Górny Śląsk – co warto zobaczyć

Południe regionu

Jeśli mowa o górach, to od razu na myśl przychodzi Zakopane, a to akurat błąd. Dla chcących poczuć nieco więcej swobody i prywatności oraz pospacerować po pięknych turystycznych szlakach, śląskie województwo ma wiele do zaproponowania. Okolice Wisły oraz Bielska są idealne dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze zdobywaniem szczytów. Dla nieco bardziej doświadczonych dobrym pomysłem na rozrywkę jest natomiast Beskid Żywiecki, który jak sama nazwa mówi obejmuje wszystkie lokalizacje wokół Żywca. Śląskie góry to miejsce nie tylko dobre na aktywność, ale i na spokojny odpoczynek. Można tutaj wypocząć i odpowiednio się zregenerować dzięki różnorodnej branży hotelarskiej. To dobre miejsce dla starszych osób, młodych ludzi i rodzin z dziećmi. Ponadto są to okolice bogate w historię i kulturę, więc można też dowiedzieć się tu o wspaniałych ciekawostkach i poznać nieco etnografii.

Centralna część, czyli aglomeracja

Śląska aglomeracja kojarzy się od razu z tłokiem ludzi, dużymi miastami i szybkim tempem życia. Może to być prawda, jednak aby w pełni ją poznać i zobaczyć, czy na pewno tak jest, warto zatrzymać się nie w jej sercu, jakimi są Katowice, a trochę na uboczu. Bytom wydaje się miejscem przygotowanym do tego. Blisko stąd do każdego miasta metropolii, ale również pełno tu ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Wartym zobaczenia miejscem na pewno jest Muzeum Górnośląskie, które pozwoli nam na dokładne zapoznanie się z tym regionem oraz Opera Śląska, czyli miejsce, które obfituje w kulturę. Wybierając się do tego miejsca, warto zapewnić sobie nocleg w Bytomiu. Apartamenty w centrum miasta ułatwią nam poruszanie się po nim, a także postawią na wygodę, ponieważ wyposażone są w kuchnie, dzięki którym nie będziemy musieli martwić się o gotowanie. Zamieszkanie w takim miejscu pozwoli nam poczuć, jak wiedzie się życie na Śląsku oraz pozwoli na zobaczenie, jak odnajdują się tutaj jego mieszkańcy, ponieważ okna pokoi skierowane są na centralne ulice, z których wszystko widać.

A co na północy?

Północ Śląska to przede wszystkim Częstochowa i miejscowości z nią związane. W tym przypadku nie warto myśleć, że jest to miasto wyłącznie związane z religią i pielgrzymkami. Znajduje się tu pełno atrakcji dla osób w każdym wieku. Wartym uwagi są ruiny zamku w Olsztynie, które wprowadzają nas w szlak Orlich Gniazd. Całe to miejsce jest przeznaczone dla osób, które chcą zaznać nieco historii o Śląsku i o całej Polsce, a także mają ochotę na podziwianie starodawnej sztuki. Dla osób, które wolą jednak odpoczynek na łonie natury, to Jura Krakowsko-Częstochowska zaprasza z otwartymi ramionami. Są to miejsca niezwykle zielone, które zawierają wyjątkowo okazy roślin i natury, a także są źródłem inspirujących krajobrazów.

Poprzedni artykułOśrodki PKL czekają od piątku na narciarzy. Sprzedaż skipassów już trwa
Następny artykułUbezpiecz bagaż nawet na sumę 10 000 zł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj