Park Rozrywki w Inwałdzie – moc atrakcji dla całej rodziny

Inwałd to niewielka wieś w województwie małopolskim, o której pewnie nikt by nie usłyszał, gdyby nie Park Rozrywki, dostarczający niepowtarzalnych wrażeń dzieciom i dorosłym. Rozbudowywany od lat kompleks znany jest głównie z Parku Miniatur, w którym podziwiać można największe dzieła architektoniczne w wersji mini. Jednak miniatury to tylko niewielki ułamek tego, co ma do zaoferowania Inwałd. Kompleks podzielony jest bowiem na 4 części, a Park Miniatur stanowi tylko jedną z nich.

Park Miniatur Inwałd

Historia rozrywki w Inwałdzie rozpoczęła się od Parku Miniatur, który szybko zyskał popularność w niemal całym kraju. Odwiedzający to miejsce mogą zobaczyć miniatury takich budowli, jak: Big Ben, watykańska Bazylika placem św. Piotra, Mur Chiński, Stadion Narodowy w Warszawie i wiele innych. Makiety wykonano w skalach 1:15 i 1:10. Miniatury obiektów architektonicznych to największa atrakcja Parku, od której należy zacząć planowanie wizyty w Inwałdzie. Niemniej jednak, na terenie Parku Miniatur znajdują się również:

 • Salon gier – dostęp do części gier zawarty jest w cenie biletu, jednak niektóre wymagają wrzucenia monety. Innymi słowy – są dodatkowo płatne.

 • Karuzele – w Parku Miniatur znajduje się kilka atrakcji typowych dla lunaparków. Nie brakuje tu karuzeli obrotowych dla dzieci, jest również Autoscooter, czy przeznaczony dla starszych dzieci i dorosłych – Dancing Fly.

 • Dzika rzeka – spływ wodny pontonem to niezwykła przygoda, dostępna za dodatkową opłatą w wysokości 12 zł.

 • Kino 5D – pokazy filmowe wzbogacone m.in. o bodźce dotykowe i zapachowe gwarantują doskonałą zabawę.

 • Dom strachów – jedyna okazja, aby dać się przestraszyć mumii faraona. Cały wystrój domu strachów oraz wszelkie pojawiające się w nim „niespodzianki” są utrzymane w motywie Starożytnego Egiptu.

 • Lodowisko – nawet w lecie, podczas największych upałów, na terenie Parku Miniatur w Inwałdzie funkcjonuje lodowisko pod gołym niebem.

Dinolandia

Drugim mini-parkiem na terenie Parku Rozrywki w Inwałdzie jest Dinolandia. W tym miejscu miłośnicy dinozaurów mają niepowtarzalną okazję, aby zobaczyć Tyranozaura Rexa i wiele innych pradawnych zwierząt. Modele są wyjątkowo realistyczne, dzięki czemu przykuwają uwagę turystów w każdym wieku. W cenę biletu do Dinolandii wliczone jest również wiele innych atrakcji, takich jak:

 • Minigolf – 18 dołków, do których należy trafić piłeczką, potrafi zająć gości na długie godziny.

 • Stanowisko paleontologiczne – strefa, w której każdy może zostać odkrywcą. Pod piaskiem kryją się bowiem rozmaite skarby w postaci skamielin pradawnych organizmów.

 • Jaskinia tajemnic – w zespole podziemnych korytarzy spotkać można pradawnych mieszkańców jaskini oraz podziwiać ich malowidła ścienne.

 • Sztolnia badawcza – warto ją odwiedzić choćby ze względu na występujące tam paprotniki rodem z mezozoiku.

 • Szkielet dinozaura w piasku – odkrywanie ukrytego w piasku szkieletu dinozaura to doskonała zabawa dla dzieci w każdym wieku. Po zakończeniu pracy warto wybrać się na Wyspę Dinozaura, aby podziwiać swoje odkrycie.

 • Dino Bazy – jedyna szansa, aby spotkać się z dinozaurem oko w oko. Atrakcja polega na przemierzaniu systemu mostów wiszących, umożliwiających podziwianie atrakcji z powietrza. Dzięki zabezpieczeniom w postaci lin i kasku zabawa jest w pełni bezpieczna. Mogą wziąć w niej udział osoby mierzące co najmniej 150 cm wzrostu i ważące mniej niż 80 kg.

 • Mobile laser trip – rozrywka dla zwinnych osób z doskonałym refleksem. Trzeba pokonać trasę, na której czekają zagrożenia w postaci niespodziewanych wiązek laserowych, których należy unikać. Atrakcja jest dodatkowo płatna – 5 zł za 5 minut.

 • Mini lunapark – na terenie Parku Dinozaurów rozmieszczone są takie atrakcje, jak: dmuchana zjeżdżalnia, kule wodne, kolejka, czy tzw. euro bungee, czyli połączenie bungee z trampoliną.

Warownia Inwałd

Trzecia, jednak nie mniej interesująca od poprzednich, część Parku Rozrywki w Inwałdzie to średniowieczna warownia. Jest ona pozostałością po grodzie, który istniał w tym miejscu już w wiekach średnich. W Warowni czekają na turystów następujące atrakcje:

 • Komnata Damy – urządzona na wzór klasycznej komnaty średniowiecznej. Odwiedzający zobaczą, jak wyposażano wtedy pomieszczenia zamieszkiwane przez przedstawicieli wyższych sfer.

 • Sala tortur – czasy średniowieczne są znane z wymyślnych tortur, jakie wtedy stosowano. W Warowni w Inwałdzie odwiedzający zapoznają się z niektórymi z tych okrutnych praktyk.

 • Chaty rzemieślnicze – każdy, kto pojawi się w Warowni, powinien zobaczyć, jak w swoich chatach pracowali niegdyś: garncarze, kowale, powroźnicy, czy tkaczki.

 • Zbrojownia – pomieszczenie, w którym prezentowana jest broń, z jakiej korzystali mieszkańcy Warowni w Inwałdzie.

 • Strzelnica – każdy może spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku.

 • Jaskinia Smoka – duża, otwarta z dwóch stron jaskinia, którą nie sposób przeoczyć. W środku na gości czeka przyjaźnie usposobiony smok.

 • Śpiewający smok – znajdujący się nieopodal chat rzemieślniczych smok nie tylko raczy gości śpiewem, ale również zieje ogniem.

 • Park ruchomych Smoków – jedyna okazja, aby zobaczyć wykluwające się z jaj smoczątka.

 • Paintball laserowy – atrakcja przeznaczona głównie dla grup. Rywalizacja w laserowym paintballu odbywa się w obiekcie stylizowanym na budynek średniowieczny, dlatego też atmosfera jest wyjątkowa. Ponadto, na każdym kroku na uczestników czają się smoki, co bez wątpienia urozmaica grę. Atrakcja jest dodatkowo płatna – każde 15 minut zabawy kosztuje 8 zł od osoby.

Ogród Jana Pawła II

Idealne miejsce, aby bliżej zapoznać się z postacią Jana Pawła II. Warto przejść się prowadzącą wśród zieleni alejką, przy której rozstawiono tablice informacyjne, przytaczające fakty z życia Karola Wojtyły przed pontyfikatem, jak i po tym, gdy zasiadł na tronie w Stolicy Piotrowej. Ponadto, w Ogrodzie Jana Pawła II można również podziwiać wystawę fotograficzną, przybliżającą drogę, jaką przeszedł papież. Na terenie obiektu znajduje się także spiżowa rzeźba Jana Pawła II. Trzeba też wspomnieć o stworzonym z roślin obrazie, prezentującym Jana Pawła II pomiędzy Bazyliką św. Piotra, a Bazyliką Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach. Roślinna konstrukcja zajmuje ok. 3 hektarów, przez co wywiera ogromne wrażenie.

Cena wizyty w Inwałdzie

Goście odwiedzający Park Rozrywki w Inwałdzie mogą kupować bilety uprawniające ich do wejścia na teren poszczególnych części kompleksu i korzystania z obecnych tam atrakcji, lub też zdecydować się na bilety kompleksowe. Oczywiście drugie rozwiązanie jest bardziej opłacalne finansowo. Ceny biletów indywidualnych, gwarantujących dostęp do wszystkich części Parku, prezentują się następująco:

 • bilet normalny – 75 zł

 • bilet ulgowy – 65 zł

 • bilet rodzinny – 260 zł

Ponadto, istnieją również bilety grupowe, a dzieci mierzące poniżej 90 cm wzrostu wchodzą do Parku za 1 zł, podobnie jak niepełnosprawni na wózkach oraz jubilaci w dniu urodzin. Cena dowolnego biletu jest niższa o 10%, jeżeli zostanie on zakupiony online, a nie w kasie biletowej.

Imprezy organizowane w Inwałdzie

W Parku Rozrywki Inwałd bardzo często organizowane są imprezy okolicznościowe, takie jak wieczory kawalerskie i panieńskie, urodziny, czy integracje firmowe. Zwykle goście na miejsce organizacji tego typu wydarzeń wybierają arenę laserową, w której bawią się, grając w paintball. Ponadto, mają oczywiście możliwość korzystania z wszelkich innych atrakcji. Na gości czeka również poczęstunek.

Grupy decydujące się na organizację imprezy w Inwałdzie, zwykle zostają na noc we wsi, chętnie korzystając z usług znajdującego się przy Parku, czterogwiazdkowego hotelu Łysoń. W okolicy znajduje się również kilka innych obiektów oferujących atrakcyjne miejsca noclegowe z wyżywieniem. Warto przenocować w którymś z nich, aby mieć możliwość korzystania z atrakcji w Inwałdzie przez dwa dni. Jednodniowa wycieczka może się okazać niewystarczająca, aby wypróbować wszystkie atrakcje.

Poprzedni artykułŚladami dinozaurów – wizyta w Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie
Następny artykułŚwięta w górach 2019/2020 – noclegi, atrakcje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj