Europa Wschodnia i ciekawe wycieczki – Rosja

Mimo, że nie leży daleko, Rosja to kraj jawiący się jako nieco niedostępny i obcy. To jeden z powodów, dla których coraz więcej osób decyduje się na poznanie jej osobiście. Wycieczki do Rosji to okazja, by poznać ciekawą kulturę, fascynujących ludzi i piękne miejsca, w których nie brakuje i polskiej historii. Przekonaj się sam!

Rosja, choć tak odmienna od naszego kraju, jest piękna i fascynująca. Wiekowa historia starych miast, a także kultura w pewien sposób podobna do naszej mogą stanowić świetne atrakcje turystyczne. Część z miejsc to gratka dla miłośników pięknej architektury i kultury, inne ucieszą miłośników historii. Co zatem warto zwiedzić podczas wycieczki do Rosji?

Trasa Baranowicze-Brześć i słynny pałac

Pałac Pusłowskich oraz ruiny zamku Sapiehów to polskie ślady w historii Rosji. Jeśli interesują cię losy rodów arystokratycznych, koniecznie zwiedź te dwie posiadłości. Prezentują się fenomenalnie, mimo upływu długich lat.

Miejsca ważne dla patriotów

Katyń, Mińsk czy Smoleńsk to miejscowości, które na stałe zapisały się w polskiej historii – niestety, niekoniecznie w pozytywnym aspekcie. Mimo to, nawet o trudniej historii warto pamiętać, dlatego odwiedzając Rosję koniecznie wybierz się do jednego z powyższych miejsc. W lesie Katyńskim możemy oddać honory poległym w II wojnie światowej polskim oficerom, zaś na lotnisku Siewiernoje – polskiej delegacji, która zginęła tu w 2010 roku.

Kreml i Twierdza Smoleńska

Najsłynniejsza na świecie twierdza to niebywała atrakcja turystyczna. Jeśli chcesz zobaczyć, jak wygląda jedno z najważniejszych miejsc w Rosji, koniecznie odwiedź Kreml.

Malownicze starówki i zabytki

Kościoły, cerkwie, stare kamieniczki i ruiny to coś, czego nie brakuje w starych, rosyjskich miastach. Każde z nich uraczy cię wielością interesujących zabytków. I choć część z nich wyraźnie niszczeje, nie można odmówić im niepowtarzalnego klimatu ducha dawnych, minionych lat.

Wycieczki – Rosja. Jak podróżować?

Jeśli interesują cię wycieczki do Rosji, sprawdź aktualną ofertę PTTK pod tym adresem: http://www.pttk.com.pl/wycieczki/rosja.html i zaplanuj niezapomnianą podróż marzeń.

Zobacz również pierwszą część serii Europa Wschodnia i ciekawe wycieczki – Ukraina.

Poprzedni artykułLato 2018 w górach z PKL!
Następny artykułMoc kolorów w górach: Holi Festiwal

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj