Ile kosztuje tygodniowy urlop narciarski w Austrii? – propozycja 3 miejsc dla przykładowych portfeli Polaków

Austria co roku przyciąga tysiące miłośników białego szaleństwa z Polski. Pewne warunki narciarskie, dobra pogoda i łatwy dojazd samochodem, to tylko kilka cech, które sprawiają, że Polacy chętnie wybierają się w tamte rejony. Zobaczmy, ile kosztuje tygodniowy wyjazd na narty do Austrii.

Wyjazd organizowany samodzielnie

Jedną z opcji wybieranych przy organizacji wyjazdu narciarskiego do Austrii, zwłaszcza przez grupy znajomych, jest samodzielna organizacja wyjazdu. Przy grupie 5-10 osób najbardziej opłaca się wynająć apartament, w którym będzie wystarczająco dużo miejsca dla każdego. Wynajem takiego apartamentu w Austrii zaczyna się już od 560 zł/os. poza sezonem, a w początkach lutego, gdy sezon się rozpoczyna, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 1000 zł/os.

Do tej kwoty musimy doliczyć koszt wyżywienia. Jeśli szukamy oszczędności i będziemy stołować się samodzielnie, to koszty będą najniższe. Nieco drożej wyjdzie, jeśli śniadania będziemy robić sami w apartamencie, a resztę posiłków spożywać w knajpkach, których w ośrodkach narciarskich nie brakuje. Niezależnie jednak od opcji, musimy się liczyć z wydatkiem co najmniej kilkuset złotych na jedzenie.

Do kosztów wyjazdu musimy również doliczyć Ski Pass oraz dojazd. Cena Ski-passa jest zależna od wybranego ośrodka narciarskiego, ale waha się od 160-260 Euro/tydzień. Koszt dojazdu zależy od tego, z którego rejonu Polski jedziemy i jak dużo osób będzie jechało razem.

Podsumowując: łączny koszt wyjazdu organizowanego samodzielnie, to co najmniej 2000 zł za osobę, bez uwzględnienia kosztów dojazdu i wyżywienia.

Wyjazd do Ski Amade – hotel trzygwiazdkowy z wyżywieniem

Wśród ofert wyjazdów zorganizowanych do kurortu Ski Amade można natrafić na prawdziwe okazje cenowe. Tydzień na nartach w Austrii na przełomie stycznia i lutego, a więc na początku głównego sezonu narciarskiego, to koszt ok. 2800 zł za osobę. W koszt ten wliczone jest zakwaterowanie w hotelu trzygwiazdkowym, śniadania i obiadokolacje na terenie hotelu, skipass oraz transfer do i z hotelu pod stok.

W tej opcji zainteresowany musi samodzielnie dojechać do ośrodka narciarskiego, a koszt ten jest uzależniony od tego, z którego rejonu Polski wyrusza i w ile osób będzie podróżować. Widać więc wyraźnie, że koszt zorganizowanego wyjazdu jest porównywalny z kosztem wyjazdu organizowanego samodzielnie. W dodatku oszczędzamy czas spędzony na poszukiwaniu ofert, rezerwacji i wszelkich kwestiach organizacyjnych, które załatwia za nas organizator.

Karyntia i Tyrol Wschodni – hotel ****

Wybierając się na narty do Austrii możemy również skorzystać z opcji dla najbardziej wymagających. Tydzień w Karyntii, na przełomie stycznia i lutego możemy spędzić w czterogwiazdkowym hotelu za ok. 3500 zł. W cenie mamy nie tylko nocleg i wyżywienie (śniadania i obiadokolacje), ale również skipass, ski bus oraz możliwość korzystania z basenu i sauny w hotelu. Do hotelu musimy dostać się własnym samochodem, więc do tej ceny musimy doliczyć jeszcze dojazd własny.

Nie warto czekać na narty last minute – lepiej już dzisiaj zaplanuj swój wyjazd z biurem Primoris.pl

Poprzedni artykułPotrzebujesz białka do rozwoju mięśni (Allnutrition Whey Protein)
Następny artykułOutdoor w natarciu – technologie, które musi znać każdy miłośnik trekkingu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj