Wysokie wyniki w sportach zimowych – co ma na nie wpływ?

Narciarstwo, tuż obok saneczkarstwa czy snowboardingu jest jednym ze sportów zimowych, do których należy przygotowywać się regularnie przez cały rok. Do osiągania wysokich wyników potrzebnych jest wiele wyrzeczeń – odpowiednia dieta, regularne ćwiczenia fizyczne, długi odpoczynek i sen, ale również motywacja do bycia najlepszym. Do tych wszystkich czynników warto dodać również odpowiedni strój oraz sprzęt narciarski. Zobacz, czym kierować się przy ich wyborze.

Stroje narciarskie – na jakie właściwości warto zwrócić uwagę?

Dobrze dobrany strój narciarski ma za zadanie zwiększyć Twoją przewagę nad przeciwnikiem oraz zapewnić Ci bezpieczeństwo w trakcie zawodów sportowych. Czym jeszcze powinien cechować się profesjonalnie wykonany strój narciarski?

Idealnie dopasowany

To ważne, aby strój narciarski nie był ani za mały, ani za duży. W pierwszym przypadku może Cię uciskać i nie pozwalać na swobodę w trakcie zjazdu, w drugim – możesz czuć się w nim niekomfortowo. Bardzo ważne jest także to, aby strój narciarski miał opływowy kształt. Dzięki temu w trakcie zawodów będziesz miał aerodynamiczną sylwetkę, a co za tym idzie – nabierzesz odpowiedniej prędkości w trakcie zjazdu na nartach.

Wykonany z najlepszej jakości włókien sztucznych

Odpowiednio dobrany materiał sprawi, że będąc w stroju narciarskim, utrzymasz stałą temperaturę ciała. To ważne, aby nie było Ci w nim ani za gorąco (możesz się spocić i przeziębić), ani za zimno (nie będziesz mógł się skupić na zawodach i osiągnięciu najlepszego wyniku).

Chroniący przed otarciami i uderzeniami

To ważna cecha stroju narciarskiego. Każdy sportowiec narażony jest na kontuzje i upadki, dlatego tak ważne jest, aby strój miał wszyte specjalne ochraniacze. Przy jego wyborze zwróć uwagę na to, czy materiał, z którego został wykonany, jest odporny na przetarcia. Stroje narciarskie niekrępujące Twoich ruchów oraz mające wszystkie powyższe cechy kupisz w sklepie internetowym Adventure Sports. Znajdująca się tam oferta strojów narciarskich jest na tyle bogata we wzory i kolory, że z pewnością znajdziesz odpowiedni model dla siebie.

Narty zjazdowe – dobry sprzęt dla amatorów i profesjonalistów

Narty zjazdowe służą narciarzowi do ślizgania się po śniegu. Przymocowuje się je do butów narciarskich dzięki specjalnym wiązaniom. Rozróżnia się dwa podstawowe typy nart zjazdowych.

  • Klasyczne – to narty, których produkcja w większości firm zakończyła się pod koniec lat 90. XX wieku. Rodzaj ten cechował się słabym taliowaniem, to znaczy głębokością wcięcia bocznego nart.
  • Taliowane (tak zwane carvingi) – narty te mają znacznie większe boczne wcięcie niż narty zjazdowe klasyczne. Ta zmiana ułatwia wykonywanie skrętów na stoku narciarskim.

Narty zjazdowe – jak wybrać odpowiednie?

Nie istnieje coś takiego, jak „narty uniwersalne”. Wybierając idealne narty alpejskie, musisz zwrócić uwagę na kilka podstawowych czynników. Są to miedzy innymi:

  • płeć,
  • wzrost,
  • waga,
  • umiejętności.

Inne narty wybierze kobieta zaczynająca swoją przygodę na stoku, a inne profesjonalista startujący w zawodach sportowych. Jak wybrać idealne narty, biorąc pod uwagę powyższe czynniki?

  • Kobieta i mężczyzna – idealna długość nart kobiecych to taka, gdzie narty sięgają kobiecie do brody. W przypadku mężczyzn długość należy zwiększyć do nosa.
  • Początkujący i średniozaawansowani – narty dla tej grupy narciarzy powinny być o 15-20 centymetrów krótsze od ich wzrostu.
  • Zaawansowani – do powyższych parametrów profesjonaliści powinni dodać około 5 centymetrów.

Szukasz sprawdzonych nart zjazdowych, które spełnią Twoje oczekiwania zarówno w kwestii finansowej, jak i jakościowej? Sprawdź ofertę w sklepie internetowym Adventure Sports. Narty zjazdowe Adventure Sports polecane są zarówno dla profesjonalnych zawodników sportowych, jak również amatorów białej zabawy na stoku narciarskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here