Najlepsze miejsca w Czechach na narty z całą rodziną

Czechy, nasz południowy sąsiad, coraz lepiej rywalizują z innymi kierunkami narciarskimi, a zadowolonych z pobytu w tym kraju Polaków jest coraz więcej. Czesi, dla których aktywność na świeżym powietrzu jest czymś naturalnym, szczególnie cenią sobie spędzanie czasu wolnego w rodzinnym gronie. Dlatego w wielu miejscach znajdziemy tutaj ideale warunki na zimowy urlop z całą rodziną.

Są co najmniej trzy powody, dla których warto wybrać się na narty do Czech. Po pierwsze – Czechy to według badań Europejskiego Centrum Konsumenckiego jeden z najtańszych, a przy tym oferujących usługi na wysokim poziomie, krajów w Europie (badania wykonano kilka lat temu, ale nadal pozostały aktualne). Drugim powodem są dobre warunki śniegowe, coraz nowocześniejsza infrastruktura ośrodków, a także ich świetna organizacja. A po trzecie, nie mniej ważne – Czesi naprawdę lubią Polaków!

Najnowszy przewodnik, który został przygotowany na zlecenie CzechTourism Polska i jest dostępny tutaj, odpowiada na pytania, które interesują rodziców, a które zadają na najpopularniejszych portalach specjalistycznych i turystycznych. Ma on na celu ułatwić im wybór i wyjaśnić jakie warunki musi spełniać stacja narciarska, żeby mogła być dobrym miejscem, w którym nasze pociechy będą stawiać swoje pierwsze kroki na deskach. Odpowiada na pytania o ceny i atrakcje poza narciarskie. Wyjawia gdzie najlepiej spędzić czas i słowami podróżnika oraz przewodnika Pawła Klimka charakteryzuje kilka najciekawszych miejsc, wartych odwiedzenia u naszych południowych sąsiadów.

Góry czeskie są idealnym miejscem do nauki jazdy na nartach. Na dzieci czekają profesjonalni instruktorzy a nauka odbywa się w wydzielonych, świetnie wyposażonych parkach narciarskich, w których najmłodsi mogą w komfortowych warunkach stawiać pierwsze kroki na nartach – zapewnia Ivana Bílková, dyrektor przedstawicielstwa zagranicznego w Polsce, z działalnością na Litwie i Łotwie, Czeska Centrala Ruchu Turystycznego – CzechTourism.

Przedstawionych zostało zatem kilka ośrodków w Czechach, które oferują wszystko to, co w czeskich górach jest najlepszego dka całej rodziny – ciekawe, dobrze przygotowane trasy, dobrą gastronomię i niedrogie karnety. A wszystko to całkiem blisko naszej granicy.

Poprzedni artykułJedziesz na narty do Włoch? Wymień walutę taniej!
Następny artykułWodogrzmoty Mickiewicza. Dlaczego powinieneś je zobaczyć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj