Najlepsze miejsca do jazdy na nartach

Wyjazd na narty powinien być poprzedzony doborem sprzętu sportowego, wykupieniem ubezpieczenia, zorganizowaniem noclegu oraz zaplanowaniem dojazdu. Koszt przedsięwzięcia może wynieść nawet ponad 1000 złotych, więc dobrze jest wziąć pożyczkę. Na narty w Polsce warto wybrać się do Szczyrku, Białki Tatrzańskiej, Krynicy-Zdrój i innych ośrodków.

Przygotowanie do wyjazdu na narty

Wyjazd na narty może kosztować od kilkuset do nawet ponad 1000 złotych od osoby. W cenę wliczają się koszty: ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków, sprzętu sportowego (nart, kijków, kasku, butów, ubrań i innych), noclegów oraz dojazdu. Jeśli brakuje gotówki na wyjazd, można wziąć pożyczkę, na przykład za pośrednictwem strony internetowej ViaSms.pl.  Kwoty do 1500 zł pożyczane na 30 dni nie są oprocentowane. Oznacza to, że nie ma opłat dodatkowych. Taka suma z pewnością wystarczy na wyjazd nawet dla dwóch osób, o ile korzysta się z wypożyczonego sprzętu narciarskiego.

Dokąd wybrać się na narty w Polsce?

W Polsce warto wybrać się na narty w następujące miejsca:

  • Szczyrk – leży w Beskidzie Śląskim, niedaleko Bielska-Białej. Tamtejsze trasy narciarskie uchodzą za najciekawsze w Polsce i liczą ponad 40 kilometrów. Niestety ośrodki narciarskie są nieco przestarzałe, ale w najbliższych kilku latach ma się to zmienić za sprawą nowego inwestora.
  • Kasprowy Wierch – jest bardzo popularnym ośrodkiem narciarskim. Ten tatrzański szczyt liczy niespełna 2000 metrów nad poziomem morza. Warunki panujące na Kasprowym Wierchu przypominają te alpejskie, jednak nie ma tam wielu tras narciarskich.
  • Białka Tatrzańska – jest zlokalizowana nieopodal Bukowiny Tatrzańskiej. Tamtejsze stoki uchodzą za ciekawe, ale niezbyt wymagające. Infrastruktura ośrodków narciarskich należy do najnowocześniejszych w Polsce. Poza jazdą na nartach w Bukowinie Tatrzańskiej można skorzystać z usług karczm, licznych pensjonatów oraz pójść do term.
  • Wisła – leży niedaleko Cieszyna. W miejscowości znajduje się kilkadziesiąt stacji narciarskich, które łączenie dają ponad 25 kilometrów tras do zjeżdżania. Większość z nich jest oświetlona, co umożliwia szusowanie nawet po zmroku. W Wiśle znajduje się również park wodny.
  • Szklarska Poręba – jest położona nieopodal Jeleniej Góry, w Sudetach. Kilka lat temu infrastruktura większości stoków została zmodernizowana, co ułatwia korzystanie z usług. Tamtejsze ośrodki narciarskie warto jednak odwiedzić, gdy pada śnieg, gdyż niektóre trasy są słabo naśnieżane.
  • Krynica-Zdrój – jest to znane polskie uzdrowisko, zlokalizowane blisko Nowego Sącza. Jaworzyna Krynica to największy w okolicy kompleks stoków narciarskich. Łącznie liczy niespełna 10 kilometrów tras. Ośrodek jest nowoczesny, co przyciąga turystów z Polski, Słowacji i innych krajów.