłośników muzyki Jana Kiepury PKL przygotowały stylową, muzyczną ławkę, z której płyną dźwięki znanych i lubianych szlagierów sławnego tenora. Niebywałą atrakcję wystawy stanowi także miniatura wagonu z Góry Parkowej. W jej wnętrzu funkcjonuje fotobudka, w której można wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie na tle wybranej, starej fotografii z Krynicy.

Spędzający czerwcowy weekend w Krynicy Zdroju znajdą także kompleksową ofertę turystyczną na Jaworzynie Krynickiej. Na szczyt, który jest znakomitym punktem wyjściowym wycieczek pieszych i rowerowych można dostać się koleją gondolową. Przy górnej stacji kolei czeka Widokówka Cafe&Bar z niepowtarzalną atmosferą, dobrymi przekąskami i najpiękniejszymi widokami na pasmo Beskidu Sądeckiego, a nawet Bieszczad.

Poprzedni artykułKasprowy Wierch czeka na narciarzy
Następny artykułSporty na każdą porę roku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj