Wysokie wyniki w sportach zimowych – co ma na nie wpływ?

Narciarstwo, tuż obok saneczkarstwa czy snowboardingu jest jednym ze sportów zimowych, do których należy przygotowywać się regularnie przez cały rok. Do osiągania wysokich wyników potrzebnych jest wiele wyrzeczeń – odpowiednia dieta, regularne ćwiczenia fizyczne, długi odpoczynek i sen, ale również motywacja do bycia najlepszym. Do tych wszystkich czynników warto dodać również odpowiedni strój oraz sprzęt narciarski. Zobacz, czym kierować się przy ich wyborze.

Stroje narciarskie – na jakie właściwości warto zwrócić uwagę?

Dobrze dobrany strój narciarski ma za zadanie zwiększyć Twoją przewagę nad przeciwnikiem oraz zapewnić Ci bezpieczeństwo w trakcie zawodów sportowych. Czym jeszcze powinien cechować się profesjonalnie wykonany strój narciarski?

Idealnie dopasowany

To ważne, aby strój narciarski nie był ani za mały, ani za duży. W pierwszym przypadku może Cię uciskać i nie pozwalać na swobodę w trakcie zjazdu, w drugim – możesz czuć się w nim niekomfortowo. Bardzo ważne jest także to, aby strój narciarski miał opływowy kształt. Dzięki temu w trakcie zawodów będziesz miał aerodynamiczną sylwetkę, a co za tym idzie – nabierzesz odpowiedniej prędkości w trakcie zjazdu na nartach.

Wykonany z najlepszej jakości włókien sztucznych

Odpowiednio dobrany materiał sprawi, że będąc w stroju narciarskim, utrzymasz stałą temperaturę ciała. To ważne, aby nie było Ci w nim ani za gorąco (możesz się spocić i przeziębić), ani za zimno (nie będziesz mógł się skupić na zawodach i osiągnięciu najlepszego wyniku).

Chroniący przed otarciami i uderzeniami

To ważna cecha stroju narciarskiego. Każdy sportowiec narażony jest na kontuzje i upadki, dlatego tak ważne jest, aby strój miał wszyte specjalne ochraniacze. Przy jego wyborze zwróć uwagę na to, czy materiał, z którego został wykonany, jest odporny na przetarcia. Stroje narciarskie niekrępujące Twoich ruchów oraz mające wszystkie powyższe cechy kupisz w sklepie internetowym Adventure Sports. Znajdująca się tam oferta strojów narciarskich jest na tyle bogata we wzory i kolory, że z pewnością znajdziesz odpowiedni model dla siebie.

Narty zjazdowe – dobry sprzęt dla amatorów i profesjonalistów

Narty zjazdowe służą narciarzowi do ślizgania się po śniegu. Przymocowuje się je do butów narciarskich dzięki specjalnym wiązaniom. Rozróżnia się dwa podstawowe typy nart zjazdowych.

  • Klasyczne – to narty, których produkcja w większości firm zakończyła się pod koniec lat 90. XX wieku. Rodzaj ten cechował się słabym taliowaniem, to znaczy głębokością wcięcia bocznego nart.
  • Taliowane (tak zwane carvingi) – narty te mają znacznie większe boczne wcięcie niż narty zjazdowe klasyczne. Ta zmiana ułatwia wykonywanie skrętów na stoku narciarskim.

Narty zjazdowe – jak wybrać odpowiednie?

Nie istnieje coś takiego, jak „narty uniwersalne”. Wybierając idealne narty alpejskie, musisz zwrócić uwagę na kilka podstawowych czynników. Są to miedzy innymi:

  • płeć,
  • wzrost,
  • waga,
  • umiejętności.

Inne narty wybierze kobieta zaczynająca swoją przygodę na stoku, a inne profesjonalista startujący w zawodach sportowych. Jak wybrać idealne narty, biorąc pod uwagę powyższe czynniki?

  • Kobieta i mężczyzna – idealna długość nart kobiecych to taka, gdzie narty sięgają kobiecie do brody. W przypadku mężczyzn długość należy zwiększyć do nosa.
  • Początkujący i średniozaawansowani – narty dla tej grupy narciarzy powinny być o 15-20 centymetrów krótsze od ich wzrostu.
  • Zaawansowani – do powyższych parametrów profesjonaliści powinni dodać około 5 centymetrów.

Szukasz sprawdzonych nart zjazdowych, które spełnią Twoje oczekiwania zarówno w kwestii finansowej, jak i jakościowej? Sprawdź ofertę w sklepie internetowym Adventure Sports. Narty zjazdowe Adventure Sports polecane są zarówno dla profesjonalnych zawodników sportowych, jak również amatorów białej zabawy na stoku narciarskim.

Poprzedni artykułTrasa w Dolinie Gąsienicowej otwarta od 1 stycznia
Następny artykułUrbex, czyli hobby dla odkrywców

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj