Czerwone Wierchy

Czerwone Wierchy to masyw Tatr Zachodnich składający się z czterech szczytów: Ciemniak, Krzesanica, Małołączniak i Kopa Kondracka. Biegnie nimi malowniczy szlak, należący do jednych z najłatwiejszych w Tatrach.

Piękne widoki

Szlak na Czerwone Wierchy prowadzi łagodnymi, zaokrąglonymi szczytami. Nie ma tu większych trudności, co nie oznacza, że można lekceważyć ten szlak. Szczególnie przy złej pogodzie. Tak samo nie powinniśmy zbaczać ze szlaku nawet w ładny dzień. Mimo łagodnie wyglądającego szlaku, niżej często znajdują się skalne przepaście i urwiska.

Przejście czerwonego szlaku zajmuje półtorej godziny.

Jest to idealna trasa spacerowa dla osób, które wolą podziwiać piękne widoki zamiast zmagać się z trudami wspinaczki.

Rozpościera się stamtąd malowniczy widok na Tatry Wysokie i Zachodnie.

Czerwono mi

Stoki Czerwonych Wierchów porośnięte są rośliną o nazwie sit skucina. To właśnie dzięki niej jesienią (a czasem już w sierpniu) stoki nabierają czerwonej barwy. Jest to przepiękny widok, dla którego warto jest przyjechać w Tatry właśnie jesienią.

Jeżeli pogoda dopisuje, to właśnie wrzesień jest najlepszym momentem na spacer szlakiem Czerwonych Wierchów.

Ze względu na łatwość wędrówki i piękne widoki, jest to często wybierany przez turystów szlak. Najwięcej osób spotkamy tam w lipcu. Jeżeli szukacie w górach spokoju i kontaktu z naturą lepiej jest się tu wybrać późnym latem lub jesienią.

Poza sezonem letnim szlak ten pokrywa śnieg, zanim więc wybierzecie się na wędrówkę tym szlakiem należy sprawdzić stopień zagrożenia lawinowego. Pamiętajcie, że lato w górach zaczyna się znacznie później i w maju nadal może być tam niebezpiecznie ślisko.

Poprzedni artykułSarnia skała – wycieczka dla całej rodziny
Następny artykułNajłatwiejszy szlak prowadzący do Doliny pięciu stawów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj