Święta Wielkanocne w górach. Noclegi i atrakcje w Zakopanem

Zastanawiasz się nad spędzeniem Świąt Wielkanocnych w Zakopanem? To najwyższa pora, by zarezerwować miejsce noclegu i zastanowić się, jak zaplanować ten wyjątkowy czas! W Zakopanem tradycyjną, polską Wielkanoc połączysz z niezapomnianym klimatem i atrakcjami. Sprawdź nasze propozycje.

Zakopane to jedno z tych miejsc, w którym przez cały rok nie brakuje turystów. Dzieje się tak również w okresie okołowielkanocnym – pierwsze oznaki tatrzańskiej wiosny, jak i świąteczny klimat sprawiają, że na wizytę w Zakopanym decyduje się coraz więcej osób.

Wielkanoc w Tatrach nie musi oznaczać odchodzenia od tradycji spędzenia jej z bliskimi. Wybierzcie się na wspólny, długi świąteczny weekend i cieszcie się świętami Wielkiej Nocy w przepięknych, tatrzańskich okolicznościach.

Wielkanoc Zakopane 2018. Najlepsze kwatery

Jak wiadomo, w Zakopanem nie brakuje domków, hoteli i pensjonatów, w których można zatrzymać się nawet w porze świąt. Warto poświęcić nieco uwagi, by wyselekcjonować te o najlepszych ofertach – cechujące się zarówno jakością świadczonych usług, jak i korzystną ceną.

Jednym z miejsc, w której zdecydowanie warto zatrzymać się w okresie wielkanocnym jest Willa Izydor umiejscowiona przy ul. Rysulówka 32a w Kościelisku. Willa oferuje pokoje wieloosobowe, idealne dla rodzin. Z okazji świąt, możemy skorzystać ze specjalnych pakietów obejmujących m.in. uroczyste, wielkanocne śniadanie, wieczór z regionalną kapelą i wiele innych. Willa Izydor mieści się w malowniczej okolicy, idealnej na rodzinne spacery, jak i na uprawianie aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

Alternatywą może być Willa u Siarosia, również znajdująca się Kościelisku przy ul. Nędzy Kubińca 207. W tym wypadku mamy do wyboru pokoje do wynajęcia, ale i samodzielny domek. W malowniczej Willi spędzimy urokliwą Wielkanoc przepełnioną tatrzańskim folklorem. To idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, młodych małżeństw jak i seniorów oczekujących świątecznego relaksu.

Jak spędzić Wielkanoc w górach?

Zakopane to idealne miejsce, by zjeść Wielkanocne, tradycyjne śniadanie bądź uczestniczyć w świątecznej mszy w jednym z urokliwych, drewnianych kościołów. Dodatkowo, możemy spędzić czas wraz z najbliższymi na zwiedzaniu wyjątkowych zabytków, czy uprawianiu sportu.

Miłośnicy kultury i historii będą zadowoleni z wizyty w Muzeum Stylu Zakopiańskiego, Muzeum Tatrzańskim czy słynnym Domku Do Góry Nogami. Znajduje się tu również teatr im. S. Witkiewicza oraz miejska Galeria Sztuki. Serce miasta obfituje w tradycyjne, góralskie budowle, które same w sobie stanowią cenna atrakcję turystyczną. Nie może obyć się również bez wizyty na Krupówkach. W okresie wielkanocnym kupimy tu wiele, regionalnych przysmaków oraz pamiątek.

W tym roku święta Wielkanocne przypadają dość wcześnie, a biorąc pod uwagę zmienność pogody nie można wykluczyć, że „załapiesz się” na końcówkę sezonu narciarskiego. Wiele ośrodków z pewnością zdecyduje się na sztuczne naśnieżanie stoków, dzięki czemu możesz skorzystać z szaleństwa na nartach lub desce na Nosalu czy Kotelnicy Białczańskiej.

Poprzedni artykułZdobyć Broad Peak
Następny artykułWielkanoc w górach – jak górale ją obchodzą?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj