Wyjazd na narty – świetna zabawa dla całej rodziny

Wyjazd na narty to idealny sposób na spędzenie rodzinnie ferii zimowych. Taki urlop z bliskimi z pewnością pozostawi niezapomniane wspomnienia, a wiele osób chętnie uczyni z niego swoją coroczną tradycję.

Wyjazd na narty to idealny sposób na spędzenie rodzinnie ferii zimowych. Taki urlop z bliskimi z pewnością pozostawi niezapomniane wspomnienia, a wiele osób chętnie uczyni z niego swoją coroczną tradycję. Rodzice, którzy decydują się zabrać dzieci na wyjazd narciarski, zwykle sami już dość dobrze jeżdżą i planują jedynie doskonalić swoje umiejętności na stoku. Czas trzeba będzie dzielić między ten spędzany z dziećmi, a samodzielne zjazdy. Dzieciom z pewnością spodobają się stworzone z myślą o nich szkółki narciarskie, które działają niemal we wszystkich ośrodkach narciarskich. Warto jednak zadbać o wcześniejsze zapisanie pociechy na kurs, gdyż zimą miejsca takie są szczególnie oblegane i na miejscu może okazać się, że brakuje miejsc.

Własny sprzęt

Rodzice potrafiący już poruszać się na nartach bardzo często ruszają w góry wyposażeni we własny sprzęt. W przypadku dzieci sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana. Przede wszystkim jeśli jest to ich pierwszy wyjazd tego rodzaju, to nie mamy pewności, że złapią tzw. bakcyla jazdy na nartach i jeszcze będą chciały wrócić na stok. Po drugie dzieci cały czas intensywnie rosną – mowa tu oczywiście zarówno o wzroście, jak i o stopach, tak więc kupiony sprzęt posłuży najwyżej jeden sezon. Wiele osób poleca więc wynajmowanie sprzętu w przypadku młodszych dzieci, a decydowanie się na zakup dopiero dla starszych nastolatków, bo wówczas posłuży on co najmniej kilka sezonów.

Wygrzewanie butów narciarskich

Odpowiednie dopasowanie sprzętu, w tym również wygrzewanie butów narciarskich sprawia, że odsprzedanie, praktycznie nowego sprzętu po dzieciach, który używano jeden sezon może okazać się trudne lub niemożliwe, bo na inną nogę zwyczajnie nie będą one pasować. Z kaskiem i nartami jeszcze mamy szansę.

Sprzęt narciarski dla osoby dorosłej

Bardzo szeroka oferta wysokiej jakości sprzętu narciarskiego dostępna jest na https://twoje-narty.pl/, z całą pewnością warto zapoznać się znajdującymi się tu propozycjami, jak również ciekawymi promocjami. Musimy jednak wcześniej dokładnie określić, czego właściwie szukamy. Pierwszą istotną kwestią jest wybranie formy aktywności, jaką chcemy uprawiać na nartach, czy mają to być biegówki czy zjazdówki?

Jednym z ważniejszych elementów będzie obuwie, które powinno być precyzyjnie dopasowane, aby nie powodowało dyskomfortu w czasie białego szaleństwa, otarć czy ucisku. W tym celu przeprowadza się m.in. nagrzewanie butów, aby dopasować jest w sposób całkowicie indywidualny do konkretnej stopy. Polecamy również dopiera w tej kwestii sprzęt najwyższej jakości, na tzw. górnej półce znajdziemy: buty narciarskie Salomon, buty narciarskie Tecnica czy byty narciarskie Head.

Dopasowanie nart

Same narty to już zupełnie inna sprawa. Ich długość i twardość uzależnione są m.in. od ich rodzaju oraz naszego wzrostu. Jednak powinny zostać również w sposób precyzyjny dopasowane do poziomu naszych umiejętności. Osoba początkująca będzie potrzebowała innego rodzaju nart, niżeli taka, która już coś potrafi i zamierza doskonalić swoje umiejętności, czy wytrawny narciarz. W celu odpowiedniego ich dobrania najlepiej skorzystać z fachowej pomocy specjalisty w sklepie z nartami. Tutaj również będziemy zdecydowanie bardziej zadowoleni, jeśli zdecydujemy się na nabycie produktu wysokiej jakości, takich jak: Atomic Cloud, Volkl Racetiger czy Volkl Deacon.

Wyjazd na narty jako rodzinna tradycja

Dla niektórych osób wyjazd na narty całą rodziną, wraz z dziećmi może się wydać dość obciążający, bo uznają, że nie spędzą wówczas na stuku tyle czasu, ile by chcieli – będą musieli bowiem dzielić go również pomiędzy bliskich. Jednak kilka godzin na stoku, gdy dzieci uczą się pod okiem instruktora z pewnością będzie przyjemne, a następnie możemy zjeść wspólny obiad w miłym miejscu rozgrzać się i znaleźć wspaniałą popołudniową zabawę dla wszystkich – a może warto spróbować zjazdów tym razem na sankach?

Każdego roku możemy wybierać się w inne miejsce, do innej miejscowości, a nawet wyjeżdżać za granicę, cieszyć się śniegiem, dobrą zabawą i swoim towarzystwem oraz obecnością. Niektórzy jednak kultywując tradycję, co roku od nowa poznają to samo, ukochane przez całą rodzinę miejsce i za każdym razem bawią się równie dobrze, jak nie z roku na rok lepiej. Mimo wszystko najcenniejsze są wspomnienia wspólnie spędzonego czasu, jak również budowanie relacji i bliskości.

Sprzęt narciarski na wyjazd

Zdarza się, że zabranie ze sobą sprzętu narciarskiego dla całej rodziny bywa kłopotliwe. Musimy przygotować wówczas odpowiednią przestrzeń bagażową. Niektórzy wiozą ze są wszystko co niezbędne, inni decydują się na same buty narciarskie, a narty i kaski wypożyczają na miejscu, a jeszcze kolejni rezygnują z wiezienia ze sobą sprzętu. Każde rozwiązanie posiada swoje wady i zalety i sami musimy zdecydować, jakie będzie najodpowiedniejsze dla nas, zarówno w tym, jak i w przyszłym roku, a także w kolejnych latach, bo większość osób, jak raz spróbuje jazdy na nartach, to jeździ już regularnie.

Poprzedni artykułNauka jazdy na nartach – w jakim wieku ją rozpocząć
Następny artykułOdpowiedzialnie w góry! Lawinowe ABC może uratować Ci życie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj