Jakie wodospady w tatrach warto zobaczyć?

Tatrzański krajobraz pełen jest wodospadów. Wiele z nich nie ma nawet nazw. Wodospady są jedną z ciekawszych atrakcji w górach. Opadające strumienie wody, z hukiem odbijające się o skały tworzą jedyny i nie powtarzalny klimat. To też idealne miejsca na odpoczynek w czasie wędrówki. Przyjemna wilgotna mgiełka unosząca się wokół wodospadu pozwoli szybciej zregenerować siły do dalszej wspinaczki.

Wielka Siklawa
To największy wodospad w Polsce. W zależności od poziomy wody tworzy dwie, a nawet cztery lub więcej strug. W słoneczne dni tworzą się przy nim malownicze tęcze.
Jest to jedna z największych tatrzańskich atrakcji, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem turystów.
Wodospad znajduje się na ścianie oddzielającej Dolinę Pięciu Stawów od Doliny Roztoki.

Wodogrzmoty Mickiewicza
Najczęściej zwiedzane przez turystów idących szlakiem do Morskiego Oka (w Dolinie Roztoki). Tworzą go trzy główne kaskady, których szum słychać już z daleka. I właśnie od tego głośnego spadania wody wzięła się nazwa „wodogrzmoty”, imię Adama Mickiewicza zostało nadane później w 1891 r. Sam Mickiewicz nigdy nie był w Tatrach.

Wodospad Siklawica
To 23 metrowy wodospad w Dolinie Strążyskiej. Prowadzi tam łatwy, żółty szlak. Ukształtowanie terenu sprawia, że można podejść blisko wodospadu. W sezonie letnim, można spotkać tam wielu turystów.

Pisząc o najpiękniejszych wodospadach w Tatrach nie sposób jest nie wspomnieć o tych po słowackiej stronie.

Wodospad Skok
Ten malowniczy wodospad znajduje się w Dolinie Młynickiej. Najlepiej jest wybrać się tam w czerwcu, kiedy to z wodospadu spływa najwięcej wody – średnio 800 litrów na sekundę. Woda spada tu z wysokości 25 m obmywając skalną ścianę.

Wodospady Zimnej Wody
W Dolinie Zimnej Wody znajduje się zespół wodospadów. Nie są wysokie, najwyższy z nich ma zaledwie 13 m, za to ich potoki są widowiskowe i ciągną się przez 1,5 km. Wodospady te były jednymi z pierwszych celów wędrówek turystów. Miejsce to jest uważane za jedno z najpiękniejszych w całych Tatrach.

Poprzedni artykułWywierzyska w Tatrach
Następny artykułRysy – Najłatwiejszy szlak na Rysy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj