Atrakcje turystyczne na Wielkiej Czantorii

Odwiedzając Beskid Śląski, nie sposób ją przeoczyć. Wielka Czantoria to najwyższe wzniesienie Pasma Czantorii w tych okolicach, od lat tłumnie przyciągające turystów z Polski i nie tylko. Choć samo zdobycie jej będzie niezwykłą atrakcją dla każdego wspinacza, na szczycie czeka na nas także i sporo innych form spędzenia czasu.

Niezależnie, czy Czantorię zdobędziesz pieszo, czy może wjedziesz na nią kolejką, na szczycie czeka cię wiele ciekawych atrakcji. Znajdzie się tu coś dla tych, którzy chcą po prostu odpocząć jak i dla tych, którym zależy na aktywnym spędzeniu wolnego czasu.

Co zjeść na Wielkiej Czantorii?

Na samym szczycie góry napotkamy góralskie restauracje, serwujące lokalne przysmaki. To dobre miejsce na napicie się czeskiego piwa, czy posmakowanie prawdziwych oscypków.

Punkt widokowy

Jeśli chcesz sięgnąć jeszcze wyżej, odwiedź punkt widokowy na Czantorii. Wieża sięga wysokości 29 metrów. Na szczycie, poza cudownym widokiem, czeka na nas również i bufet.

Tor saneczkarski

Znakomita zabawę małym i dużym turystom zapewnia tor saneczkarski czynny w okresie letnim.

Coś dla narciarzy

Nartostrada z polany Stokłosica do ustronia Polany to dobrej jakości trasa narciarska, która zadowoli nawet najbardziej wymagających sportowców.

Kościół w Zakamiyniu

Historyczne miejsce związane z nabożeństwami ewangelickimi w okresie kontrreformacji to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników tajemniczych opowieści. Znajdziesz je na zachodnim zboczu góry, przy czerwonym szlaku do Nydka.

Poprzedni artykułPustynia Błędowska – przyrodniczy fenomen
Następny artykułJerzy Kukuczka – historia polskiego himalaisty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj