Góra Żar – atrakcje, dojazd, pogoda

W Beskidzie Małym znajduje się niewysoki szczyt, który pomimo niewielkich rozmiarów przyciąga turystów praktycznie o każdej porze roku. Góra Żar to wyjątkowo urokliwe miejsce, który odwiedzić powinien każdy fan górskich wędrówek.

Góra Żar – dojazd, lokalizacja

Góra Żar znajduje się w Beskidzie Małym – od zachodu graniczy z Jeziorem Międzybrodzkim, zaś od południowego wschodu z doliną potoku Isepnica. Jej wysokość to jedynie 761 m n.p.m.

Góra Żar – atrakcje

Na Górę Żar możemy wjechać koleją linowo-terenową, co zajmuje jedynie 5 minut. Na szczycie czeka na nas świetna panorama widokowa, lunety, restauracje, miejsce na zorganizowanie grilla. Oczywiście, na Żar można wejść również szlakami turystycznymi. Zimą działają tu dwa wyciągi narciarskie wraz z trasami narciarskimi.

Na szczycie Góry Żar znajduje się zbiornik elektrowni Porąbka-Żar, który całkowicie zmienił wygląd tego miejsca. Ma on 650 m długości oraz 250 m szerokości. Co ciekawe, jest to najwyżej położony zbiornik wodny tego typu w całym kraju.

Góra Żar – obserwuj z niej perseidy

Od kilku lat, co roku w sierpniu na Górze Żar możemy wybrać się na stok Góry Żar i wspólnie z innymi pasjonatami astronomicznych zjawisk podziwiać perseidy, czyli spadające gwiazdy. Mała ilość miejskiego oświetlenia sprawia, że widok na niebo stąd jest wyjątkowo zdumiewający!

Góra Żar – Pogoda

Wybierając się na Górę Żar, najlepiej sprawdzić pogodę w pobliskim Żywcu. Oto, jak warunki prezentują się aktualnie:

Poprzedni artykułNajlepsze polskie blogi podróżnicze [TOP 15]
Następny artykułCzekan – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj