Szczyrk – atrakcje, które musisz zobaczyć

Szczyrk to jedna z najchętniej odwiedzanych miejscowości w Beskidzie Śląskim. Malownicze, niewielkie miasto stale przyciąga ogromne rzesze turystów, którzy z chęcią spędzają tu czas zarówno zimą, jak i latem. Czy wiesz, jakie atrakcje czekają na ciebie w Szczyrku?

Narciarstwo

Szczyrk przechodzi prawdziwe oblężenie zimą – gdy odwiedzają go pasjonaci narciarstwa i snowboardu. Mamy tu do wyboru kilka ciekawych miejsc, w których można szusować w warunkach na najwyższym poziomie. Ośrodki narciarskie w Szczyrku odwiedzają narciarze nie tylko z Polski, ale i sąsiadujących krajów.

  • Szczyrkowski Ośrodek Narciarski, ul. Narciarska 16 – Czyrna-Solisko jeden z największych kompleksów narciarskich w Polsce,
  • Centralny Ośrodek Sportu w Szczyrku – perełka rekreacyjno-sportowa i ośrodek narciarski, przy COS działa też Ośrodek Przygotowań Olimpijskich,
  • Kolej linowa na Skrzyczne – wyciąg krzesełkowy działający przez cały rok.

Góralskie klimaty

Szczyrk to miejsce idealne dla wszystkich miłośników kultury góralskiej. Możemy podziwiać ją pod postacią pasjonujących zabytków, lub urokliwych karczm. Miejsca, które warto zobaczyć to między innymi:

  • Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Szczyrku, ul. Kolorowa – zabytkowy, drewniany kościółek z 1800 roku,
  • Gospoda Polska w Szczyrku, ul. Myśliwska 46 – tradycyjna gospoda góralska racząca turystów pysznym, regionalnym jadłem.

Sport i rekreacja

Przejażdżka rowerem, a może spacer po górach? Jeśli lubisz spędzać czas aktywnie, Szczyrk daje ci ku temu liczne możliwości, takie jak na przykład:

  • Crossowy tor rowerowy i trasy narciarstwa biegowego w Szczyrku, ul. Sosnowa,
  • Ścieżka nad Żylicą – zmodernizowany deptak nad Żylicą oraz ścieżka pieszo-rowerowa.
Poprzedni artykułMount Everest. Obiekt westchnień i cmentarzysko
Następny artykułMont Blanc, czyli Dach Europy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here