Domek w Zakopanem czy pokój w pensjonacie: co wybrać?

Jeśli planujesz urlop zimowy w stolicy Tatr, na pewno zastanawiasz się, jaki nocleg wybrać. Nie chcesz przepłacić, ale również nie zamierzasz za jak najniższą kwotę gnieść się w małym pokoju bez własnej łazienki. Sprawdź czy w takim przypadku lepiej wybrać domek w Zakopanem czy pokój w pensjonacie.

Domki w Zakopanem będą idealne dla ciebie, jeśli…

… potrzebujesz przestrzeni. To pierwsze skojarzenie, które nasuwa się podczas rezerwowania domku wypoczynkowego. Warto jednak wziąć pod uwagę więcej czynników.

  • Liczba osób, które jadą z tobą

Jeśli zabierasz do Zakopanego całą rodzinę, do wyjazdu chcą przyłączyć się znajomi i zastanawiasz się, czy nie zabrać jeszcze ze sobą psa, najlepiej zarezerwuj domek. Będzie ci o wiele łatwiej znaleźć swój własny kąt i odrobinę spokoju, nie mówiąc o pomieszczeniu wszystkich w pokojach.

  • Potrzebujesz dodatkowego miejsca na podwórku

Nawet po to, aby być pewnym, że będziesz miał gdzie zaparkować samochodem. Ponadto, ogród przy wynajmowanym domku można potraktować jako dodatkową atrakcję i miejsce do zabaw dla dzieci: przy odrobinie szczęścia ulepicie bałwana.

  • Zwierzęta domowe częściej akceptowane są przez właścicieli domków w Zakopanem

W domku pies będzie miał po prostu więcej swobody. Pamiętaj jednak, że zanim wybierzesz się do Zakopanego z psem, zapytaj właściciela czy dopuszcza taką możliwość.

  • Prywatność ma dla ciebie duże znaczenie

Domki wynajmowane są w całości, więc masz 100% pewności, że nikt obcy nie będzie niepokoił ciebie, twoich znajomych czy członków rodziny.

  • Planujesz odpoczywać lub bawić się również w domku

Jeśli chcesz zorganizować imprezę ze znajomymi w miejscu, gdzie wynajmujecie nocleg, lepiej wynajmijcie domek. Nie będziecie nikomu przeszkadzać, kiedy w nocy inni goście pensjonatu będą spać.

  • Potrzebujesz dobrze wyposażonego aneksu kuchennego

Czasami zdarza się on również w pensjonatach, ale z mniejszą ilością sprzętów. Natomiast w domkach w Zakopanem goście mają często do dyspozycji w pełni wyposażoną kuchnię. Jeśli będziesz chciał ugotować posiłek dla bliskich, zawsze będziesz mógł to zrobić bez żadnych przeszkód, tak jak u siebie w domu.

W tych okolicznościach zarezerwuj pokój w pensjonacie

Jeśli twoje wymagania wyglądają tak jak te poniżej, najlepiej wybierz pokój w hotelu lub pensjonacie.

  • Minimalizujesz koszty

Jeśli zależy ci na konkurencyjnych cenach noclegów, a nie zamierzasz wyjeżdżać z całą swoją rodziną i dzielić kosztów, lepiej wybierz pokój w pensjonacie.

  • Jedziesz w parze lub z ograniczoną ilością osób

Zabierasz swoją ukochaną na romantyczny wypad? Zaplanujcie lepiej atrakcje na mieście, a nocleg wybierzcie w pensjonacie. Nie będziecie przecież bawić się w chowanego w wielkim wynajętym domku w Zakopanem, tylko zwiedzać i podziwiać górskie widoki!

  • Będziesz spędzać czas głównie na zewnątrz

Nie wyjeżdża się po to, żeby spędzać całe dnie w hotelu. Jeśli będziecie głównie szusować na stoku lub odkrywać nowe ścieżki spacerowe, lepiej wybierzcie pensjonat lub hotel.

Poprzedni artykułCzy warto odwiedzić Beskid Mały?
Następny artykułCo ukrywa Beskid Niski?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj