Walentynki w górach – noclegi, atrakcje, imprezy

Zastanawiasz się, gdzie zabrać drugą połowę z okazji Walentynek? Góry to miejsce idealne na romantyczny weekend. Na najbliższe Walentynki zaplanuj wypad w Tatry – to nie tylko miejsce idealne na urokliwe spacery, ale i skupisko ciekawych atrakcji, dzięki którym spędzicie ten czas na świetnej zabawie.

Walentynki w górach 2019. Najlepsze noclegi

Planując walentynkowy wypad, zwykle rezerwujemy więcej wolnego czasu na to, by spędzić go ze swoją drugą połową. Konieczny będzie więc nocleg – najlepiej w urokliwym, a zarazem kameralnym miejscu. Jakie okolice najlepiej wziąć pod uwagę?

Choć w samym Zakopanem istnieje szeroki wybór hoteli i pensjonatów, w których możemy zatrzymać się w walentynkowy weekend, zwolennicy spokojnego wypoczynku powinni wziąć pod uwagę obrzeża miasta. Polecamy położone niedaleko Kościelisko, gdzie warto zatrzymać się w obiektach takich jak Willa u Siarosia oraz Willa Izydor. Obydwa obiekty charakteryzują się korzystnymi cenami, dobrym wyposażeniem pokoi, a także spokojną i malowniczą okolicą.

Walentynki w Zakopanem. Jak spędzić czas?

Na zakochanych w Walentynki w górach czeka wiele atrakcji – znajdą tu coś dla siebie zarówno ci, którzy chcą po prostu się zrelaksować, jak i pary lubiące aktywne formy spędzania czasu.

W centrum Zakopanego, a w szczególności na słynnych Krupówkach znajdziemy mnóstwo restauracji idealnych na romantyczną kolację. Warto pamiętać, że stolik należy zarezerwować jeszcze przed Walentynkami, najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem. Miłośnicy kultury mogą spędzić romantyczny wieczór w Teatrze S. Wyspiańskiego.

Relaks czeka na zakochanych również w niedalekiej Białce Tatrzańskiej, a dokładnie w Termie Bania. Z okazji Walentynek obiekt oferuje liczne, atrakcyjne rabaty, dlatego warto śledzić stronę Termy na bieżąco, zanim wybierzemy się w podróż.

Jeśli ty i bliska ci osoba lubicie sporty zimowe, Zakopane to idealne miejsce na spędzenie Walentynek. Zimą możecie wybrać się na wspólną wędrówkę górską, zdobywając Rysy, Giewont lub Orlą Perć. Ze względu na zmienne warunki panujące w Tatrach w lutym, wcześniej sprawdźcie prognozy pogody i ewentualne ostrzeżenia TOPR.

W Tatrach możecie przebierać również wśród stoków narciarskich usytuowanych przy słynnych szczytach. Pamiętaj jednak, że luty to zenit sezonu narciarskiego, dlatego musicie być przygotowani na kolejki na stoku.

Walentynki 2019 w górach – imprezy

Z okazji Święta Zakochanych, w Tatrach organizowane są również liczne imprezy okolicznościowe. To przede wszystkim koncerty, spektakle i imprezy, na które możecie natknąć się w popularnych obiektach miasta. Bądź na bieżąco i śledź naszą stronę, aby zaplanować uroczy weekend walentynkowy w Zakopanem – z idealnie dobranym noclegiem i atrakcjami!