Bieszczadzki Park Narodowy – 5 powodów, dla których musisz go zobaczyć

Nie jest tajemnicą, że Polska słynie z pięknych parków narodowych, zachwycających zróżnicowaną przyrodą. Każdy z nich zapewnia inne nam inne widoki, a także możliwość obcowania z rozmaitymi gatunkami zwierząt i roślin. Choć każdy jest na swój sposób wyjątkowy, Bieszczadzki Park Narodowy zasługuje na szczególną uwagę.

1. Wyjątkowa roślinność

W Bieszczadzkim Parku Narodowym masz okazję spotkać rzadkie okazy roślinności leśnej, jak i tej występującej na Połoninach. Występują tu m.in. rośliny naczyniowe.

Bieszczadzki Park Narodowy zachwyca również specyficzną budową geologiczną – z ławic skał osadowych.

2. Rzadko spotykane zwierzęta

W parku nietrudno o spotkanie z charakterystycznymi zwierzętami, takimi jak rzadkie gatunki żab, czy jaszczurek. Szczęśliwcy mogą natknąć się również na na polskiego, dzikiego kota – rysia. Występują tu również unikalne ryby potokowe i interesujące bezkręgowce.

3. Okazja do nauki

Bieszczadzki Park Narodowy okresowo przeprowadza obserwacje bytujących w nim zwierząt, by móc przeprowadzić raport okresowy informujący o ich zachowaniu, jak i stanie danych populacji.

4. Idealny dla turystów

Park jest dostępny do zwiedzania – wszelkie informacje dla turystów znajdują się na jego stronie internetowej. Turyści BPN mogą poruszać się po wytyczonych szlakach.

5. Dziedzictwo narodowe

BPN ma swoje muzeum w Ustrzykach Dolnych, w którym możesz zaznajomić się z historią parku i jego specyfiką przyrodniczą – m.in. dzięki wypchanym zwierzętom, określonym okazom bieszczadzkich roślin.

Poprzedni artykułKim jest Denis Urubko?
Następny artykułZdobyć Broad Peak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj