Kolonie sportowe dla dzieci – gratka na lato!

Choć do wakacji jeszcze trochę czasu, to już każde dziecko nie może się ich doczekać. Uczniowie zmęczeni nauką planują w głowie już kąpiele w jeziorze, beztroskie zabawy z innymi dziećmi, pływanie na kajakach, chodzenie po górach i leniuchowanie na plaży. Wszystkim dzieciom jest potrzebny ruch i jest on czymś naturalnym dla młodych ludzi. Dziecko bez ruchu nie rozwija się dobrze – ani psychicznie, ani fizycznie. Równie istotny jest też kontakt z naturą, zatem ważne, by tę swoją potrzebę ruchu uczniowie zaspokajali właśnie na koloniach sportowych dla dzieci organizowanych wśród lasów, gór, jezior, pięknych widoków i naturalnych atrakcji.

W kolonii sportowej dla dzieci młodszych mogą brać udział również rodzice – są specjalne oferty o nazwie “obóz rodzinny”, które promują rodzinny, wspólny wypoczynek. Dziecko w ciągu dnia ma zajęcia animacyjne, aby się nie nudziło i aby rodzice mieli trochę czasu dla siebie czy na poczytanie książki. Na kolonii sportowej dla dzieci w formie “obozu rodzinnego” proponowane są też wspólne aktywności, jak ogniska, wycieczki piesze, rowerowe, a także integracyjne zabawy (koło fortuny, karaoke, czy budowanie wieży).

Kolonie sportowe dla dzieci (https://www.kogis.pl/tematyki-kolonii/sportowe/) odbywają się w różnych zakątkach kraju, od gór, poprzez lasy, jeziora, aż po morze. Każdy znajdzie coś dla siebie. Sportów, których dzieci mogą się uczyć lub doskonalić, jest mnóstwo: kajaki, rowery, siatkówka, koszykówka, piłka nożna, tenis, jazda konna, szermierka, rugby, windsurfing, żeglarstwo, wspinaczka, nurkowanie, biegi, parkour, skating, fitness, kulturystyka, crossfit, a zimą narciarstwo, snowboarding, łyżwiarstwo czy pływanie. Dla najmłodszych uczestników (do jedenastu lat) polecane są obozy ogólnosportowe, czyli typowe kolonie sportowe dla dzieci – na które jadą różni uczestnicy, interesujący się różnymi sportami albo wcale ze sportem jeszcze nie związani. Takie kolonie sportowe dla dzieci są przeznaczone dla każdego dziecka – nie trzeba tu żadnej specjalnej sprawności fizycznej.

Warto zapisać pociechę na kolonie sportowe dla dzieci – pozna tam rówieśników, obejrzy ciekawe okolice, a także będzie uczyło się sportowego trybu życia. Ofertę wybieramy już na jesieni lub zimą, choć i wiosną znajdą się jeszcze wolne miejsca na dobrych obozach. Ważne, by nie czekać do ostatniej chwili – bo wtedy możemy nie znaleźć już oferty, która zapewni nam dogodny termin, tematykę, miejsce, grupę wiekową i odpowiedni dla nas program. Najlepiej rezerwować do kwietnia – wtedy są zazwyczaj jeszcze miejsca.

Jeśli pociecha jest mała (to znaczy – ma mniej niż dziesięć – jedenaście lat), to miło będzie wysłać ją na obóz sportowy dla dzieci wraz z kolegą, koleżanką czy kuzynką – wtedy będzie obojgu raźniej. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, to nic nie szkodzi – kadra obozu na pewno doskonale się uczestnikami zaopiekuje i zadba o integrację grupy. Dziecko pozna nowych kolegów, będzie spało w pokoju z innymi dziećmi w swoim wieku i na pewno wyjazd będzie udany. Warto wybrać właśnie taki profil – kolonie sportowe dla dzieci – gdyż właśnie w sporcie najlepiej się dzieci poznają, integrują, są zmuszone do interakcji, poznawania siebie, wspólnej gry – a to powoduje, że szybko się poznają i pod koniec wyjazdu już stanowią zgraną paczkę.

Chcesz dowiedzieć się więcej o koloniach dla dzieci wejdź na: https://www.kogis.pl/kolonie

Poprzedni artykułSporty na każdą porę roku
Następny artykułOśrodki PKL czekają od piątku na narciarzy. Sprzedaż skipassów już trwa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj