Europa Wschodnia i ciekawe wycieczki – Ukraina

Wycieczki na Ukrainę cieszą się rosnąca popularnością. Mimo, że współcześnie kraj ten zdaje się być nieco daleki od typowo europejskich standardów, turystyka w tych rejonach jest szeroko rozwinięta – historyczne miejscowości, w tym te związane z losami Polski cieszą się dużym zainteresowaniem. Co warto zobaczyć wybierając się na Ukrainę? Sprawdź nasza listę topowych miast i obiektów. Dzisiejszym tekstem otwieramy serię tekstów o wycieczkach we wschodnie rejony Europy.

Wycieczki Ukraina – malowniczy Lwów

Lwów to jedno z tych ukraińskich miast, które Polacy odwiedzają najchętniej. Można tu w końcu spotkać kawał polskiej historii, a nawet usłyszeć rodzimy język. Ze względu na to, że w mieście nadal żyje sporo Polaków, w wielu kawiarniach, hotelach czy restauracjach bez problemu dogadamy się po polsku.
Wśród miejsc, które należy zobaczyć znajduje się przede wszystkim Lwowski Rynek, otoczony zabytkowymi kamieniczkami. Innym interesującym obiektem jest Wysoki Zamek z XIV wieku, wzniesiony przez Kazimierza III Wielkiego.
Odwiedzając Lwów, warto odwiedzić również ormiańską Katedrę – jeden z najstarszych zabytków tego miasta. Jego historia sięga XIV wieku!
Turyści chętnie odwiedzają również Pałac Potockich z końca XIX wieku. Ten obiekt został skonfiskowany przez Ukraińską SRR w 1940 roku.
Wśród interesujących muzeów lwowskich, należy wyróżnić Muzeum Piwowarstwa, austriacką Cytadelę, Muzeum Religii oraz Muzeum Szkła.

Wycieczki Ukraina – tajemniczy Krzemieniec

Krzemieniec to idealna propozycja dla miłośników zabytków sakralnych. Znajdziemy tu kościoły katolickie z XIX wieku – pw. św. Ignacego i Stanisława, Wniebowzięcia Matki Boskiej, czy też klasztor jezuitów. W Krzemieńcu możemy zwiedzić również synagogę żydowską oraz zabytkowe cmentarze. Wartym uwagi zabytkiem jest Zamek w Krzemieńcu, którego historia sięga XIII wieku.

Wycieczki Ukraina – Tarnopol

Interesującą historię skrywa również ukraiński Tarnopol. To miejsce stykania się różnych kultur – spotkamy w nim zarówno katolickie kościoły, jak i prawosławne cerkwie. Niestety, wskutek II wojny światowej wiele ciekawych zabytków uległo zniszczeniu, a dziś możemy oglądać je tylko na przedwojennych fotografiach.
Tarnopol to dobre miejsce dla miłośników sztuki – funkcjonują tu dwa teatry, ciekawe Muzeum Sztuki, Muzeum Krajoznawcze, urokliwe pałace (w tym Kino i Berezil).

Wycieczki Ukraina – Kamieniec Podolski

Całe mnóstwo ciekawych obiektów czeka na nas w Kamieńcu Podolskim. Kościoły, cerkwie i historyczne rezydencje, a tuż obok nich bezcenne elementy fortyfikacyjne: Obwarowania miasta, koszary, zamki. To miejsce, w którym spotkamy urokliwe dworki związane także z arystokracją polską, np. z Adamem Czartoryskim czy Kazimierzem Lipińskim. Warto odwiedzić również ormiańską dzwonnicę z XVI wieku.

To tylko kilka miast, które możesz odwiedzić podczas wycieczki na Ukrainę. Oczekujcie na kolejne artykuły o miejscach, które warto zobaczyć na wschodzie!
Więcej informacji czeka na ciebie na stronie PTTK – Oddział Mazowsze gdzie zaplanujesz niezapomnianą wyprawę.

W kolejnej części serii “Europa Wschodnia i ciekawe wycieczki” zapraszamy na wycieczkę do Rosji.

Poprzedni artykułOjcowski Park Narodowy. Dlaczego warto go zwiedzić?
Następny artykułSpływ Dunajcem – najlepszy sposób na zwiedzanie Pienin!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj