Sporty na każdą porę roku

Źródło zdjęcia: unsplash.com

Jesień, w dodatku w czasie pandemii może być przygnębiająca. Także dla fanów sportu i kibicowania. Jeśli ktoś nie jest fanem piłki nożnej, to wciąż ma wiele alternatyw. Zapraszamy na przegląd sportów będących w cieniu tych najpopularniejszych.

Rok 2020 jest specyficzny, mówiąc najdelikatniej. Wiele dziedzin życia musiało zostać zmienionych. Obostrzenia, regulacje, to wszystko odcisnęło piętno także na sporcie. I nie ważne, czy ktoś go uprawiał, interesował się nim, kibicował, czy stawiał zakłady bukmacherskie. Nic więc dziwnego, że jesienią sportowy kalendarz jakoś się toczy, ale nie zawsze zgodnie z planem. Nie jest jednak tak, że fani i pasjonat rywalizacji jest skazany tylko na najważniejsze i najpopularniejsze dyscypliny. Oto ciekawe propozycje do kibicowania i obstawiania.

Dart – porzucaj lub poobstawiaj

Z barami jest problem, ale nikt nie powiedział, że w darta, znanego także jako „rzutki” nie można grać w domu lub… w pracy, bo często elektroniczne tarcze do darta znajdują się w tzw. chillout roomach. Darts to nie tylko świetna rozrywka w grupie znajomych lub rodziny, ale także wciągający sport. Zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, Holandii czy w Niemczech cieszy się on naprawdę sporą popularnością. Co ciekawe najważniejsze mecze i turnieje można obstawiać. Największe zakłady bukmacherskie w Polsce, czyli STS mają darta w swojej ofercie.

Esport – wygrany pandemii

Gdy w marcu zawodowy i amatorski sport został „zamrożony” na co najmniej dwa miesiące, to właśnie esport poradził sobie najlepiej. To wtedy najważniejsze gry zyskały rekordowe wyniki oglądalności i grywalności. Słupki rosły także u bukmacherów, którzy zainwestowali i wspierali sport elektroniczny od dawna, mimo wielu głosów, że to bez sensu, bo co to za sport. Esport zyskał i zyskuje na znaczeniu. To nie tylko rozrywka dla młodych.

Łyżwiarstwo figurowe – przykuwa uwagę kobiet

Sporty zimowe to nie tylko Puchar Świata w skokach narciarskich. Jednym ze sportów zimowych uwielbianych przez przedstawicieli płci pięknej. Najważniejsze imprezy, takie jak Igrzyska Olimpijskie czy Mistrzostwa Świata, to pokaz kunsztu, bajecznej techniki i świetnego stylu. Łyżwiarstwo figurowe łączy cechy tańca, baletu i niezwykle trudnego technicznie sportu. Co ciekawe łyżwiarstwo figurowe można także obstawiać.

Snooker – precyzja i cierpliwość

Jeden z najciekawszych sportów indywidualnych. Niby każdy lubi dla rozgrywki pograć w bilard. Zawodowi snookerzyści to jednak zupełnie inny poziom. Ich technika uderzeń niezwykła, precyzja godna pozazdroszczenia, a najlepsi planują kilka lub kilkanaście ruchów do przodu. Mecze najlepszych graczy snookera przyciągają przed telewizory miliony ludzi.

Tenis stołowy trzyma się mocno

Sporty zimowe to nie tylko Puchar Świata w skokach narciarskich.. Okazuje się, że tenis stołowy, potocznie nazywany ping pongiem, nie ma się źle. Choć jest w cieniu finansowym, organizacyjnym i marketingowym ziemnego brata, to jednak rozgrywki najlepszych graczy tenisa stołowego mogą być zacięte i trzymające w napięciu. Zwłaszcza w wykonaniu azjatyckich graczy, którzy specjalizują się w tej dyscyplinie. W czasie pandemii, gdy tenis ziemny przeżywał swoje trudności, mecze tenisa stołowego były nadal rozgrywane, a sport ten zyskał na popularności w zakładach bukmacherskich. Tej jesieni może być podobnie.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Poprzedni artykułZabierzemy Cię w góry – czerwcowy weekend w ośrodkach PKL
Następny artykułKolonie sportowe dla dzieci – gratka na lato!