Od środy na Kasprowym Wierchu będzie można jeździć znowu na nartach

9 stycznia ponownie zostanie otwarta dla narciarzy trasa w Kotle Gąsienicowym.  Warunki do jazdy są bardzo dobre. Czynna jest wysokogórska kolej linowa na Kasprowy Wierch oraz od jutra kolej krzesełkowa w Dolinie Gąsienicowej. Narciarskie skipassy i bilety turystyczne na Kasprowy Wierch można kupować przez internet, na stronie www.pkl.pl oraz w biletomatach, bez kolejki do kasy. 

W środę 9 stycznia, po kilkudniowej przerwie, ponownie otwarta zostanie trasa w Dolinie Gąsienicowej (1400 m długości i 400 m różnicy wzniesień). Trasa była dostępna dla narciarzy od Nowego Roku, jednak z uwagi na obfite opady śniegu, IV stopień zagrożenia lawinowego i bardzo duże oblodzenie urządzeń, na jakiś czas trzeba było zawiesić funkcjonowanie kolei krzesełkowej w Kotle Gąsienicowym.  Teraz warunki atmosferyczne sprzyjają narciarzom.

– Mamy doskonałą wiadomość dla narciarzy. Poprawa warunków pogodowych pozwoliła na wznowienie pracy kolei w Kotle Gąsienicowym i od środy będzie można szusować po jedynych w Polsce terenach górskich o charakterze alpejskim. Pokrywa śnieżna jest bardzo wysoka,  sięga powyżej dwóch metrów. Widok ośnieżonych Tatr zapiera dech w piersiach – mówi Marian Szewczyk, kierownik ośrodka PKL Kasprowy Wierch.

– Jazda na nartach po wyznaczonych trasach jest bezpieczna. Przestrzegamy natomiast przed wyjeżdżaniem poza trasy, bo w wysokich partiach gór nadal obowiązuje wysoki, III stopień zagrożenia lawinowego. W związku z zagrożeniem lawinowym TPN, TOPR i PKL zalecają zaniechania wyjścia w tereny wysokogórskie – mówi Janusz Ryś, prezes PKL.

PKL prosi o stosowanie się do zasady korzystania wyłącznie z przygotowanych i wyznaczonych tras narciarskich. Jazda poza trasami w okresie zagrożenia lawinowego jest niebezpiecznie nie tylko dla osoby łamiącej zakaz, ale również stwarza zagrożenie dla osób korzystających z przygotowanych tras. Dodatkowo na niebezpieczeństwo narażone są zwierzęta licznie występujące poza trasami narciarskimi.

Zjazd z Kasprowego Wierchu do dolnej stacji w Kuźnicach możliwy jest w tej chwili tylko koleją linową. Bilet na zjazd zawarty jest w skipasie. PKL cały czas intensywnie pracują też nad otwarciem pozostałych tras narciarskich w rejonie Kasprowego Wierchu – tras w Kotle Goryczkowym i nartostrady do Kuźnic.

Skipassy na Kasprowy Wierch można kupować w sklepie internetowym PKL. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.pkl.pl, wybrać odpowiedni dla siebie termin i skipass, a następnie odebrać doładowaną nim kartę PKLPass w skipassomacie lub jednym z punktów BOK (Biuro Obsługi klienta w Kuźnicach i przy ul. Krupówki 48).

Szczegółowe informacje o warunkach narciarskich i pogodowych w ośrodkach PKL znajdą Państwo na stronie www.pkl.pl.

Poprzedni artykułUrbex, czyli hobby dla odkrywców
Następny artykułZnamy nowych mistrzów Polski w narciarstwie alpejskim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj