Wygraj książkę “Nanga Dream. Opowieść o Tomku Mackiewiczu”

Interesuje Cię historia Tomka Mackiewicza? U nas możesz wygrać najnowszą książkę “Nanga Dream. Opowieść o Tomku Mackiewiczu” Mariusza Sepioło.


Co musisz zrobić?

  • Odwiedź nasz profil na Facebooku.
  • W komentarzu pod postem konkursowym odpowiedz na pytanie:
    Wyjazd w jakie góry jest twoim marzeniem? Uzasadnij swój wybór.
  • Polub ten post i udostępnij go na swojej tablicy (z widocznością publiczną).

Jedną, najciekawszą odpowiedź nagrodzimy książką. Powodzenia!

——————–

“Miał swoje „fazy”: muzyka, używki, wreszcie góry. Jedna była najważniejsza, nazywa się Nanga Parbat. Chciał zdobyć ją zimą jako pierwszy. W 2017 zmierzyli się siódmy raz.
Mówili o nim: punk, hipis, outsider. Chodził własnymi ścieżkami. Na wsi, gdzie się wychowywał, nauczył się, czym jest wolność. Potem szukał jej w mieście między blokami, w grupie chłopaków w kapturach. Odnalazł ją w Indiach, potem w podróżach i adrenalinie. Dom miał tam, gdzie właśnie był: w Polsce, w Irlandii, w Pakistanie, w busie, w namiocie na stokach ośmiotysięcznika. W realizacji himalajskich celów nie wspierali go wielcy sponsorzy ani środowisko wysokogórskie. Mimo to walczył o swoje marzenia, a pomagała mu cała Polska.
Tomek Mackiewicz – Czapa, Czapkins, Wegeta – był człowiekiem wymykającym się schematom. Książka o nim to nie tylko relacja z podróży po miejscach, do których trafiał. To także zapis rozmów z tymi, którzy pojawiali się w jego życiu – na chwilę albo na dłużej, z rodziną i przyjaciółmi. Oni również, tak jak Tomek, są wyjątkowi. Jako pierwsi otrzymywali sygnały, że dzieje się z nim coś złego. Akcję ratunkową, w której brali udział wspinacze spod K2, śledziła cała Polska. Książka po raz pierwszy odsłania jej kulisy z perspektywy bliskich Mackiewiczowi osób.”

Źródło: www.znak.pl

Poprzedni artykułKrólowa Tatr – wycieczka na szczyt Łomnicy
Następny artykułKolonie zimowe dla młodzieży czy kanapowe leniuchowanie, czyli jak najlepiej spędzić zimę

1 KOMENTARZ

  1. Moim marzeniem? Zawsze, nieodwracalnie, bez zastanowienia – TATRY! Dlaczego? Nie da się opisać tego co tam czuję. Jak jestem blisko ludzi, przyrody, piękna, dumy, wyniosłości, miłości, ciszy, jestem tak blisko samej siebie…. Dotykam skały jakbym dotykała własnej duszy. I wtedy czuję spokój, ukojenie i wiem że jeszcze nie raz to marzenie spełnię i tam wrócę…. By jeszcze raz poczuć się jak w niebie….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj