Alternatywny weekend w Polsce

Pogoda lubi płatać figle, a deszcz zazwyczaj zaskakuje nas w najmniej odpowiednim momencie. Co robić w deszczowy i pochmurny weekend? Polska kryje w sobie mnóstwo ciekawych i nieodkrytych miejsc, które warto odwiedzić nawet jeśli pogoda nie dopisuje. Jeżeli nie masz pomysłu znajdziesz go właśnie tutaj. Przedstawiamy kilka alternatyw spędzenia czasu wolnego.

Centrum Nauki Kopernik, Warszawa

Centrum Nauki Kopernik to wyjątkowe miejsce, w którym dobrze czują się i duzi i mali. Jeżeli planujecie intensywny i edukacyjny weekend warto wybrać właśnie tę warszawską atrakcję, zwłaszcza, że to ona całkowicie zmieniła sposób popularyzowania nauki w Polsce. Wszystkie wystawy są interaktywne i wręcz zmuszają do pobudzenia szarych komórek. Nie bez powodu przez pierwsze miesiące po otwarciu, aby wejść trzeba było czekać godzinami w kilkusetmetrowych kolejkach!

ZOO i Afrykarium we Wrocławiu

Wrocławskie ZOO uchodzi za jedno z największych w Europie w dodatku jest bardzo dobrze utrzymane i ciągle się rozwija. Poznacie w nim mnóstwo gatunków dzikich zwierząt, niektórych można nawet dotknąć lub je nakarmić. Liczne mostki i ławeczki ulokowane w malowniczej scenerii będą świetnym miejscem na krótką przerwę. Niedawno pojawiła się tam kolejna niezwykła atrakcja warta uwagi – Afrykarium. Wszyscy, który chcieliby poznać podwodny świat koniecznie muszą je odwiedzić. Pływające nad głowami zwiedzających żółwie, ryby i rekini robią wrażenie.

Błędne Skały

Skalny labirynt, w którym nagrywano sceny filmu „Opowieści z Narni” jest baśniowym miejscem. Korytarze znajdują się między wysokimi, skalnymi maczugami, słupami i kamiennymi grzybami. Błędne Skały powstały w całkowicie naturalny sposób, za sprawą nieregularnych pęknięć płyty piaskowca, z której woda na przestrzeni lat wypłukała mniej odporne elementy. Przypominają kamienny las. Niektóre formy skalne mają nawet swoje własne nazwy jak: Kurza Stopka czy Wielbłąd.

Zalew Jeziorsko, Województwo Łódzkie

Osoby, które nie mogą pozwolić sobie na dłuższy urlop na pewno miło spędzą czas nad zalewem Jeziorsko znajdującym się w województwie łódzkim. To sztuczny zbiornik przypominający morze otoczony plażą. W okolicy istnieje możliwość wypożyczenia rowerów wodnych, kajaków itp. Znajdują się tam także puby i bary gdzie można zjeść lub napić się czegoś zimnego.

Kopalnia Uranu w Kletnie

Miłośnicy ekstremalnych wyzwań powinni wybrać weekend w Kopalni Uranu w Kletnie. To jedno z niewielu miejsc, gdzie pod opieką doświadczonych speleologów można samodzielnie eksplorować zamknięte odcinki. Nie jest to jednak atrakcja dla osób z klaustrofobią – niekiedy jedyną możliwością przedostania się dalej jest przeciskanie się przez wąskie tunele. Natomiast skok adrenaliny z pewnością zapewni zjazd na linie w głąb nieznanej czeluści. Kto podjąłby takie wyzwanie?

Brochów

Nieopodal Puszczy Kampinoskiej w gminie Brochów znajduje się oryginalny Kościół obronny pochodzący z XVI wieku. Budowla wyposażona jest w liczne wieże, otacza ją gruby mur i fosa. To właśnie tutaj został ochrzczony Fryderyk Chopin. Przy okazji warto odwiedzić także Puszczę Kampinoską i podziwiać tamtejszą nieskazitelną przyrodę.

Niepołomice

Zaledwie godzinę drogi od Krakowa znajduje się magiczne miejsce – Niepołomice. Można wypić pyszną kawę na przeuroczym rynku i odwiedzić znajdującą się nieopodal puszczę, jednak obowiązkowym punktem wycieczki jest Zamek Królewski. Służył on polskim władcom jako letnia rezydencja. Obecnie na dziedzińcu znajduje się świetna restauracja, a w jego otoczeniu zabytkowe planty.

Połonina Wetlińska

Bieszczady to malowniczy, a wciąż nieodkryty rejon. Warto spędzić weekend w tamtejszych okolicach i podziwiać niepowtarzalne widoki napawając się pięknem natury. Najpiękniejsze krajobrazy górskie znajdziecie w Połoninie Wetlińskiej. Spacerując po szlakach można usłyszeć mnóstwo legend o zbójnikach, którzy dawniej zamieszkiwali te rejony. Kto wie, może wciąż zachowały się ich kryjówki.

W Polsce jest co robić i istnieje wiele miejsc, w których można spędzić wyjątkowe chwile. Z pewnością ciekawą alternatywą będzie także wizyta w kopalni soli w Bochni czy Wieliczce, odkrywanie okolic Kanału Elbląg-Ostróda czy zwiedzanie zabytków miasta. Brzydka pogoda nie musi oznaczać weekendu spędzonego na kanapie przed telewizorem, wystarczy obrać odpowiedni kierunek i sprawdzić okoliczne atrakcje.e wizyta w kopalni soli w Bochni czy Wieliczce, odkrywanie okolic Kanału Elbląg-Ostróda czy zwiedzanie zabytków miasta. Brzydka pogoda nie musi oznaczać weekendu spędzonego na kanapie przed telewizorem, wystarczy obrać odpowiedni kierunek i sprawdzić okoliczne atra

Poprzedni artykułTrasa na Kościelec w Tatrach
Następny artykułOdzież turystyczna – najważniejsze zasady kompletowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj