Chcesz wyrzeźbić swoje ciało i pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej? Zacznij uczęszczać na zajęcia Body Workout

Obecnie wiele klubów fitness i siłowni oferuje przeróżnego rodzaju zajęcia cardio lub wzmacniające, z których chętnie korzystają kobiety i mężczyźni. Większość zajęć prowadzonych jest grupach mieszanych i przy dobrze dobranej muzyce. Połączenie kobiet i mężczyzn w różnym wieku, do tego rytmiczna muzyka działają motywująco i sprawiają dużą przyjemność, co niewątpliwie przekłada się na efektywność treningu. Współcześnie chętnie wybieranymi zajęciami są treningi Body Workout ich celem jest wzmocnienie wszystkich partii mięśniowych, a także pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zajęcia Body Workout polecane są osobom zaawansowanym oraz dopiero rozpoczynającym swoją przygodę ze sportem.

Tradycyjny trening Body Workout składa się z prostych,  intensywnych i skutecznych ćwiczeń opartych na podstawowych ruchach. Regularny udział w zajęciach i stale powtarzane kroki z każdym kolejnym treningiem wzmacniają, kształtują i doskonale rzeźbią wszystkie partie mięśniowe.

Jak wyglądają zajęcia Body Workout?

Podczas zajęć Body Workout ćwiczy całe ciało, dlatego na treningu wykonywane są ćwiczenia wzmacniające mięśnie nóg, pleców, klatki piersiowej, barków, bicepsów, tricepsów oraz brzucha. Trener prowadzący zajęcia samodzielnie dobiera do potrzeb uczestników i ich możliwości harmonogram treningu. Wszystkie części ciała są mocno zaangażowane w pracę i muszą być obciążone w równym stopniu, tylko takie podejście gwarantuje proporcjonalny rozwój sylwetki. Dlatego, też zazwyczaj na zajęciach Body Workout najpierw wykonywane są ćwiczenia na lewą stronę ciała (lewa ręka i lewa nogą), a następnie na prawą stronę ciała (prawa ręka i prawa noga).

Optymalny plan treningowy Body Workout zakłada, że każde ćwiczenie na daną partię mięśniową wykonujemy w 3 lub 4 seriach po 10 powtórzeń, między seriami odpoczywamy mniej więcej 30 sekund. Kolejnym krokiem jest przejście do nowej serii ćwiczeń i powtórzeń. Schemat powtarzany jest zazwyczaj 3 razy, a na koniec treningu uczestnicy wykonują ćwiczenia rozciągające i rozluźniające.

Body Workout Poznań

Ciekawe zajęcia Body Workout regularnie odbywają się w Niku Fitness Poznań.  Prowadzone są przez wyszkolonych i doświadczonych trenerów, którzy dbają o bezpieczeństwo uczestników, zapewniają im intensywny trening oraz gwarantują świetną zabawę. Body Workout Poznań to trening ogólnorozwojowy podczas, którego ćwiczy całe ciało. Polega na wykonywaniu skomponowanych serii ćwiczeń głównie wzmacniających, jak i cardio, w rytm muzyki. Body Workout Poznań to zajęcia dla osób lubiących wysiłek, zabawę, a także potrzebujących rozluźnienia i wyciszenia.

Efekty treningu Body Workout

Regularne uczęszczanie na zajęcia Body Workout Poznań pozwala szybko wzmocnić i wyrzeźbić wszystkie partie mięśniowe ciała. Znacząco poprawia wydolność organizmu, a także przyczynia się do usprawnienia procesów metabolizmu. Zajęcia Body Workout w Poznaniu pozwalają w szybkim czasie wysmuklić i uelastycznić mięśnie, a także przyzwyczaić je do większych obciążeń. Różne partie mięśniowe ćwiczone w systematyczny sposób stają się bardziej odporne na kontuzje i przetrenowanie. Trening Body Workout z pewnością docenią kobiety, ponieważ nie rozbudowuje on w dużym stopniu masy mięśniowej, tylko modeluje i wysmukla ciało.

Dużą zaletą treningu Body Workout jest to, że uczy ciało prawidłowych odruchów w trakcie wykonywania ćwiczeń (właściwe oddychanie i napinanie mięśni). Body Workout pozwalają doskonale przygotować każdą osobę do wykonywania bardziej zaawansowanych ćwiczeń.

Poprzedni artykułRozświetlona noc sylwestrowa na Górze Parkowej
Następny artykułTrasa w Dolinie Gąsienicowej otwarta od 1 stycznia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj