Kolonie zimowe dla młodzieży czy kanapowe leniuchowanie, czyli jak najlepiej spędzić zimę

Koniec wakacji i początek nowego roku szkolnego to idealna chwila na to, by zacząć powoli planować zimowy odpoczynek. W zależności od tego, co lubimy i w jaki sposób chcemy spędzić wolny czas, możemy zorganizować sobie różnego rodzaju aktywności.
Jakie są najciekawsze rozrywki dla dorosłych, jakie dla dzieci, a jakie dla młodzieży? Podpowiadamy!

City break

Chłodniejszy okres w roku to doskonały moment na zaplanowanie urlopu. Ruch we wszystkich kurortach jest mniejszy, w egzotycznych miejscowościach pogoda znacznie łagodniejsza, niższe ceny w biurach podróży. Czy lubimy słońce i plażę, czy śnieg i narty, możemy zaplanować ciekawy i pełen przygód czas.

Ciekawą opcją jest tzw. city break, czyli krótki, najczęściej kilkudniowy wypad do jednej ze światowych metropolii. Zimą najlepiej wybrać się tam, gdzie pogoda jest łagodniejsza niż w Polsce. Kusi Hiszpania, Francja, Portugalia.

Tam zaznamy nie tylko słońca, ale też zwiedzimy ciekawe i fascynujące zabytki europejskiej kultury. Sami musimy zdecydować, który z kierunków najbardziej do nas przemawia! Sprawdźmy ceny w biurach podróży, ale na tym nie kończmy. Warto przeanalizować też ceny biletów w tanich liniach lotniczych, które potrafią zaskoczyć. Słoneczna Grecja za 100 zł w dwie strony? Dlaczego nie!

Kolonie zimowe dla młodzieży

Jeśli jesteśmy rodzicami, to pewnie zastanawiamy się intensywnie nad tym, jakie uciechy zapewnić naszemu dziecku. Jeśli pociecha nie jest już maluchem, to na pewno spodoba jej się opcja zagranicznego wyjazdu. Kolonie zimowe dla młodzieży to świetna opcja na bezpieczny i kreatywny odpoczynek dla nastolatków.

Gdy wybieramy tę idealną, dobrze skonsultować się z samym zainteresowanym. Dowiedzmy się, co go interesuje, porozmawiajmy o marzeniach i planach wyjazdowych.

Ciekawym pomysłem są wszelkiej maści wyjazdy, na których zabawa łączy się z nauką. Tutaj sprawdzą się np. obozy językowe, w których trakcie dziecko będzie rozwijać swoje umiejętności i pasje. Interesujące propozycje znajdziemy na stronie https://www.atas.pl/pl/obozyzimowe.

Gratka dla malucha

Małe dzieci najlepiej bawią się wtedy, kiedy mają zapewnione różnego rodzaju przygody z rodzicami u boku. Tutaj nie musimy decydować się na dalekie wojaże. Maluchowi wystarczy nasza uwaga i pełne zainteresowanie.

Zima to świetny moment, żeby spędzić z dzidziusiem trochę czasu. W miastach organizowane są wtedy spotkania i rozrywki, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Może nauka pływania albo gimnastyka dla bobasów? Wspólne spędzanie ferii na świeżym powietrzu? Sanki i harce w śniegu? Do wyboru, do koloru!

Kiedy szukamy najlepszej opcji na spędzenie ferii, powinniśmy przede wszystkim posłuchać samych siebie i naszych dzieci. Co najbardziej nam się przyda? Odpoczynek czy szalone szusowanie na stokach? Na to pytanie musimy odpowiedzieć sobie sami i dopiero wtedy zdecydować czy np. nastolatek pojedzie na kolonie zimowe dla młodzieży, czy może zostanie z nami w domu i będzie odpoczywać w cieple domowego ogniska.

Poprzedni artykułWygraj książkę “Nanga Dream. Opowieść o Tomku Mackiewiczu”
Następny artykułKoszulki do gry w piłkę nożną. Jaki materiał i technologię koszulek są zachwalane?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj