Jedziesz na narty do Włoch? Wymień walutę taniej!

Wyruszasz niebawem na wymarzony urlop w Alpy i już nie potrafisz doczekać się białego szaleństwa na stoku? Zanim to nastąpi, pomyśl już teraz o wymianie waluty, dzięki czemu zdołasz na miejscu tanio opłacać karnety i noclegi, czy też płacić za wypożyczanie sprzętu narciarskiego.

Zamień walutę przez Internet

Możesz oczywiście szukać kantorów na miejscu, ale wtedy zapłacisz znacznie więcej i dodatkowo stracisz niepotrzebnie czas. Chybionym pomysłem jest także korzystanie z karty płatniczej w polskiej walucie czy dokonywanie wypłat obcej waluty w bankomatach za granicą. W takim przypadku będziesz musiał ponieść wysokie koszty przewalutowania.

Pierwszym rozwiązaniem jakie przychodzi Ci na myśl, jest udanie się do tradycyjnego kantoru lub banku? Zamierzasz poszukiwać najlepszej oferty kantorów w Twoim mieście i wymienić walutę w najdogodniejszym momencie? A gdyby Ci powiedzieć, że możesz zaoszczędzić swój czas i pieniądze bez konieczności opuszczania swojego mieszkania? Zyskasz taką możliwość, jeżeli skorzystasz z portalu społecznościowego, świadczącego usługę pośrednictwa w wymianie walut. Najpopularniejszy z nich to serwis dostępny pod adresem www.walutomat.pl, działający już od 2009 roku.

Dlaczego warto korzystać z Walutomat.pl?

Przede wszystkim dlatego, że w takim przypadku jesteś zwolniony z konieczności ponoszenia prowizji w postaci spreadu. Jest to różnica pomiędzy kursem sprzedaży i zakupu waluty, naliczana przez banki oraz tradycyjne kantory. Zwykle wynosi ona nawet kilka procent. Dodatkowo w stacjonarnym punkcie wymiany walut musisz zapłacić wysoką prowizję, bo przecież instytucje takie muszą zarabiać.

Serwisy pośredniczące w wymianie walut pobierają natomiast jedynie symboliczne opłaty, które zazwyczaj sięgają ułamka procenta. Jeśli zdecydujesz się na korzystanie z platformy Walutomat.pl, wówczas prowizja wyniesie co najwyżej 0,2%. Użytkownicy dokonujący systematycznych transakcji zapłacą jeszcze mniej (nawet 0,06%!).

W jaki sposób to działa?

Kurs waluty po jakim dokonasz wymiany będzie zależny jedynie od Twoich własnych preferencji. Wystarczy, że w serwisie znajdzie się chociaż jedna osoba, która będzie w stanie go zaakceptować. Możesz także wybrać opcję automatycznego dobrania najkorzystniejszego w danym momencie kursu. W celu zabezpieczenia transakcji, najpierw obie strony muszą dokonać zasilenia swojego elektronicznego portfela. W tym celu warto wcześniej założyć konto walutowe w banku. Serwis Walutomat.pl nie pobierze jakiejkolwiek dodatkowej opłaty za transakcję.

Ile można zaoszczędzić?

W zestawieniu z stacjonarnymi kantorami oraz bankami, będziesz mógł osiągnąć oszczędności sięgające nawet 8%. Użytkownicy serwisu walutomat.pl płacą mniej nawet o ponad 200 zł za wymianę każdego 1000 Euro. Wyobraź sobie tylko, jak wiele dodatkowych godzin ekscytującej jazdy na nartach Ci to zapewni! A proces wymiany waluty zajmie Ci co najwyżej kilkadziesiąt minut.

Czy korzystanie z Walutomatu jest bezpieczne?

Nie musisz się w żadnym stopniu obawiać o bezpieczeństwo swoich pieniędzy. Internetowe platformy wymiany walut posiadają zaawansowane moduły szyfrowania danych. W przypadku platformy Walutomat jest to między innymi wykorzystanie protokołu https oraz potwierdzenia transakcji w postaci hasła SMS. Co równie istotne, uczestnikiem procesu wymiany walut można zostać tylko wtedy, gdy będzie miała miejsce zbieżność danych posiadacza rachunku, z którego został dokonany przelew zasilający e-portfel.

Poprzedni artykułJak się przygotować na jesienne wędrówki
Następny artykułNajlepsze miejsca w Czechach na narty z całą rodziną

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj