Kolejka na Kasprowy Wierch

W zależności od szlaku, aby wejść na Kasprowy Wierch trzeba pokonać 4,2 lub 7,5 km. Zajmie to od półtorej do dwóch i pół godziny w jedną stronę. Dla tych, którzy nie są w stanie pokonać takich odległości po górskim terenie idealnym rozwiązaniem jest wjechanie na szczyt kolejką linową.

Zamiast wspinaczki
Każdy miłośnik gór powie, że widok ze szczytu najbardziej cieszy po pokonaniu trasy. Nie zawsze jednak możemy sobie na to pozwolić. Przyjeżdżając w góry tylko na jedne dzień, nie mamy szans na aklimatyzację. Dzięki kolejce na szczyt mogą dostać się rodziny z małymi dziećmi, osoby starsze czy w gorszej kondycji.
Wjazd na Kasprowy Wierch kolejką to również doskonały pomysł na spędzenie dnia gdy jesteśmy zmęczeni po poprzednich wędrówkach lub gdy nabawiliśmy się małej kontuzji.
Poruszanie się kolejką linową ma niepowtarzalny urok. Przez cały czas możemy podziwiać wspaniałe górskie widoki z zupełnie innej perspektywy niż przy wspinaczce.
Dużo osób wjeżdża kolejką na Kasprowy Wierch i dopiero z jego szczytu udają się na dalszą wędrówkę. Dzięki temu mają więcej siły i czasu na zdobycie dalej położonych gór.

Kolejka po bilety
Na miejscu, w Kuźniach, można zakupić tylko bilety na bieżące odjazdy. Nie ma możliwości zakupu biletu na inną godzinę lub inny dzień. Jeżeli chcecie zaoszczędzić sobie stania w kolejce do kasy wystarczy kupić bilet w sklepie online. Tam można zarezerwować bilet, nawet z 30-dniowym wyprzedzeniem.
Bilety w jedną stronę kosztują niecałe 50 zł, w szczycie sezonu prawie 80 zł. Bilet w obie strony droższy jest o 20 zł. Dzieci, studenci oraz seniorzy mogą liczyć na zniżki.

Jedziemy
Przejazd na szczyt trwa około 20 minut, z przesiadką w Myślenickich Turniach.
Jest to jedyna w Polsce wysokogórska kolej linowa. Górna stacja znajduje się jedynie 26 metrów poniżej wierzchołka. Stacja i Obserwatorium Meteorologiczne są najwyżej (1959 m n.p.m.) położonymi budynkami w Polsce.
W sezonie zimowym z kolejki korzystaj tłumy narciarzy, których przyciągają pobliskie trasy narciarskie.

Poprzedni artykułKtórędy na Świnicę?
Następny artykułGiewont – jak dojść?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj