Majówka – na nartach czy na rowerze?

Majówka w górach to co roku olbrzymia atrakcja i szansa na świetny wypoczynek. Polskie Koleje Linowe jako całoroczny operator turystyczny przygotowały na ten czas szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych. Do 5 maja na narciarzy czeka otwarta trasa w Dolinie Gąsienicowej na Kasprowym Wierchu. Jaworzyna Krynicka zaprasza na rodzinny piknik, a ośrodki PKL w Międzybrodziu Żywieckim i Szczawnicy szczególnie polecamy rowerzystom.

Na narty jeszcze w maju!

W tatrzańskich dolinach już wiosna, ale na Kasprowym Wierchu mimo coraz wyższych temperatur wciąż panują dobre warunki narciarskie. Wszyscy turyści, którzy chcieliby jeszcze nacieszyć się zimowymi krajobrazami mogą to nadrobić w majówkę. Trasa w Dolinie Gąsienicowej będzie dostępna aż do 5 maja. Zapraszamy wszystkich narciarzy i snowboardzistów, by weekend majowy spędzili właśnie na Kasprowym Wierchu.

Aktualne warunki narciarskie oraz pogodę można na bieżąco sprawdzać na stronie internetowej www.pkl.pl

Kasprowy Wierch czeka nie tylko na narciarzy. Dzięki kolei linowej PKL można spędzić czas w górnej stacji ośrodka rozkoszując się górskim krajobrazem, a także zjeść smaczny obiad i odpocząć w najwyżej położonej restauracji w Polsce – Poziom 1959 czy zrobić atrakcyjne zakupy w sklepie PKL z kolekcją Kasprowy Wierch. To świetna propozycja dla osób, które chcą przywieźć pamiątki z gór, ale szukają produktów o ciekawym designie i bardzo dobrej jakości.

Od 1 maja kolej linowa PKL Kasprowy Wierch jest czynna w godz. 8:00-18:30, ostatnia jazda zapewniająca powrót odbywa się o godz. 16:30. Internetowy zakup biletów w przedsprzedaży, który daje gwarancję przejazdu określonego dnia i o określonej godzinie wynosi 99 zł (bilet normalny góra-dół ) oraz 89 zł (biletu ulgowy góra-dół). Po weekendzie majowym w okresie od 6 do 14 maja kolej na Kasprowy Wierch ze względu na coroczny i planowany wcześniej wiosenny przegląd techniczny będzie niedostępna dla turystów.
Rodzinny piknik na Jaworzynie Krynickiej

Dla tych, którzy w majówkę szukają wypoczynku z dziećmi, Jaworzyna Krynicka przygotowała rodzinny piknik. Od 1 do 5 maja na szczycie, przy stacji górnej kolei gondolowej pomiędzy kawiarnią Cafe&Bar Widokówka, a Karczmą Krynicka Koliba na turystów czeka moc bezpłatnych atrakcji. Dla najmłodszych przygotowano konkursy i zabawy z animatorami. Dzieci znajdą się w zaczarowanym świecie balonowego zoo i gigantycznych baniek mydlanych, będą mogły uczestniczyć w nauce tańca (mini disco, zumba kids) oraz bawić się na dmuchanym placu zabaw z przeszkodami.

1 maja odbędą się też wyjątkowe zawody rowerowe. Będzie to pierwszy w Polsce slalom równoległy na rowerach elektrycznych. W rywalizacji będzie mógł wziąć udział każdy, kto ma ochotę sprawdzić jak prosto i przyjemnie można ścigać się pod górkę.

W Krynicy-Zdroju warto też odwiedzić ośrodek PKL na Górze Parkowej. Podróż zabytkowym wagonikiem kolei jest doskonałym sposobem, by podziwiać bogactwo drzewostanu rosnącego od przeszło 200 lat w Parku Zdrojowym. Przy górnej stacji kolei na turystów czekają Cafe Parkowa ze specjalną ofertą dla najmłodszych, a także zjeżdżalnia pontonowa i rajskie ślizgawki.

…a może na rower?

W ośrodku PKL na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim, z której szczytu rozpościera się niesamowity widok na panoramę jezior i Beskidu Żywieckiego, na turystów czekają trasy downhillowe o zróżnicowanym stopniu trudności, m.in.: Easy Line oraz jedyna w Polsce trasa typu Air Line. Każdy fan dwóch kółek znajdzie tu coś dla siebie. Na miejscu działa też wypożyczalnia rowerów, sklep oraz profesjonalny serwis. Czekają też instruktorzy.
Z rowerem warto pojechać również w Pieniny. U podnóża Palenicy, przy dolnej stacji kolei PKL zaczyna się ścieżka rowerowa, która prowadzi nieprzerwanie do Przełomu Dunajca i dalej na Słowację. Rower można zabrać ze sobą na szczyt Palenicy koleją krzesełkową PKL. To świetny punkt wypadowy dla wypraw rowerowych urokliwymi pienińskimi szlakami. Od kwietnia obowiązuje specjalna promocja na przejazd koleją z biletami ze spływu Dunajca. Dojście, bądź dojechanie rowerem z przystani flisackiej do ośrodka PKL wzdłuż potoku Grajcarek zajmuje zaledwie kilkanaście minut.

Wszystkie aktualne informacje oraz godziny otwarcia ośrodków PKL można znaleźć na stronie www.pkl.pl.

Rowery oraz akcesoria rowerowe na stronie: www.rowertour.com

Poprzedni artykułPlecaki do zadań specjalnych – dla wspinaczy, biegaczy, do sportów zimowych
Następny artykułWejdź do świata przygody! Edukacyjny szlak Małych Zdobywców Gór na Palenicy czeka na swoich odkrywców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj