Najlepsze polskie blogi podróżnicze [TOP 15]

Kochasz podróżować i dokumentować swoje przygody? Być może to najwyższy czas, aby założyć własnego bloga podróżniczego. Dziś przygotowaliśmy dla was przykłady tych najlepszych, które inspirują i zaciekawiają. Przedstawiamy nasz subiektywny ranking polskich blogów podróżniczych.

1. Busem przez świat

To zdecydowanie nasz ulubiony blog! Busem Przez Świat prowadzi sympatyczne małżeństwo – Ola i Karol Lewandowscy. Świat przemierzają kolorowym busem, a w podróży spędzają nawet 8 miesięcy w roku. Do tej pory odwiedzili 50 państw na 5 kontynentach.
Blog Oli i Karola to doskonały przykład na to, że podróżować można bez wydawania majątku. Wprost przeciwnie: zwiedzanie świata blisko ludzi, a z dala od luksusowych hoteli pozwala poznać go jeszcze lepiej. Na blogu znajdziemy opisy wypraw z rozmaitych zakątków globu, podróżniczy sklepik, a także fotorelacje i filmy. Koniecznie zajrzyjcie!

Ola i Karol w podróży do Ameryki.
Źródło: https://www.busemprzezswiat.pl

2. Życie w podróży

Jeśli interesują cię blogi podróżnicze, koniecznie odwiedź blog Mikołaja – Życie w podróży. Jak sam autor wspomina, podróżowanie wiele zmieniło w jego podejściu do ludzi i świata. Choć podróżuje “na raty” ze względu na stałą pracę, jego dorobek podróżniczy jest całkiem imponujący. Znajdziecie tu nie tylko relacje z wypraw zagranicznych, ale i polskich zakątków – nie zawsze bardzo znanych, a wartych odwiedzenia.

Mikołaj z bloga Życie w Podróży.
Źródło: https://zyciewpodrozy.pl/

3. Gdzie słońce dla nas wschodzi

Chcesz ciekawie podróżować i poznawać nie tylko kulturę oraz ludzi, lecz również kulinaria? Ten blog jest dla ciebie. Para, Kasia i Łukasz opisują swoje pasjonujące wycieczki z perspektywy głodnego wrażeń turysty, ale i miłośników dobrego jedzenia. Znajdziesz tu wiele o podróżach po Polsce, krajach zagranicznych, a także właśnie o narodowej kuchni w różnych zakątkach świata.

Kasia i Łukasz z bloga Gdzie słońce dla nas wschodzi.
Źródło: http://www.gdziesloncedlanaswschodzi.pl

4. Jak to daleko

Blog “Jak to daleko” to nie tylko relacje z ciekawych wycieczek. Prowadzi go Tomek, rdzenny Podlasianin. To cenny poradnik każdego, kto pasjonuje się podróżami lub dopiero zamierza zacząć zwiedzać świat. Znajdziesz tu testy i recenzje sprzętu, cenne wskazówki, propozycje miejsc, które warto odwiedzić. Wśród dobytku podróżniczego autorów znalazło się miejsce na popularne punkty turystyczne, ale i te bardziej “egzotyczne” jak Iran, Tybet czy Mongolia.

Tomek, twórca bloga Jak to daleko.
Źródło: https://jaktodaleko.pl/

5. Gdzie są Kasperki?

Chcesz, by w twoich wyprawach towarzyszyły ci twoje pociechy? Blog “Gdzie są Kasperki” to twórczość Asi i Łukasza Kasperków, którzy podróżują ze swoimi córkami, Mają i Alicją. Choć na co dzień funkcjonują jak zwykła rodzina, wyróżnia ich niepohamowana ciekawość świata. Na blogu radzą, jak mądrze podróżować z maluchem i w jakie miejsca najlepiej się wybierać. Wszystko dla spełniania marzeń i budowania cudownych wspomnień z dzieciństwa dzieciaków.

Rodzina Kasperków z bloga Gdzie są Kasperki.
Źródło: https://gdziesakasperki.pl

6. Wojażer

Marcin Wesołowski to bloger, który ma wyjątkowy dar do opowiadania historii. Tych, którzy zajrzą na bloga “Wojażer” nie będzie trzeba do tego przekonywać. Pasjonujące reportaże, relacje z najciekawszych miejsc świata i praktyczne porady zatrzymają cię na tu przez naprawdę długi czas.

 

7. Znaj Kraj

To coś dla wszystkich miłośników wycieczek rowerowych. Blog prowadzi Szymon, który zaznajomi cię z najpiękniejszymi trasami w Polsce i nie tylko. Dodatkowo, znajdziesz tu sporo treści na temat zwiedzania na… nartach biegowych. Idealna gratka dla aktywnych!

Źródło: www.znajkraj.pl

8. Zależna w podróży

Agnieszka Ptaszyńska to przykład kobiety, która nie boi się podróżniczych wyzwań. Jak sama pisze ” Jeśli przez miesiąc nigdzie nie wyjeżdżam, to ciężko choruję. Nie do końca wiem czy uciekam, czy gonię.”. Zastanawia cię, dlaczego “zależna”? Wszystko wzięło się od inspiracji panią Woolf z filmu “Godziny”, określanej tym mianem. Agnieszka jest tylko pozornie zależna – a w rzeczywistości, chodząca własnymi ścieżkami.

 

9. Czas na wywczas

Ania i Artur to Warszawiacy, którzy poprzez swój blog wprowadzą cię do swojego pasjonującego świata. Jak nazwa wskazuje, ich wycieczki skupiają się na wywczasie, a więc urlopie i odpoczynku. Nie oznacza to jednak, że skupiają się na relaksie na leżakach. Dla nich liczy się aktywne poznawanie nowych miejsc – zobaczenie jak największej ilości atrakcji danego miejsca w ograniczonym czasie.

 

10. Pojechana

Ola z bloga Pojechana udowadnia, że w podróżach nie liczy się wypchany portfel, a determinacja i głowa pełna pomysłów. W 2012 roku wyjechała do Chin, co zapoczątkowało jej miłość do badania różnych zakamarków świata. Mieszkała również we Francji. Jest pilotką wycieczek po Azji Południowo-Wschodniej, politologie, socjologiem i dziennikarzem. Nic więc dziwnego, że taki człowiek-orkiestra tworzy bloga, który wielością wspomnień wręcz zapiera dech w piersiach.

11. Duże podróże

Blog Duże Podróże autorstwa Oli z Krakowa urzeka pięknymi fotografiami z urokliwych miejsc. Aktualnie Ola przebywa wraz z mężem w Edynburgu. Jest również autorką książek. Poza relacjami z podróży, Ola daje cenne wskazówki na to, jak prowadzić “niestacjonarny” tryb życia – jak pracować w podróży, czy też jak szybciej nauczyć się języka obcego.

 

12. Gdzie wyjechać?

To blog Ani i Marcina z Górnego Śląska. Ich podróżniczy dorobek jest bardzo ciekawy: trudno o okolicę, w których jeszcze ich nie było. Pasja do podróży połączyła tych dwojga, co doskonale widać w każdej, kolejnej relacji z wycieczki.

 

13. Bunkrów nie ma…

“Bunkrów nie ma” zyskał ogromną popularność zwłaszcza na Facebooku. Ten blog wyróżnia się poczuciem humoru twórcy – 28 letniego Tony’ego. Autor nie pomija ciemnych stron podróżowania, które opisuje takim, jakim jest w rzeczywistości.

 

14. Paragon z podróży

Tanie pdróżowanie to coś, co lubimy. Z tym blogiem wydaje się o wiele prostsze. Jeśli i ty szukasz sposobu na ekonomiczną przygodę, zajrzyj do Bartka i Patryka.

 

15. Teasteway

To kolejna propozycja dla podróżujących rodziców z maluchami. Sądzisz, że małego brzdąca nie można zabrać w długą podróż? Nic bardziej mylnego! Odwiedź blog Natalii i naucz się smakować życie jej sposobem. Znajdziesz tu fascynujące miejsca, pyszną kuchnię, ale i kilka życiowych, cennych porad.

 

 

Macie swoje, ulubione blogi podróżnicze? Jakie dodalibyście do tej listy?

Poprzedni artykułGóry Sowie – piękno natury, które trzeba chronić
Następny artykułGóra Żar – atrakcje, dojazd, pogoda

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj