Jakie buty trailowe wybrać?

Buty trailowe to obowiązkowe wyposażenie biegacza, który lubuje się w trudnych warunkach. Decydując się na biegi terenowe, praktycznie wybór nie może paść na innego typu obuwie. Buty terenowe zapewnią ci nie tylko lepszą efektywność, ale i podniosą komfort górskiego biegu.

Biegi terenowe cieszą się rosnącą popularnością. Fachowym biegaczom coraz częściej nie wystarcza już mało wymagająca nawierzchnia deptaków i chodników. Biegi w górach pozwalają zmierzyć się z naturą i udowodnić sobie, jak duże efekty przyniosły dotychczasowe treningi. Do górskich maratonów należy się odpowiednio przygotować – oczywiście, również pod względem doboru odzieży.

Dlaczego buty trailowe są tak ważne?

O ile bieg po betonowej nawierzchni nawet w trudnych warunkach pogodowych nie jest trudny, to w górach wymaga on odpowiedniego przygotowania. Nierówna nawierzchnia, błoto i kamienie skutecznie odbiorą nam radość z maratonu, gdy weźmiemy w nim udział w nieodpowiednim obuwiu.

Buty trailowe dostosowane są do biegów w ekstremalnych warunkach. Głęboki bieżnik odpowiada za lepszą przyczepność, zaś ich dobre dopasowanie zapobiegnie wielu rodzajom urazów. Są stabilniejsze niż zwykłe buty biegowe, co zwiększa komfort podczas uprawiania sportu.

Marki, na które warto zwrócić uwagę

Wśród wiodących marek produkujących buty trailowe warto zwrócić uwagę na te spod metki Salomon (znajdziesz je w ofercie naszego sklepu). Różnorodność modeli sprawi, że każdy amator górskich biegów znajdzie tu coś dla siebie.

Poprzedni artykułPoznaj uroki Małego Stawu
Następny artykułBieszczady – najlepsze atrakcje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj