Energylandia – zabawa dla całej rodziny

Znajdująca się w Zatorze Energylandia, w ciągu kilku lat stała się największym w Polsce i jednym z najpopularniejszych w Europie parków rozrywki. Na terenie 26 hektarów znajduje się kilkadziesiąt atrakcji, zapewniających doskonałą zabawę dzieciom i dorosłym.

Energylandia – miejsce dla każdego

Park rozrywki w Zatorze stale się rozwija. Każdego roku pojawiają się nowe urządzenia i inne atrakcje. Obiekty obecne w Energylandii podzielono ze względu na wrażenia, jakie wywołują oraz dla kogo są przeznaczone. Tym sposobem wyróżnione zostały:

 • Strefa dla dzieci – w tzw. Bajkolandii znajdują się karuzele, przy których spotkać można postaci z bajek, smoki, klaunów, czy piratów. Obiekty te przeznaczone są głównie dla najmłodszych gości Parku.

 • Strefa familijna – z atrakcji w tym obszarze Energylandii chętnie korzystają dzieci, jak i dorośli. Znajdujące się tu urządzenia umożliwiają wspólną zabawę całym rodzinom. Są to m.in.: kilka średniej wielkości roller-coasterów, spływy kajakowe, jak Anaconda czy Toffifee Kopalnia Złota, a także Wioska szwajcarska – miasteczko stworzone w klimacie prowincji alpejskiej

 • Strefa dla dorosłych – Energylandia słynie z urządzeń dostarczających maksymalnie ekstremalnych wrażeń. Znajduje się tutaj największy w Europie roller-coaster – Mayan, a także Space Booster – wahadło rozwijające ogromne prędkości. Wielu gości przyciąga również najnowsza atrakcja, jaką jest Speed Water Coaster – wodny roller-coaster, pędzący z prędkością 110 km/h. Jest to najszybsza tego typu konstrukcja na świecie.

Pozostałe atrakcje

Oprócz urządzeń charakterystycznych dla każdego parku rozrywki, Energylandia oferuje również dodatkowe atrakcje, takie jak:

 • Water Park – strefa wodna stylizowana na wyspę tropikalną. Goście mogą tutaj odpocząć na leżaku, pobawić się w basenie, czy też skorzystać z baru wodnego.

 • Planetarium – edukacyjno-rozrywkowy, zamknięty obiekt bawi i uczy dzieci oraz dorosłych

 • Gastronomia – na terenie Parku znajdują się liczne restauracje i bary, serwujące obiady, dania fast food oraz desery. Ponadto, goście mogą zrobić zakupy w niewielkich sklepikach spożywczych i z pamiątkami.

Energylandia – wydarzenia specjalnie

Energylandia to nie tylko stałe atrakcje w postaci karuzeli, czy różnorodnych stref wypoczynkowych. Na terenie Parku Rozrywki odbywa się także wiele wydarzeń specjalnych. Mowa tu m.in. o imprezach tematycznych dla dzieci, jak i dyskotekach czy koncertach dla dorosłych. Ponadto, co pewien czas w Energylandii podziwiać można pokazy pirotechniczne i cyrkowe. W Parku hucznie obchodzi się takie okazje, jak Dzień Dziecka, rozpoczęcie wakacji, czy Halloween. Przed odwiedzeniem Parku Rozrywki warto sprawdzić kalendarz imprez, aby pojawić się na miejscu w najodpowiedniejszym momencie.

Wstęp do Energylandii

Przez całe wakacje Park Rozrywki otwarty jest w godzinach 10-20. Poza sezonem głównym, Energylandia zamykana jest o 18. Każdy bilet uprawnia do korzystania bez ograniczeń z wszelkich atrakcji, poza automatami na żetony oraz punktami gastronomicznymi.

Cennik biletów:

 • Ulgowy (dla dzieci poniżej 140 cm wzrostu): 1-dniowy – 59 zł, 2-dniowy – 109 zł, całoroczny – 179 zł
 • Normalny: 1-dniowy – 109 zł, 2-dniowy – 199 zł, całoroczny – 329 zł
 • Energylandia oferuje zniżki dla niektórych klientów (ceny dotyczą biletów 1-dniowych):
 • Seniorzy (65+) – 59 zł
 • Dzieci poniżej 3 lat – 1 zł
 • Osoby niepełnoletnie w dniu urodzin – 1 zł

Jak dojechać do Energylandii?

Park Rozrywki Energylandia znajduje się w Zatorze, przy trasie Kraków-Katowice. Dojazd samochodem ze stolicy małopolski zajmuje ok. 30-40 minut, natomiast z Katowic niecałą godzinę. Za jednorazową opłatą 5 zł można zostawić samochód na obszernym parkingu przed wejściem. Ponadto, z obu miejscowości dojeżdżają busy kursowe, które wysadzają pasażerów na przystanku przy samym Parku. Komunikacją zorganizowaną można dojechać do Energylandii również z oddalonego o 17 kilometrów Oświęcimia.

Nocleg

Wielu gości odwiedza Energylandię przy okazji wycieczki do Krakowa lub Oświęcimia, wracając przed wieczorem do swoich miejsc zakwaterowania. Oba wymienione miasta posiadają szeroką bazę noclegową, ze względu na wielu odwiedzających je turystów. Istnieje także możliwość znalezienia kwatery w Zatorze. O wolne miejsce najłatwiej w jednym ze zorganizowanych w prywatnych domach apartamentów.

Poprzedni artykułGóry Złote i ich urok
Następny artykułKarkonosze – perła Sudetów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj