Koszulki do gry w piłkę nożną. Jaki materiał i technologię koszulek są zachwalane?

Piłka nożna to świetny i pełen emocji sport, który głównie jest uprawiany przez mężczyzn. Wykonywać go można na różnych nawierzchniach oraz na zewnątrz lub wewnątrz (hale sportowe) budynków. Podczas gry w piłkę nożną bardzo ważne, jest odpowiednie obuwie oraz odzież. Buty muszą chronić stopę przed kontuzjami oraz otarciami, a także pozwalać na swobodę ruchów. Dobrze, jeżeli są wykonane z trwałych i przewiewnych materiałów, a także zaspokajają użytkownika pod względem estetycznym. Odzież do gry w piłkę nożna musi być doskonale dopasowana i wykonana z dobrych materiałów, które pozwolą na maksymalne wykonywania różnych ruchów i dadzą większy komfort podczas gry. Dodatkowo dobrze dobrany ubiór pozwala wesprzeć zawodnika i pobudzić go do działania.

Charakterystyka koszulek piłkarskich

W podstawowy skład odzieży, jaką powinien posiadać każdy piłkarz regularnie grający w piłkę nożną wchodzą: spodenki piłkarskie, koszulka piłkarska oraz skarpetki piłkarskie. Koszulki piłkarskie odgrywają tutaj bardzo ważne zadanie, ponieważ to właśnie one potrafią zagwarantować komfort podczas gry. Koszulki zbierają i chłoną pot, a także pozwalają oddychać skórze. Wiele modeli dodatkowo wzmacnia działanie mięśni i podkreśla sylwetkę, a także zaspokaja względy estetyczne.

Na rynku odzieży sportowej znajdziemy mnóstwo przeróżnych modeli koszulek do treningu piłkarskiego. Ich produkcją zajmują się rozmaite firmy odzieżowe pochodzące z całego świata. W sklepach sportowych na pewno znajdziemy modele koszulek marki Nike, Adidas i wielu innych.

Materiał koszulek do piłki nożnej

Bardzo ważną kwestią, jaką należy wziąć pod uwagę zanim wybierzemy odpowiednią koszulkę piłkarską jest materiał, z którego została ona wykonana. Koszulki piłkarskie tworzone są z różnych materiałów, zazwyczaj występują w formie mieszanki składającej się z różnych surowców. Głównymi materiałami służącymi do produkcji koszulek do treningów piłkarskich jest poliester oraz bawełna.

Koszulki piłkarskie z poliestru należą do sztucznych modeli odzieży, ale mogą posiadać różne dodatkowe technologie. Popularną technologią koszulek z poliestru jest technologia Dri-FIT, której głównym zadaniem jest odprowadzenie potu z powierzchni ciała na zewnątrz. Dzięki temu osoba grająca w piłkę nożną nie odczuwa dyskomfortu, a cały pot jest szybko odparowywany z zewnętrznej strony koszulki. Inną pożądaną technologią jest ClimaLite, czyli połączenie różnych włókien w koszulce, dające podobne efekty jak technologia Dri-FIT. Jedyną różnicą w tych dwóch technologiach jest kształt koszulki, odzież z technologią ClimaLite musi być zawsze dobrze dopasowana do ciała, aby móc odprowadzać pot. Technologia Dri-FIT zajmuje się odprowadzaniem wilgoci, bez potrzeby dokładnego dopasowania do ciała.

Koszulki piłkarskie wykonane z bawełny to również doceniane modele przez wielu piłkarzy. Największą zaletą tych koszulek jest niska cena oraz duża dostępność. Praktycznie w każdym sklepie z odzieżą kupić można zwykły t-shirt. Dodatkowo koszulki z bawełny są przyjemne w dotyku i wygodne. Główną wadą koszulek bawełnianych do gry w pikę nożną jest ich słabe odprowadzanie potu. Podczas gry piłkarze mocno się pocą, a koszulka bawełniana szybko wchłania wilgoć i jej nie odprowadza. Koszulka zaczyna się przyklejać do ciała i powodować duży dyskomfort w czasie gry. Dodatkowo koszulki z bawełny muszą dłużej schnąć, a podczas gry w niskiej temperaturze mogą przyczynić się do wychłodzenia osoby trenującej.

Chciałbyś posiadać dobrą, wygodną i modną koszulkę piłkarską? Sprawdź dostępne modele na futbolsport i wybierz idealną opcję dla siebie.

Poprzedni artykułKolonie zimowe dla młodzieży czy kanapowe leniuchowanie, czyli jak najlepiej spędzić zimę
Następny artykułPotrzebujesz białka do rozwoju mięśni (Allnutrition Whey Protein)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj