Grupowe wyjazdy na narty – oferta, której nie możesz przegapić!

Sezon narciarski w pełni, więc powinniśmy tym bardziej korzystać z jego dobrodziejstw, bo kolejna taka okazja pojawi się dopiero za rok. Wyjazd na narty wcale nie musi ograniczać się do zatłoczonych, polskich Tatr, skoro możemy równie dobrze wybrać się w austriackie Alpy. Jak wyglądają takie wycieczki?

Grupowe wyjazdy na narty na miarę naszych potrzeb

Wzrost zainteresowania sportami zimowymi w Polsce nie szedł w parze z rozbudową infrastruktury. Stoków z prawdziwego zdarzenia mamy wciąż za mało i nie wygląda na to, by sytuacja szybko uległa poprawie. Mamy to szczęście, że nie musimy ograniczać się tylko do własnego kraju. Gdzieś w Europie znajdziemy odpowiadające nam stoki.
Przyjęło się uważać wyjazdy na narty do Austrii, za coś ekskluzywnego. Kiedy jednak zrobimy sobie proste wyliczenia, może okazać się, że tygodniowy pobyt w tamtejszych Alpach wcale nie zdrenuje nam portfela. Zwłaszcza kiedy weźmiemy pod uwagę wycieczki zorganizowane, gdzie dodatkowo nie musimy się o nic martwić, gdyż nad wszystkim czuwa organizator.
Za grupowymi wyjazdami na narty przemawia coś więcej niż tylko partycypowanie kosztów dojazdu, czy zniżki na karnety, noclegi i inne usługi. Zaplanowanie wszystkich szczegółów związanych z wyjazdem na narty w Alpach zajęłoby nam mnóstwo czasu. Pozostaje pytanie, czy mamy go na tyle w obliczu codziennych obowiązków. Jeśli nie, to ciężko tak naprawdę o lepszą opcję.
Kiedy znajdziemy się na jednym z alpejskich stoków, być może będziemy musieli zrewidować nasze poglądy co do posiadanych przez nas umiejętności jeździeckich. Dlatego wyjazd pod okiem doświadczonego instruktora ma szereg plusów. Możemy wówczas wiele się nauczyć i zrozumieć, co dotychczas robiliśmy nie do końca we właściwy sposób.

Jedyny taki kurort w austriackich Alpach

Ze względu na takie, a nie inne ukształtowanie terenu w Austrii nie brakuje miejsc, gdzie można w dogodnych warunkach pojeździć na nartach. Jednym z najbardziej cenionych ośrodków w tamtejszych Alpach jest Kaprun. W miejscowości zlokalizowanej u podnóża lodowca Kitzsteinhorn dogodne warunki dla narciarzy panują niemal przez cały rok.
Chyba ciężko trafić w równie dogodne miejsce, kiedy pragniemy zaznać białego szaleństwa. Doskonała infrastruktura, czyli szereg wyciągów i blisko 150 kilometrów wytyczonych tras powodują, że przyjeżdżając tutaj, z pewnością nie zaznamy nudy. Zresztą w czasie wolnym od zjazdów można przekonać się o tym, jak interesująca jest cała okolica Kaprun.
Cyklicznie organizowane obozy narciarskie dla dorosłych w austriackie Alpy nieprzypadkowo odbywają się do tego miejsca. Wśród tras nie brakuje dróg wytyczonych dla początkujących, jak i czegoś adekwatnego dla doświadczonych narciarzy. Ze względu na możliwość wykupienia stosownego karnetu, ceny pojedynczych zjazdów nie przyprawiają o zawrót głowy.
Ze względu na to, że Kaprun leży u podnóża lodowca, nie istnieje możliwość, żeby w sezonie panowały tam niesprzyjające warunki dla narciarzy. Co więcej, na niektórych trasach można z powodzeniem zjeżdżać przez większość dni w roku. O czymś takim narciarze wybierający się np. w polskie Tatry mogą tylko pomarzyć.

Sztorm Grupa i ich wyjazdy na narty z instruktorem

Wypad w góry na narty to doskonała szansa nie tylko na podniesienie swoich umiejętności, ale także na poznanie ciekawych osób podzielających nasze pasje. Takie wypady organizowane są cyklicznie m.in. przez Sztorm Grupę. Uczestnicząc w nich, można przekonać się o niezwykłości austriackich Alp.
Nieprzypadkowo Sztorm Grupa zabiera wszystkich uczestników do urokliwego Kaprun. Sprawdzone pod każdym kątem miejsce jest doskonałą opcją dla pragnących zaznać białego szaleństwa. Tygodniowe wyjazdy są starannie zaplanowane, by maksymalnie spożytkować czas podczas pobytu w Austrii. Nad wszystkim czuwa w pełni zaangażowany animator.
Będąc na stoku, można z kolei liczyć na wsparcie wykwalifikowanego instruktora z wieloletnim bagażem doświadczeń. Z tego faktu zadowoleni będą nie tylko początkujący narciarze. Bardziej doświadczeni docenią możliwość wymiany zdań z kimś, kto pozwoli im uczynić ich jazdę jeszcze płynniejszą niż dotychczas.
Dobrze zorganizowane wypady to te, gdzie zadbano o wszystko, co niezbędne i nie tylko. Uczestnicy wyjazdów w góry na narty firmowanych przez Sztorm Grupę trafiają do zlokalizowanego w dogodnym miejscu hotelu. Poza tym objęci są polisą ubezpieczeniową i mogą liczyć na rabat przy zakupie karnetu w ramach grupy. Tutaj dowiesz się więcej o ofercie wyjazdów na narty https://sztormgrupa.pl/index.php/oferta-zimowa/wyjazdy-na-narty/

Spragniony białego szaleństwa? To na co jeszcze czekasz?

To właśnie teraz z wielu względów mamy najlepszą porę, by udać się na narty w Alpy. Prężnie działające ośrodki, odpowiednia ilość śniegu i widoki, o jakich latem możemy tylko pomarzyć. Biała, jedyna w swoim rodzaju sceneria daje nam spojrzeć na góry w zupełnie inny sposób.
Zainteresowani grupowymi wyjazdami na narty mają tak naprawdę ostatnią szansę, by załapać się na jeden z mających odbyć się niebawem turnusów. Zwykle miejsca zapełniają się szybko, więc lada moment może się okazać, że jeśli nie podejmiemy żadnej decyzji, to pozostanie nam jedynie opcja wyjazdu na własną rękę.
Co jeszcze przemawia za tym, żeby wybrać się na narty w grupie? Choćby opcja zorganizowanego transportu. Nie dość, że to wyraźnie tańsza alternatywa niż dojazd na własną rękę, to jadąc do miejsca docelowego, zamiast skupiać się na drodze, możemy odpocząć, uciąć relaksującą drzemkę. To dobry czas, by „naładować akumulatory” przed wysiłkiem fizycznym.
Największą zaletą wyjazdów grupowych jest to, że nie musimy się do nich specjalnie przygotowywać. Wystarczy wziąć ze sobą absolutne minimum, a sprzęt w razie czego możemy wypożyczyć na miejscu. Tym sposobem nasz wyjazd na narty można śmiało porównać do wczasów.

Fani białego szaleństwa chcący rozwijać swoje pasje z pewnością powinni zainteresować się austriackimi Alpami. Organizowane do tamtejszych ośrodków grupowe wypady z instruktorem to miła odskocznia od codzienności. Doskonała infrastruktura, jak to ma miejsce np. Kaprun, pozwala nam nawet podczas tygodniowe pobytu przejechać ogromne dystanse, czyli robić to, co lubimy najbardziej.

Poprzedni artykułGdzie warto jechać na narty do Serbii?
Następny artykułNauka jazdy na nartach – w jakim wieku ją rozpocząć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj