Odzież kompresyjna – jak to działa?

W sklepach sportowych coraz częściej możemy spotkać się z odzieżą kompresyjną. Koszulki, getry, spodenki, skarpetki czy bielizna z dopiskiem „Compression” wzbudza duże zainteresowanie. Czym jest i kiedy warto się na nią zdecydować?

Ubrania kompresyjne to nowość na rynku i obecnie możemy natknąć się na nią prawie w każdym sklepie, także w sklepach internetowych. Jest droższa od zwykłej odzieży sportowej, dlatego często wzbudza dużo wątpliwości – czy naprawdę warto płacić za nią tak dużo? Jeżeli zastanawiasz się, czy warto kupować odzież typu Compression, sprawdź razem z nami, co warto o niej wiedzieć.

Odzież kompresyjna, czyli jaka?

Odzież Compression produkowana jest ze specjalnych technicznych materiałów o wysokiej elastyczności, które idealnie przylegają i dają efekt „drugiej skóry”. Idealnie dostosowuje się do sylwetki zgodnie z jej anatomiczną budową – oczywiście, jeżeli wybierzemy ją we właściwym rozmiarze. Na pierwszy rzut oka odzież ta może wydawać się zbyt opięta i niewygodna, ale wystarczy ją założyć, aby przekonać się, że wcale nie krępuje ona ruchów.

Ścisłe dopasowanie jest kluczowe dla mięśni – dzięki temu odzież minimalizuje wibracje i wstrząsy, które oddziałują na mięśnie, a w konsekwencji ogranicza mikrourazy i wspomaga szybszą regenerację organizmu. Także odzież tego rodzaju poprawia ukrwienie, szczególnie w dolnej partii ciała, co powoduje, że do mięśni dopływa więcej krwi. Dzięki odzieży kompresyjnej mięśnie mogą również szybciej się regenerować, zapobiega ona wydzielaniu się dużej ilości mleczanu, który wywołuje zakwaszenie mięśni, a ponadto skraca okresu bólu mięśni po intensywnych ćwiczeniach.

Swoje szczególne właściwości odzież kompresyjna zawdzięcza specjalnym krojom oraz materiałom. Jak już wspomnieliśmy, stosuje się do niej materiały techniczne – bardzo elastyczne, ale jednocześnie wytrzymałe. Wielu producentów stosuje też specjalne faktury tkanin, na przykład w prążki, wszywa specjalne taśmy i wzmocnienia podtrzymujące mięsnie. Aby odzież jeszcze lepiej „oddychała”, producenci wykorzystują materiały z małymi oczkami, które szybko odprowadzają wilgoć i wspomagają jej parowanie.

Kiedy warto kupić ubrania kompresyjne?

Odzież kompresyjna rekomendowana jest przede wszystkim dla biegaczy. Doskonale nadaje się zarówno na krótkie sprinty, jak i na dłuższe wybiegania, biegi górskie czy trail, czyli sprawdzi się wtedy, gdy treningi są bardziej intensywne.

Również odzież kompresyjna polecana jest dla pasjonatów innych sportów. Często wybierana jest przez rowerzystów – doskonale sprawdza się przy kolarstwie szosowym czy górskim. Można też wybrać ją do ćwiczeń na bieżni czy zajęć fitness albo na siłowni.

Wysokiej jakości odzież kompresyjna czeka na ciebie w ofercie marki Under Armour, która od lat specjalizuje się w produkcji specjalistycznych ubrań sportowych. Jeżeli chcesz zakupić odzież kompresyjną Under Armour sklep internetowy Treningowy.pl zapewnia jej szeroki wybór. Sprawdź ofertę już teraz pod adresem: https://treningowy.pl/firm-pol-1308137287-Under-Armour.html.