Gdzie na narty do Słowenii?

Słowenia to jeden z najmniejszych krajów Unii Europejskiej. Pomimo niewielkiej powierzchni oferuje ogrom atrakcji turystycznych dla każdego. Znajdziemy tu zarówno ciepłe morze Adriatyckie, jak i ośnieżone szczyty idealne dla fanów jazdy na nartach. Kraj ten jest stosunkowo mało popularny wśród turystów, dzięki czemu nawet w sezonie nie jest tłoczno. Słowenia jest także ojczyzną wielu cenionych sportowców takich jak: Tina Maze, Robert Krancjec, czy Petra Majdić. Poniżej przedstawiamy najlepsze miejsca w Słowenii do jazdy na nartach.

InterSportKrvavec – zimowa perła

To jeden z bardziej znanych ośrodków sportów zimowych znajduje się zaledwie osiem kilometrów od międzynarodowego portu lotniczego.

Położony jest nad historycznym miastem Kranj, oferuje świetne warunki narciarskie zarówno dla profesjonalnych narciarzy, jak i amatorów, czy rodzin z dziećmi. To także ponad 25 kilometrów świetnie utrzymanych tras narciarskich, dzięki niezwykłemu położeniu sezon trwa tu dłużej niż w innych miejscach, bo aż do połowy kwietnia. Minimalna wysokość to 1450 metrów n.p.m, maksymalna wysokość: 1971 metrów n.p.m. Trasy różnią się miedzy sobą poziomem trudności, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Kranjska Gora – Planica

To jedno z najbardziej znanych miejsc na mapie Słowenii. Znajduje się w północno zachodniej części kraju,

Tutaj znajduje się słynna skocznia narciarska Letalnica, Kranjska Gora była gospodarzem Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim. Położony jest na wysokości od 800 do 1500 metrów n.p.m. Znajduje się tu trasy narciarskie i biegowe o różnym stopniu trudności oraz lodowisko. W ośrodku znajduje się Snow Park, w którym snowboardziści mogą ćwiczyć tricki i akrobacje na desce.

Osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z jazdą na nartach, jak i dzieci mogą skorzystać ze szkółek narciarskich. Ośrodek słynie z rozbudowanej bazy turystycznej, a także dużej liczby hoteli, restauracji i barów.

Vogel

Położony jest nad malowniczym jeziorem Bohinj, w samym sercu Parku Narodowego Triglav. Poczatki tego ośrodka sięgają lat 60 XX wieku. Sezon narciarski trwa od grudnia do połowy kwietnia. Jazda na naturalnym śniegu jest możliwa nawet w kwietniu. Trasy narciarskie są położone od 569 do 1800 metrów n.p.m. Trasy łatwe mają długość 4 km, trasy średnio trudne 14 km, a trasy biegowe 8 km. Jak ciekawostkę można dodać, że na Voglu jazda w parku dla dzieci jest bezpłatna!

Kanin

Miasto Bovac znane jest głównie dzięki malowniczej rzece Soca. Zimą zamienia się w jeden z najpiękniejszych ośrodków sportów zimowych w Słowenii. Jest położony na wysokości 2300 metrów n.p.m., dzięki czemu sezon narciarski trwa tu aż do maja! Oprócz śniegu, na narciarzy czeka ogromna ilość słońca i piękne widoki na dolinę. Kanin to także najstarszy międzynarodowy ośrodek sportów zimowych w Słowenii. Od sezonu 2009/2010 jest on połączony za pomocą kolejki z włoskim ośrodkiem Sella Nevea. Narciarze tylko po stronie słoweńskiej mają do dyspozycji blisko 30 kilometrów tras w tym:

– 6 kilometrów tras niebieskich;

– 22 kilometry tras czerwonych;

– 2 km tras czarnych.

Cały kompleks jest obsługiwany przez dwanaście różnych wyciągów i kolejek. Ośrodek Kanin to serce sportów zimowych w Słowenii, dzięki swojej popularności oferuje dużą bazę hotelową i restauracyjną. To także dobry punkt wypadowy dla osób chcących zwiedzić ten region.

Słowenia pomimo niewielkiej powierzchni oferuje turystom wiele atrakcji. Oprócz świetnych tras narciarskich turystów zachwycą piękne widoki, urokliwe miasteczka i przystępne dla portfela ceny.

W sklepie InterSport możesz kupić najwyższej jakości sprzęt, będąc już na miejscu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here