Odlotowy weekend – wybierz skok w tandemie

Spadochroniarstwo to nie dyscyplina tylko dla wybranych – teraz emocji towarzyszących spadaniu w przestworzach może dostarczyć niemalże każdy za sprawą skoków tandemowych. Jeżeli szukasz pomysłu na emocjonujący weekend, skok w tandemie to doskonały wybór!

Skoki tandemowe są przeznaczone nie tylko dla osób, które lubią poczuć buzują adrenalinę, ale również dla tych, które chcą pokonać swoje słabości, wypróbować swoją odwagę i przeżyć coś niecodziennego. Skorzystanie ze skoków tego rodzaju jest naprawdę bardzo łatwe, ponieważ do wzięcia w nich udziału nie potrzeba żadnego szczególnego przygotowania, w tym badań lekarskich, długich szkoleń, specjalnej kondycji, a ponadto wypchanego portfela. To powoduje, że skoki w tandemie są teraz tak popularne i stały się również świetnym pomysłem na prezent na różne okazje, na przykład na wieczór kawalerski, wesele czy na urodziny lub Dzień Chłopaka. Na czym polega skok tandemowy? Ile kosztuje? Gdzie można z niego skorzystać?

Skok tandemowy – co to jest?

W skoku w tandemie biorą udział dwie osoby, jak nietrudno odgadnąć po jego nazwie – są to pilot tandemu, którym na ogół jest wykwalifikowany i doświadczony instruktor spadochroniarstwa, a drugim z nich jest pasażer – nie musi on posiadać żadnego specjalnego przygotowania. Uczestnicy złączeni są ze sobą uprzężą do tandemów, do skoku używa się także specjalnych spadochronów i automatów, co powoduje, że bezpieczeństwo jest tutaj na najwyższym poziomie.

Przed skokiem uczestnik przechodzi krótkie przeszkolenie trwające około 15 minut. Podczas niego dowiaduje się o kwestiach bezpieczeństwa i procedurach podczas skoku. Potem otrzymuje odpowiednie wyposażenie – podstawa to gogle, a w zależności od warunków atmosferycznych także kombinezon. Następnie uczestnicy skoków wchodzą do samolotu, który wylatuje na wysokość 3000-4000 metrów. Po kilkunastominutowym locie zaczynają się skoki. Wysokość ma tutaj kluczowe znaczenie dla swobodnego spadania, czyli momentu od wyskoku aż do otwarcia czaszy spadochronu. To moment, który jest najbardziej emocjonujący i naprawdę niepowtarzalny – warto go przeżyć. Dla skoku z 3000 metrów swobodne spadanie trwa około 30 sekund, natomiast dla 4000 metrów – 60 sekund.
Gdy uczestnicy dolecą na odpowiednią wysokość, otwiera się spadochron. Od tego momentu przez kilka minut opadają aż do miękkiego lądowania na trawiastym lotnisku. Nie ma obawy o urazy, ponieważ za bezpieczne lądowanie odpowiedzialny jest pilot.

Twoje emocje na filmie i zdjęciach

Ponadto skok spadochronowy w tandemie może być zarejestrowany na zdjęciach i filmie – to sposób zapisanie na zawsze swoich niecodziennych emocji podczas skoku spadochronowego. Za filmowanie i zdjęcia odpowiedzialny jest jeszcze jeden skoczek – na jego kamerze znajduje się kamera, co powoduje, że może on przygotować tak niezwykłe fotografie. Materiał nagrywa się od momentu wyskoku aż do lądowania.

Usługa rejestracji jest dodatkowo płatna, ale warto się na nią zdecydować, jako że można wtedy otrzymać niecodzienną pamiątkę ze swojego wyczynu. Materiały przekazywane są zwykle tego samego dnia.

Gdzie skoczyć i ile to kosztuje?

Skoki w tandemie organizowane są na terenie całego kraju w ośrodkach specjalizujących się w takich usługach. Na skoki zaprasza także Skydive.pl – certyfikowany ośrodek szkolenia lotniczego z siedzibą w Kruszynie. Prowadzi je także w Przasnyszu, Pruszczu Gdańskim i Gliwicach. Ceny zaczynają się od 549 złotych.

Poprzedni artykułPieniny okiem turysty
Następny artykułSnowkiting – co to?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj