Bieszczady – najlepsze atrakcje

Dzikie, w niewielkim stopniu tknięte ludzką ręką góry przyciągają coraz więcej miłośników. Bieszczady bez wątpienia zapewniają widoki, których nie uraczymy nigdzie indziej. Urokliwe lasy i połoniny warto zobaczyć w każdej porze roku, jednak wielu sądzi, że najpiękniejsze są wiosną. Dziś ci proponujemy kilka miejsc, które koniecznie musisz odwiedzić, gdy wybierzesz się w Bieszczady.

Piękno natury, najciemniejsze nocne niebo, cudowni ludzie – za to kochamy Bieszczady. Ich atutem jest również to, że w odróżnieniu od innych ośrodków turystycznych nadal zachowały swoją dzikość, której amatorzy gór stale poszukują. Mawia się, że ten, kto raz odwiedził Bieszczady, zakocha się w nich i będzie ta powracał już zawsze. Jakie okolice szczególnie warto zobaczyć?

Połoniny

Źródło: Wikipedia

Nie zna Bieszczad ten, kto na własne oczy nie zobaczył Połoniny Wetlińskiej! To przyrodniczy fenomen, który zachwyca zarówno latem, jak i zimą. Inną z połonin godnych uwagi jest Połonina Caryńska.

Tarnica

 

Źródło: Wikipedia

Najwyższy szczyt Bieszczad ma wysokość 1346m. n.p.m. Mieszczą się na nim szlak niebieski i czerwony. Na szczycie znajduje się krzyż upamiętniający wizytę Karola Wojtyły w 1953r.

Chatka Puchatka

Źródło: Wikipedia

Urocza nazwa dotyczy schroniska na Połoninie Wetlińskiej, na wysokości 1228m n.p.m.

W Chatce znajdziemy 20 miejsc noclegowych. Schronisko słynie ze „spartańskich” warunków – braku bieżącej wody i elektryczności. Takie realia pociągają wielu zakochanych w Bieszczadach.

Niestety, Chatka Puchatka od stycznia 2017 pozostaje zamknięta. Czekamy z niecierpliwością, gdy znów będziemy mogli cieszyć się jej urokiem.

Jezioro Solińskie

Imponujący zbiornik retencyjny umożliwia plażowanie, pływanie kajakiem czy żeglowanie. Na jeziorze znajduje się słynna tama, po której spacerując możemy zakupić bieszczadzkie pamiątki.

Park Gwiezdnego Nieba

Źródło: Wikipedia

Czy wiesz, że Bieszczady to jedno z najciemniejszych miejsc w Europie? Niewielka ilość sztucznego światła pozwala podziwiać niebo pełne gwiazd podczas niemal każdej, pogodnej nocy. Park Gwiezdnego Nieba obejmuje tereny Bieszczadzkiego Parku Narodowego, Parku Krajobrazowego Doliny Sanu oraz Ciśniańsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego.

Ustrzyki Dolne

To jedna z najciekawszych, turystycznych miejscowości w Bieszczadach. W Ustrzykach mieszczą się m.in. Muzeum Młynarstwa i Wsi, Muzeum Przyrodnicze, stacje narciarskie Gromadzyń i Laworta.

Źródło: Wikipedia
Poprzedni artykułJakie buty trailowe wybrać?
Następny artykułKim jest Denis Urubko?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj