Karkonoski Park Narodowy

Wybierasz się w okolice Karpacza lub Szklarskiej Poręby? Świetnie! W okolicy znajduje się Karkonoski Park Narodowy, a w nim przepiękne krajobrazy. Poprostu nie możesz tego przegapić.

Piękno natury

Karkonoski Park Narodowy zachwyca na każdym kroku. Żeby zobaczyć wszystkie główne atrakcje nie wystarczy weekendowa wycieczka. Oto pięć miejsc w Karkonoskim Parku Narodowym, których nie możecie przegapić.

1. Wodospad Szklarki. Jest to drugi pod względem wysokości wodospad w Karkonoskim Parku Narodowym. Wodospad Szklarki ma charakterystyczny kształt – zaczyna się szeroką kaskadą po czym jego wody skręcają i zwężają się ku dołowi. Otoczony bukowym lasem co roku przyciąga rzesze turystów. Po wędrówce można odpocząć w schronisku „Kochanówka”, który znajduje się przy samym wodospadzie. Wodospad jest wizytówką Karkonoskiego Parku Narodowego.

2. Pielgrzymy. Te trzy 25 metrowe skały granitowe widoczne są z prawie każdego miejsca w Karkonoskim Parku Narodowym. Położone w części Śląskiego Grzbietu wyrastają niczym olbrzymy na zboczu. Pielgrzymy to formy skal granitowych pokryte spękaniami i kociołkami wietrzeniowymi. Będąc w Karkonoszach nie można ich przegapić. To jedna z największych atrakcji.

3. Śnieżka. Czyli najwyższy szczyt nie tylko w Karkonoszach, ale i Sudetach. W zależności od źródeł ma 1602 lub 1603 m n.p.m.. Położona jest na granicy polsko-czeskiej. Co zobaczymy z jej szczytu? Cudownie widoki, przy sprzyjających warunkach, rozpościerające się nawet 200 km w dal! Dobra wiadomość dla leniwych – na Śnieżkę można wjechać kolejką gondolową.

4. Wodospad Kamieńczyka. To najwyższy wodospad w polskich Sudetach. Ma aż 27 m wysokości. To jedno z najbardziej zachwycających miejsc w Karkonoskim Parku Narodowym. Wody Kamieńczyka opadają trzema kaskadami. Pod drugą z nich znajduje się wykuta przez Walończyków grota „Złota Jama”. Co więcej, poniżej wodospadu znajduje się imponujący kanion o długości 100 m. Ściany skalne sięgają tam do prawie 30 m głębokości.

5. Mały Staw. To malowniczo położone jezioro zachwyci każdego. Mały Staw mieści się na dnie kotła polodowcowego. Woda w nim jest przejrzysta, a przez większość roku jest pokryte lodem. To cudowne miejsce w Karkonoskim Parku Narodowym na chwilę odpoczynku, uroku dodaje mu również schronisko „Samotnia” gdzie można oderwać się od codziennych problemów.

Poprzedni artykułButy do wędrówek po górach
Następny artykuł(O)błędne skały w parku narodowym gór stołowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj