Gdzie na narty z dziećmi? 4 miejscowości!

Wyjazd na narty z dziećmi to znakomity sposób na wspólne, aktywne spędzenie czasu. O czym warto pamiętać planując tego typu wypad? Gdzie na narty z małymi dziećmi w Polsce, a gdzie za granicą? Oto kilka wskazówek, które mogą okazać się niezwykle pomocne podczas planowania urlopu narciarskiego.

Narty z dziećmi — jak zorganizować wyjazd?

Planowanie wyjazdu na narty 2019/2020 z dziećmi wyglądać będzie zupełnie inaczej niż organizacja wypadu w gronie znajomych. Pod uwagę wziąć należy tutaj kilka kluczowych kwestii. Pierwsza z nich to dojazd do miejsca docelowego. By był on jak najmniej męczący dla naszych pociech, zdecydować można się na zorganizowany wyjazd na narty z dziećmi samolotem. Lot do Francji czy Włoch nie zajmie więcej niż 2-3 godziny. Osoby preferujące samodzielne podróże oraz takie, które po drodze do ośrodka narciarskiego chcą zwiedzić inne atrakcje, postawić mogą na wycieczki z dojazdem własnym. Dobrym rozwiązaniem w ich przypadku będą narty Czechy czy Słowacja — od tych narciarskich destynacji dzielić będzie zaledwie kilkugodzinna podróż samochodem.

Planując wyjazd na narty z dziećmi, szczególną uwagę zwrócić powinno się na to, czy w danym ośrodku znajduje się szkółka narciarska dla maluchów oraz programy animacyjne dla najmłodszych. Wiele miejsc tego typu posiada swoje własne przedszkola czy parki zabaw. Przed urlopem w jednej z miejscowości narciarskich, warto również sprawdzić, czy w niedalekiej odległości od hotelu znajdują się dedykowane maluchom atrakcje takie, jak chociażby lodowisko czy aquapark.

Jak poznać, że mamy do czynienia z hotelem przyjaznym najmłodszym narciarzom? Wiele obiektów tego typu zlokalizowana jest bezpośrednio pod wyciągami, co eliminuje konieczność każdorazowego dojazdu na stok specjalnym busem. Godnym polecenia rozwiązaniem są kurorty, gdzie w cenie pobytu uwzględniony jest karnet dla dziecka. Na wielu stokach maluchy poniżej 10 roku życia szusować mogą za darmo, pod warunkiem, że znajdują się pod opieką rodzica, który ma wykupiony karnet.

Gdzie na narty z dziećmi?

Fajne miejsca na narty z dziećmi to takie, które są niezatłoczone, płaskie i posiadają wyodrębnioną przestrzeń dla najmłodszym, gdzie pod kątem wykwalifikowanego instruktora będą mogą one rozwijać swoje umiejętności. Najlepiej, by znajdował się tam wygodny i bezpieczny wyciąg dywanowy. Narty Austria czy Polska? Wszystko uzależnione jest tutaj od budżetu, planowanego czasu trwania wyjazdu, wieku dzieci i indywidualnych preferencji.

Narty z dziećmi w Polsce

Gdzie na narty z małymi dziećmi w Polsce? Jeżeli naszym marzeniem jest wyjazd narty Polska, postawić można na jeden z ośrodków zlokalizowanych w Szklarskiej Porębie. Znajdujący się tam obiekt Sudety Lift oferuje 12 km tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Z myślą o najmłodszych narciarzach, stworzono 2 łatwe nartostrady — Puchatek oraz Hala Szrenicka. Dobre warunki do jazdy na nartach z dziećmi oferują także okolice Świeradowa-Zdroju. Godnym polecenia ośrodkiem jest Ski & Sun, który oferuje szkółkę dla najmłodszych oraz przedszkole narciarskie.

Gdzie na narty z dziećmi za granicę?

Osoby, które planują wyjazd na narty z dziećmi Włochy, wybrać mogą się na przykład do miejscowości Folgaria. Na początkujących narciarzy czekają tu wyciągi stworzone z myślą o najmłodszych oraz bardzo łagodne, niebieskie trasy. Do atutów tego miejsca zaliczyć można również przystępne ceny karnetów i brak dużych kolejek. Polecanym miejscem na narty z dziećmi Austria jest natomiast miejscowość Serfaus-Fiss-Ladis z doskonale przystosowaną do potrzeb maluchów infrastrukturą. Nie brak tu szerokich tras, bezpiecznych wyciągów i szkółek narciarskich z trasami przygodowymi.

Marzy Wam się rodzinny wyjazd na narty z dziećmi? Postawcie na jeden z polskich ośrodków lub kurort zlokalizowany we Włoszech, Austrii czy Czechach. Niezapomniane przeżycia na stoku — gwarantowane!

Poprzedni artykułGóra Parkowa zaprasza na fajfy – tradycyjne potańcówki w stylu lat 20.
Następny artykułPierwszy śnieg na Kasprowym Wierchu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj