Salewa – markowy sprzęt to podstawa

Niemiecka jakość to hasło używane przez niejedno przedsiębiorstwo zza Odry. Salewa założona została w roku 1935 w Monachium, już w czasie trwania II wojny światowej osiągając niemałe sukcesy na produkcji plecaków z metalowym stelażem oraz kijków narciarskich. Wkrótce firma zaczyna specjalizować się w sportach górskich, w 1955 roku sponsorując nawet ekspedycję na Cordillere Blance w Andach.

Dziś Salewa jest jednym z najlepiej znanych i najbardziej popularnych producentów wyposażenia turystycznego i nie tylko. W jej ofercie znajdziemy odzież, buty, plecaki, sprzęt i akcesoria turystyczne, a także wyposażenie do jazdy na nartach i wspinaczki górskiej. Czy jest to firma, której warto zaufać?

Oferta to nie wszystko

Na pewno na korzyść marki świadczy w dużym stopniu to, że nie poprzestaje ona na oferowaniu turystom doskonałej jakości sprzętu. Oczywiście opinie na temat odzieży i akcesoriów Salewa są na ogół pochlebne, ale nie sposób zapomnieć o tym, że firma angażuje się również w różnego rodzaju wydarzenia związane z turystyką i sportem.

Jeśli zaś chodzi o ofertę samą w sobie, Salewa daje nam do wyboru bardzo szeroką gamę produktów, do których można zaliczyć między innymi:

  • Buty trekkingowe wysokie i niskie
  • Różnego rodzaju śpiwory
  • Plecaki o przeróżnych litrażach
  • Bieliznę sportową i turystyczną
  • Bluzy i polary
  • Kurtki oraz softshelle
  • Akcesoria turystyczne i górskie
  • Spodnie i spodenki turystyczne

Jak kupować?

Produkty marki Salewa dostępne są w wielu sklepach z wyposażeniem turystycznym. Bez trudu znajdziemy je także w ofercie sklepów internetowych. Firma posiada też swoje sklepy firmowe, między innymi w Warszawie przy ulicy Nowy Świat 2, a także na zakopiańskich Krupówkach. Bez trudu uda nam się również złożyć zamówienie przez Internet w sklepie firmowym na stronie internetowej firmy.

Ogólnie rzecz biorąc, możliwości zakupu profesjonalnego wyposażenia turystycznego marki Salewa jest bardzo wiele. Jest to firma popularna, więc w przypadku zainteresowania konkretnym modelem obuwia lub innego produktu, bez trudu znajdziesz w sieci opinie na jego temat. W szczególności polecam zwrócić uwagę na recenzje wideo, które można znaleźć na Youtube – w doskonały sposób informują one o praktycznych zaletach oraz wadach danych produktów.

Poprzedni artykułBluza, polar, softshell – co wybrać?
Następny artykułSandały w góry – czym się kierować?