Spływ Dunajcem – najlepszy sposób na zwiedzanie Pienin!

Chcesz poczuć prawdziwą magię Pienin wraz z ich dziką naturą? Najlepszym sposobem, by zauważyć piękno tych gór jest spływ Dunajcem. Ta atrakcja – popularna nie od dziś – stale przyciąga tłumy zainteresowanych turystów. Gdzie wybrać się na spływ i jak się do niego przygotować?

Tradycja spływów po Dunajcu sięga już XIX wieku. Wówczas pływano po rzece na tratwach zbudowanych z wąskich, połączonych ze sobą łódek. Dziś rzecz jasna technologia spływów jest znacznie bardziej bezpieczna i dopracowana, jednak nadal ta rozrywka ma w sobie coś z dawnych, pienińskich tradycji.

Podczas spływu towarzyszą nam tzw. filsacy – kierownicy wycieczki, którzy wiedzą, co zrobić, by ta przebiegła bezpiecznie. Filsacy raczą turystów opowieściami o górskich legendach, w tym również o Janosiku, który żył właśnie w tych okolicach.

Spływ Dunajcem – czas trwania sezonu

Sezon na spływy trwa od kwietnia do października. Wielu uważa, że najlepiej wybrać się na niego wczesną, złotą jesienią – kiedy pogoda bywa najmniej zaskakująca, a Pieniny mienią się pięknymi kolorami.

 

Spływ Dunajcem – stacje

Popularne stacje, z których możemy rozpocząć spływ Dunajcem do Sromowce Niżne (do Szczawnicy Niżnej lub Krościenka). Średnio spływ rzeką trwa około 2,5 godziny. Bilety na spływ Dunajcem kupisz w kasie stacji, lub przez internet.

 

Kto z was miał przyjemność uczestniczyć we spływie?

Poprzedni artykułEuropa Wschodnia i ciekawe wycieczki – Ukraina
Następny artykułLato 2018 w górach z PKL!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj