Ubezpieczenie assistance na wakacje za granicą – jak wybrać?

Podczas wakacji może się zdarzyć wszystko. Wypadek lub inne niespodziewane zdarzenie w obcym kraju może być nie tylko kosztowne, ale i stresujące. Warto mieć wykupione dodatkowe zabezpieczenie w postaci pakietu assistance.

Assistance to dodatkowe i nieobowiązkowe ubezpieczenie

Ubezpieczenie assistance jest dodatkowym zabezpieczeniem i nie ma związku z OC i AC. Warto je wykupić przed wyjazdem za granicę, ponieważ dzięki temu ubezpieczyciel pokryje za Ciebie koszty wybranych zdarzeń lub zorganizuje pomoc. Zobacz ranking ubezpieczeń assistance (https://ranking-oc-ac.pl/) i sprawdź, które usługi są szczególnie ważne.

Ranking ubezpieczeń assistance – co warto wziąć pod uwagę?

Zakres ubezpieczenia jest różny, dlatego zastanów się, czy wystarczy Ci wariant mini, czy może bezpieczniej będzie zdecydować się na opcję z większą ochroną. Różnice w wariantach zależą od ubezpieczycieli, dlatego przeczytaj, jakie świadczenia są uwzględnione w danym assistance.

Najistotniejsze wydają się najbardziej prawdopodobne i kosztowne zdarzenia, które zostały wymienione poniżej.

  • Awaria samochodu wymagająca holowania – bardzo ważne. Ubezpieczyciel organizuje i pokrywa koszty holowania pojazdu, ale najczęściej na określoną odległość (na terenie kraju) lub do pewnej kwoty (za granicą).
  • Uszkodzenie opon. Warunkiem bezpiecznej jazdy są sprawne koła i opony. Czasami ubezpieczyciel pokryje tylko koszty robocizny, a opony musisz kupić we własnym zakresie.
  • Brak paliwa. Jeżeli kierowca nie może kontynuować jazdy z powodu braku paliwa – firma zorganizuje dowóz z najbliższej stacji benzynowej.
  • Rozładowanie akumulatora. Bardzo często zdarza się, że w okresie zimowym akumulator szybciej się rozładowuje. Jeśli akurat będziesz na zimowym wyjeździe na nartach, firma ubezpieczeniowa pomoże w jak najszybszym uruchomieniu pojazdu.
  • Problemy z odnalezieniem się w nowym kraju. Poza doskonale znanym otoczeniem można się nie tylko zgubić, ale i mieć problem ze zdobyciem różnych informacji chociażby ze względu na bariery językowe. Dzięki wariantowi z pakietem informacyjnym ubezpieczyciel powiadomi Cię o stanie dróg, najlepszych objazdach, najbliższych warsztatach, stacjach benzynowych, numerach alarmowych, a także zaoferuje usługę concierge (rezerwację biletów, zamawianie taksówki itp.)
  • Obrażenia ciała. W wielu przypadkach assistance pokryje koszty opieki lekarskiej lub hospitalizacji, jeżeli były spowodowane wypadkiem. Pobyt w szpitalu, zabiegi, lekarstwa sporo kosztują w niemal każdym kraju.

Assistance to pożyteczna, ale i kosztowna usługa, dlatego nie musisz decydować się na pakiet całoroczny. Wybierz, na ogół tańsze, ubezpieczenie krótkoterminowe ważne tylko podczas wyjazdu.

Ranking ubezpieczeń assistance – porównanie cen

Obecnie wiele firm oferuje assistance za darmo w formie dodatku do OC. Weź tylko pod uwagę, że najczęściej są to okrojone pakiety, mające niewiele wspólnego z wartościowymi ubezpieczeniami. Pełny wariant sssistance to gwarancja szybkiej pomocy doraźnej w najmniej oczekiwanych zdarzeniach. Nikt nie chciałby znaleźć się w sytuacji, w której podczas wakacji pękają opony, rozładowuje się akumulator, czy auto odmawia posłuszeństwa.
Najtańsze polisy assistance kosztują już kilkadziesiąt złotych za 7 dni. Warte uwagi są te trochę droższe, ponieważ zapewniają konkretne wsparcie w sytuacji kryzysowej. Dobre polisy kosztują ok. 200-500 zł za okres do 21 dni. Pomoc za granicą będzie kosztować znacznie więcej.

Poprzedni artykułCzym zachwyca Beskid Makowski?
Następny artykułWyjątkowe iluminacje na 80-lecie Gubałówki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj