Ubezpiecz bagaż nawet na sumę 10 000 zł

Utrata bagażu może skutecznie pokrzyżować Ci plany wyjazdowe. Do walizki czy torby podręcznej pakujesz bowiem zazwyczaj najpotrzebniejsze przedmioty, które są absolutnie niezbędne podczas wypoczynku. Ubezpieczyciele zdają sobie sprawę z tego, jak bardzo niekomfortowa i brzemienna w skutkach jest utrata bagażu, dlatego oferują jego ubezpieczenie.

Jakie przedmioty chroni ubezpieczenie bagażu i rzeczy osobistych?

Zakup ubezpieczenia bagażu jest szczególnie wskazany tym osobom, które zabierają ze sobą cenne przedmioty, np. sprzęt sportowy lub elektroniczny. Niektórzy ubezpieczyciele obejmują ochroną te wartościowe rzeczy już w ramach ubezpieczenia bagażu, np. PZU lub Aviva, inni wymagają opłacenia dodatkowej składki za ubezpieczenie sprzętu sportowego lub sprzętu elektronicznego, np. Generali.

Ubezpieczenie bagażu i rzeczy osobistych pozwoli odzyskać pieniądze, jeśli po utracie zabranych w podróż przedmiotów będziesz musiał zaopatrzyć się w nowe rzeczy. Odszkodowanie przysługuje za uszkodzenie lub kradzież wielu elementów zawartości walizki, np. aktówkę, wózek, instrumenty muzyczne i to, w co są zapakowane.

Więcej na temat przedmiotów zaliczanych do bagażu podróżnego możesz dowiedzieć się na https://mubi.pl/poradniki/ubezpieczenie-sprzetu-osobistego/.

Które firmy ubezpieczeniowe mają w swojej ofercie takie ubezpieczenie?

Ubezpieczenie bagażu obecnie jest właściwie normą w świecie ubezpieczeń. Nie powinieneś więc mieć problemu ze znalezieniem polisy, która będzie chroniła Twoje rzeczy osobiste podczas podróży, czy to samochodem, czy autobusem, czy samolotem.

Ubezpieczenie bagażu oferuje m.in.:

  • LINK4. Ubezpieczenie bagażu, a nawet fotelika samochodowego znajduje się już w podstawowej wersji polisy komunikacyjnej. Można je także nabyć przy okazji zakupu polisy turystycznej.
  • Uniqa. Jako bagaż klasyfikowane są przedmioty, które w momencie wypadku znajdowały się zarówno w wewnętrznych, jak i zewnętrznych bagażnikach pojazdu.
  • PZU. Jak już było wspomniane, PZU zalicza do bagażu m.in. sprzęt elektroniczny, sportowy i turystyczny, a także płyty, atlasy samochodowe czy odzież.

Bagaż i rzeczy osobiste bywają chronione w ramach ubezpieczenia AC

Jak wynika z dokumentów OWU ubezpieczycieli, zdarza się, że bagaż jest chroniony już w ramach podstawowego ubezpieczenia samochodu, tj. w ramach polisy AC. Niektórzy ubezpieczyciele wypłacają odszkodowanie tylko za uszkodzenia lub kradzież samego pojazdu, ale także przedmiotów znajdujących się w jego wnętrzu (czasem również na zewnątrz, jeśli wziąć pod uwagę przedmioty schowane w odpowiednio zabezpieczonym bagażniku zewnętrznym). Jeśli Twój ubezpieczyciel zapewnia taką ochronę, możesz liczyć na odszkodowanie za wskazane w OWU rzeczy osobiste, jeśli ulegną uszkodzeniu, zniszczeniu lub zostaną skradzione.

Ubezpieczenie bagażu i rzeczy osobistych można dokupić osobno do polisy komunikacyjnej

Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe traktują bagaż jako przedmiot osobnej polisy. Samo AC nie będzie więc zapewniało odszkodowania za jego utratę, ale wykupienie dodatkowej ochrony w formie ubezpieczenia bagażu, ubezpieczenia sprzętu sportowego lub ubezpieczenia sprzętu elektronicznego już tak.

Ubezpieczenie bagażu i rzeczy osobistych dostępne także w ramach ubezpieczenia turystycznego

Nie musisz podróżować samochodem, żeby ubezpieczyć swoją walizkę i jej zawartość. Taka opcja jest dostępna także w ramach ubezpieczenia turystycznego. Korzystanie z transportu zbiorowego, jak autobus czy samolot to dodatkowe ryzyko utraty bagażu. Może bowiem zdarzyć się tak, że po przylocie na lotnisku spuścisz na moment walizkę z oka, z czego skorzysta sprytny złodziej i przywłaszczy sobie Twój bagaż. Nie brakuje także sytuacji uszkodzenia rzeczy osobistych w luku bagażowym, np. z powodu przygniecenia bagażu innymi walizkami. Innym razem Twoje rzeczy mogą zostać skierowane do zupełnie innego samolotu, w wyniku czego w docelowym kraju zostaniesz bez niezbędnych przedmiotów lub dotrą one do Ciebie z opóźnieniem. To właśnie w takich sytuacjach ubezpieczenie bagażu przydaje się najbardziej.

Decydując się na zakup polisy chroniącej Twoje rzeczy osobiste, będziesz musiał wybrać, na jaką kwotę ubezpieczyć walizki. Jak możesz sprawdzić na stronie https://mubi.pl/kalkulator-ubezpieczenia-turystycznego/, każde towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje inny zakres sum, na jakie może opiewać Twoje ubezpieczenie.

Poprzedni artykułOśrodki PKL czekają od piątku na narciarzy. Sprzedaż skipassów już trwa
Następny artykułBrak pomysłu na weekendowy wyjazd? Sprawdź atrakcje Bukowiny Tatrzańskiej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj