Wczasy w górach – atrakcje i hotele w Zakopanem

Nadszedł czas, w którym wielu z nas zastanawia się: gdzie wybrać się na wakacyjny urlop? Nocleg warto zarezerwować z większym wyprzedzeniem, zwłaszcza, jeśli interesują cię wczasy w górach. Podpowiadamy, gdzie szczególnie warto wybrać się w okresie wakacyjnym oraz gdzie się zatrzymać, by twoje wakacje w górach były jeszcze przyjemniejsze.

Wypoczynek w górach. Gdzie na wakacje?

 

Nie da się ukryć, że wśród polskich gór obleganych przez turystów rokrocznie przoduje Zakopane. Tam znajdą coś dla siebie zarówno amatorzy gwaru i imprez, jak i miłośnicy górskiej natury.

Restauracje, bary, ale i muzea znajdziesz rzecz jasna na zakopiańskich Krupówkach. O ile nie odstraszają cię tłumy, warto odwiedzić najsłynniejszy, górski deptak – nabędziesz tu oryginalne pamiątki i góralskie przysmaki.

Miłośnicy natury górskiej z pewnością skierują się ku najsłynniejszym szczytom, a więc Giewontowi, Kasprowemu Wierchowi, Rysom czy Nosalowi. Obowiązkowym punktem wycieczki jest również Morskie Oko, które niezależnie od pory roku zachwyca turystów swoim pięknem.

 

Zakopane – atrakcje

Wśród innych atrakcji w mieście Zakopane należy wyróżnić Muzeum Stylu Zakopiańskiego, Muzeum Tatrzańskie, czy Dom Do Góry Nogami.

Gdy najdzie cię chęć na wodne szaleństwa, odwiedź Aqua Park Zakopane. To doskonała forma relaksu po męczących, górskich wędrówkach. Odpocznij w jacuzzi, saunie lub zapewnij sobie świetną zabawę na krętych zjeżdżalniach.

Teatr Witkacego to gratka dla wszystkich miłośników kultury. Idealna forma spędzenia czasu wieczorem, gdy po aktywnym dni zechcesz obejrzeć interesujący spektakl w reżyserii jednego z najbardziej cenionych artystów.

 

Wspinaczka w Zakopanem

Latem fani wspinaczki górskiej w okolicach Zakopanego mogą liczyć na dobre warunki do zdobywania wymarzonych szczytów. Warto odwiedzić Klub Wysokogórski Zakopane, lub jedną ze ścianek wspinaczkowych. W okolicach znanych szczytów znajdziesz również wiele parków linowych, dostosowanych do młodszych, jak i starszych turystów.

 

Zakopane z dzieckiem

Jakie atrakcje czekają na najmłodszych w Zakopanem? To między innymi Muzeum Misiów, gdzie maluchy poznają historię pluszowych maskotek. Warto wybrać się również do Muzeum Kornela Makuszyńskiego – twórcy słynnych bajek, takich jak Koziołek Matołek.

Młodsze maluchy będą bawiły się doskonale w sali zabaw “Małpi Gaj”, pełnej niesamowitych atrakcji, ale i zaopatrzonej w kawiarniany kącik dla rodziców.

 

Hotele w górach. Gdzie się zatrzymać?

Jak nietrudno się domyślić, w okolicach Zakopanego nietrudno o nocleg. Możesz wybierać spośród ofert agroturystycznych, słynnych hoteli czy pensjonatów. Polecamy nocleg w niedalekim Kościelisku, gdzie na uwagę zasługuje Willa Izydor oraz Willa u Siarosia. Obydwa obiekty cechują się korzystnymi jak na zakopiańskie warunki cenami, dobrym wyposażeniem pokoi oraz zaopatrzeniem przyjaznym rodzinom z dziećmi.