Domek w Zakopanem czy pokój w pensjonacie: co wybrać?

Jeśli planujesz urlop zimowy w stolicy Tatr, na pewno zastanawiasz się, jaki nocleg wybrać. Nie chcesz przepłacić, ale również nie zamierzasz za jak najniższą kwotę gnieść się w małym pokoju bez własnej łazienki. Sprawdź czy w takim przypadku lepiej wybrać domek w Zakopanem czy pokój w pensjonacie.

Domki w Zakopanem będą idealne dla ciebie, jeśli…

… potrzebujesz przestrzeni. To pierwsze skojarzenie, które nasuwa się podczas rezerwowania domku wypoczynkowego. Warto jednak wziąć pod uwagę więcej czynników.

  • Liczba osób, które jadą z tobą

Jeśli zabierasz do Zakopanego całą rodzinę, do wyjazdu chcą przyłączyć się znajomi i zastanawiasz się, czy nie zabrać jeszcze ze sobą psa, najlepiej zarezerwuj domek. Będzie ci o wiele łatwiej znaleźć swój własny kąt i odrobinę spokoju, nie mówiąc o pomieszczeniu wszystkich w pokojach.

  • Potrzebujesz dodatkowego miejsca na podwórku

Nawet po to, aby być pewnym, że będziesz miał gdzie zaparkować samochodem. Ponadto, ogród przy wynajmowanym domku można potraktować jako dodatkową atrakcję i miejsce do zabaw dla dzieci: przy odrobinie szczęścia ulepicie bałwana.

  • Zwierzęta domowe częściej akceptowane są przez właścicieli domków w Zakopanem

W domku pies będzie miał po prostu więcej swobody. Pamiętaj jednak, że zanim wybierzesz się do Zakopanego z psem, zapytaj właściciela czy dopuszcza taką możliwość.

  • Prywatność ma dla ciebie duże znaczenie

Domki wynajmowane są w całości, więc masz 100% pewności, że nikt obcy nie będzie niepokoił ciebie, twoich znajomych czy członków rodziny.

  • Planujesz odpoczywać lub bawić się również w domku

Jeśli chcesz zorganizować imprezę ze znajomymi w miejscu, gdzie wynajmujecie nocleg, lepiej wynajmijcie domek. Nie będziecie nikomu przeszkadzać, kiedy w nocy inni goście pensjonatu będą spać.

  • Potrzebujesz dobrze wyposażonego aneksu kuchennego

Czasami zdarza się on również w pensjonatach, ale z mniejszą ilością sprzętów. Natomiast w domkach w Zakopanem goście mają często do dyspozycji w pełni wyposażoną kuchnię. Jeśli będziesz chciał ugotować posiłek dla bliskich, zawsze będziesz mógł to zrobić bez żadnych przeszkód, tak jak u siebie w domu.

W tych okolicznościach zarezerwuj pokój w pensjonacie

Jeśli twoje wymagania wyglądają tak jak te poniżej, najlepiej wybierz pokój w hotelu lub pensjonacie.

  • Minimalizujesz koszty

Jeśli zależy ci na konkurencyjnych cenach noclegów, a nie zamierzasz wyjeżdżać z całą swoją rodziną i dzielić kosztów, lepiej wybierz pokój w pensjonacie.

  • Jedziesz w parze lub z ograniczoną ilością osób

Zabierasz swoją ukochaną na romantyczny wypad? Zaplanujcie lepiej atrakcje na mieście, a nocleg wybierzcie w pensjonacie. Nie będziecie przecież bawić się w chowanego w wielkim wynajętym domku w Zakopanem, tylko zwiedzać i podziwiać górskie widoki!

  • Będziesz spędzać czas głównie na zewnątrz

Nie wyjeżdża się po to, żeby spędzać całe dnie w hotelu. Jeśli będziecie głównie szusować na stoku lub odkrywać nowe ścieżki spacerowe, lepiej wybierzcie pensjonat lub hotel.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here