Koszulki do gry w piłkę nożną. Jaki materiał i technologię koszulek są zachwalane?

Piłka nożna to świetny i pełen emocji sport, który głównie jest uprawiany przez mężczyzn. Wykonywać go można na różnych nawierzchniach oraz na zewnątrz lub wewnątrz (hale sportowe) budynków. Podczas gry w piłkę nożną bardzo ważne, jest odpowiednie obuwie oraz odzież. Buty muszą chronić stopę przed kontuzjami oraz otarciami, a także pozwalać na swobodę ruchów. Dobrze, jeżeli są wykonane z trwałych i przewiewnych materiałów, a także zaspokajają użytkownika pod względem estetycznym. Odzież do gry w piłkę nożna musi być doskonale dopasowana i wykonana z dobrych materiałów, które pozwolą na maksymalne wykonywania różnych ruchów i dadzą większy komfort podczas gry. Dodatkowo dobrze dobrany ubiór pozwala wesprzeć zawodnika i pobudzić go do działania.

Charakterystyka koszulek piłkarskich

W podstawowy skład odzieży, jaką powinien posiadać każdy piłkarz regularnie grający w piłkę nożną wchodzą: spodenki piłkarskie, koszulka piłkarska oraz skarpetki piłkarskie. Koszulki piłkarskie odgrywają tutaj bardzo ważne zadanie, ponieważ to właśnie one potrafią zagwarantować komfort podczas gry. Koszulki zbierają i chłoną pot, a także pozwalają oddychać skórze. Wiele modeli dodatkowo wzmacnia działanie mięśni i podkreśla sylwetkę, a także zaspokaja względy estetyczne.

Na rynku odzieży sportowej znajdziemy mnóstwo przeróżnych modeli koszulek do treningu piłkarskiego. Ich produkcją zajmują się rozmaite firmy odzieżowe pochodzące z całego świata. W sklepach sportowych na pewno znajdziemy modele koszulek marki Nike, Adidas i wielu innych.

Materiał koszulek do piłki nożnej

Bardzo ważną kwestią, jaką należy wziąć pod uwagę zanim wybierzemy odpowiednią koszulkę piłkarską jest materiał, z którego została ona wykonana. Koszulki piłkarskie tworzone są z różnych materiałów, zazwyczaj występują w formie mieszanki składającej się z różnych surowców. Głównymi materiałami służącymi do produkcji koszulek do treningów piłkarskich jest poliester oraz bawełna.

Koszulki piłkarskie z poliestru należą do sztucznych modeli odzieży, ale mogą posiadać różne dodatkowe technologie. Popularną technologią koszulek z poliestru jest technologia Dri-FIT, której głównym zadaniem jest odprowadzenie potu z powierzchni ciała na zewnątrz. Dzięki temu osoba grająca w piłkę nożną nie odczuwa dyskomfortu, a cały pot jest szybko odparowywany z zewnętrznej strony koszulki. Inną pożądaną technologią jest ClimaLite, czyli połączenie różnych włókien w koszulce, dające podobne efekty jak technologia Dri-FIT. Jedyną różnicą w tych dwóch technologiach jest kształt koszulki, odzież z technologią ClimaLite musi być zawsze dobrze dopasowana do ciała, aby móc odprowadzać pot. Technologia Dri-FIT zajmuje się odprowadzaniem wilgoci, bez potrzeby dokładnego dopasowania do ciała.

Koszulki piłkarskie wykonane z bawełny to również doceniane modele przez wielu piłkarzy. Największą zaletą tych koszulek jest niska cena oraz duża dostępność. Praktycznie w każdym sklepie z odzieżą kupić można zwykły t-shirt. Dodatkowo koszulki z bawełny są przyjemne w dotyku i wygodne. Główną wadą koszulek bawełnianych do gry w pikę nożną jest ich słabe odprowadzanie potu. Podczas gry piłkarze mocno się pocą, a koszulka bawełniana szybko wchłania wilgoć i jej nie odprowadza. Koszulka zaczyna się przyklejać do ciała i powodować duży dyskomfort w czasie gry. Dodatkowo koszulki z bawełny muszą dłużej schnąć, a podczas gry w niskiej temperaturze mogą przyczynić się do wychłodzenia osoby trenującej.

Chciałbyś posiadać dobrą, wygodną i modną koszulkę piłkarską? Sprawdź dostępne modele na futbolsport i wybierz idealną opcję dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here