Lista rzeczy na wycieczkę szkolną. Co warto zabrać?

Wycieczki szkolne to bez wątpienia jeden z milszych elementów dziecięcej edukacji. To w końcu okazja nie tylko do tego, by świetnie bawić się i integrować, ale także nabywać cenną wiedzę w praktyce. Co spakować maluchowi do plecaka, aby był przygotowany na wszelkie okoliczności? Sprawdź nasz poradnik!

Wycieczka szkolna będzie niezapomnianym przeżyciem pod warunkiem, że twoja pociecha będzie zaopatrzona we wszystko, co może przydać się jej w trakcie wyprawy. Przygotowaliśmy listę, którą warto wziąć pod uwagę. Sprawdź!

1. Dobry plecak

Niezależnie, cz twój maluch wybiera się na wycieczkę szkolną w góry, nad morze czy do lasu, dobry plecak to podstawa. Powinien być poręczny i lekki, a zarazem pojemny. Ważne, aby część przylegająca do pleców posiadała specjalną siateczkę umożliwiającą przepływ powietrza. Dobry plecak na podróże posiada odpowiednio wiele przegródek, w których dziecko schowa dokumenty, przekąski czy ubrania na przebranie.

2. Buty na wycieczkę

Jeśli twoje dziecko wybiera się na zwiedzanie miasta, wystarczą mu wygodne buty sportowe, w jakich chodzi na co dzień. Wycieczka w góry wymaga jednak odpowiedniego obuwia, dostosowanego do warunków panujących na szlaku.

3. Bidon lub termos

Ulubiony napój dziecka przelejesz do wygodnego bidonu. Jeśli chcesz, by napój zachował swoją temperaturę przez długi czas, zdecyduj się na dobrej jakości termos.

4. Powerbank

Na pewno zależy ci na stałym kontakcie ze swoim dzieckiem. Do podróżnego plecaka włóż mu powerbank, dzięki któremu zyskasz pewność, że jego telefon zawsze będzie naładowany.

5. Kurtka przeciwdeszczowa

 

Nawet słoneczna pogoda w kilka chwil może nagle się zmienić zwłaszcza podczas wycieczek dla dzieci w górach. Lekka kurtka przeciwdeszczowa powinna znaleźć się w plecaku każdego, małego podróżnika.

 

6. Saszetka

Cenne przedmioty, takie jak telefon i portfel warto trzymać pod ręką – w specjalnej saszetce. Pamiętaj, że dzieci na wycieczkach szkolnych często bywają ofiarami kieszonkowców.

7. Apteczka

Choć opiekun wycieczki dla dzieci na pewno będzie miał ją przy sobie, ostrożności nigdy za wiele. Niewielka apteczka wyposażona w podstawowe akcesoria do pierwszej pomocy może okazać się bardzo przydatna.

 

Masz swoje pomysły na to, co dziecko powinno zabrać na wycieczkę szkolną?

Poprzedni artykuł“Artur Hajzer. Droga Słonia” – recenzja
Następny artykułZwiedzamy Pieniny. Najlepsze atrakcje turystyczne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here