Święta w górach 2019/2020 – noclegi, atrakcje

Coraz więcej osób, wzorem zachodniej mody decyduje się na bożonarodzeniowe wycieczki. Okazuje się, że rodzinne święta to już nie tylko te spędzone przy znanym stole. Wielu z nas chętnie poznaje nowe miejsca i poświęca ten wyjątkowy czas na to, by spędzić czas z najbliższymi nieco inaczej. Szczególnie dużą popularnością cieszą się święta w górach. Jak je spędzić i gdzie się zatrzymać? Spieszymy z poradą!

Święta w górach – nowa moda?

W polskiej tradycji, Boże Narodzenie – a już zwłaszcza dzień Wigilii – zwykło się spędzać w rodzinnym domu na spokojnej kolacji okraszonej prezentami i śpiewaniem kolęd. W ostatnich latach można zauważyć, że coraz więcej Polaków decyduje się na wyjazdy w okresie końca roku. Całe rodziny wybierają się w podróż po to, by spędzić Boże Narodzenie inaczej, niż do tej pory. W końcu nie miejsce, a najbliższe osoby u boku mają tutaj znaczenie.

Gdzie poczuć atmosferę świąt

Chyba trudniej o lepsze miejsce na spędzenie klimatycznych świąt, niż polskie góry. Składa się na to wiele czynników: w górach zwykle nie musisz obawiać się o brak śniegu, masz okazję do próbowania wyjątkowych, świątecznych potraw, a lokalna kultura zapozna cię z ciekawymi zwyczajami i kolędami. Boże Narodzenie w Tatrach to okres, w którym jak nigdy możesz poczuć siłę góralskiej tradycji.

Spędź te święta aktywnie!

Kto powiedział, że te kilka, wolnych dni należy spędzić na kanapie? W górach masz nieograniczone możliwości na to, by świetnie bawić się w Boże Narodzenie. Możesz spędzić je na stoku, szalejąc na snowboardzie lub nartach, bądź zabrać rodzinę na tradycyjny, góralski kulik. Wielu pasjonatów gór decyduje się również na świąteczne wędrówki. Wizyty w górskich schroniskach w tym okresie wiążą się z mocą serdeczności od zupełnie obcych ci osób.

Możesz spędzić Boże Narodzenie w górach również na zwiedzaniu lokalnych zabytków i atrakcji, które w tym okresie najczęściej pozostają czynne. To dobry czas na spacer po miastach takich jak Zakopane, które w okresie świątecznym zachwyca pięknym wystrojem i klimatem.

Zarezerwuj nocleg już dziś

Jesień to ostatni dzwonek na to, by zarezerwować nocleg w górach w okresie bożonarodzeniowym. Nie czekaj dłużej i zaplanuj wyjątkowe święta w górach. Być może połączysz je z niezapomnianym sylwestrem?

Poprzedni artykułPark Rozrywki w Inwałdzie – moc atrakcji dla całej rodziny
Następny artykułPiramida w środku Alp – droga na Matterhorn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj